Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Senecio angulatus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Senecio angulatus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 21:41
smile85Lantana kažeš da će potjerati nove mladice...To bi bilo jako lijepo jer ja je imam posađenu na nekoliko mjesta vani i sad mi izgleda mrtva, ali nadam se da će kako ti kažeš potjerati i da ću je opet imati....
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 15:10
....moj  novo otkriveni  senecio  je  pustio  zile  i  dobio  stan....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 16:08
O moja mladica sa korjenčićima kaj mi je poslala Mira K,smile57 raste brzinom svjetlosti. Od tri malecke grančice (na jednoj grani) svaka je narasla u ovih 10 dana preko 10 centimetara!!!   Moram je slikati i slikicu stavim u svoj vrt!!!   Ali čekam još koju biljčicu da potjera da se imam još čime pohvaliti!!!!    Miro, Heart!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 16:26
i ja iman ovu lijepu biljku, zahvaljujući R. Sari! nisan ni znala da je to ta, sumnjala san ali nisan bila sigurna! potvrda je stigla od sare i upute naravno!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 21:10
imam ju i ja od LantaneApprove samo morat ću ju posadit u vrt, prebrzo raste, pa nema smisla da bude u maloj tegli
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 12:31
kako vam se drže "žute"
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 14:15
Drage moje cure,
senecio angulatusi su vam tako lijepi,ja ih prvi put vidim,
trebala bi i ja koju malu grančicu,unaprijed hvala.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 00:35
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Triša , moon , freeland44 i ostale cure kojima sam podjelila jesu li vam se zakorjenili pelceri? Bila bih sretna da jesu i znam da nije težak za zakorjenjivanje. Ja sam dobila od Lantane i evo kako je to lijepo da opet kruže reznice. Vjerujem da će biti još puno reznica za sve koji nemaju samo da odem u Njivice... Smile
 
Evo me slučajno na ovim stranicama i da odgovorim. Zimus sam ju dobila od tebe i stavila u vodu i ništa, ali nije niti uvenula. čim se moglo bilje staviti van, zapiknem pelcer u zemlju (u pitar) i primilo se, počelo rasti, pinicirala sam i bilo mi žao baciti vrhove i zapiknem ih u vrt. Dugo ništa i sad mi se čini da su se i vrhovi primili, no vidjet ćemo kako će sve to skupa biti (jedan je u vrtu, jedan u sjeni, a jedan ima malo popodnevnog sunca)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:19
ovo je jedna od tri grančice koje mi je poslala naša Lantana i sve se super drže najveća mi je u zelji morat ću je sliknut da vidite, razmišljam da ju tamo ostavim preko zime i zaštitim?
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 17:34
I ja imam senecio angulatus,sada se prilagođava na moju okolinu.
zahvaljujem MiriK,a jednu grančicu donesla sa puta,sada ću ih staviti u istu vazu,pa da pričaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:03
moja žuta je postala džinovskih razmjera, pogušila mi je dosta cvijeća. puna je pupoljaka, jedva čekam to žutilo!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:10
To je cvijet koji kod nas u Dalmaciji najbrže raste, ja sam prije mjesec dana porezala dvije velike crne kese jer nismo mogli prolaziti stazom, a sad je opet prevelika, i puna je tekućine, zato dobro podnosi sušu, neće cvjetati ako nije na suncu.
I moja je puna pupoljaka, ali tamo gdje sam rezala neće biti toliko cvijeća.
život je more
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 22:13
moja žuta ima jedan cvjetić. vidjela sam Lantaninu, cijela je u cvjetovima, i moja je cjeli dan na suncu, zanima me zašto kasni za njenom. čeka li ona da zahladi da bi cvjetala, kao aster.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 22:30
Antonija i meni ona druga dolje kasnije cvate, iako je i ona dosta na suncu, ali ova velika je cijeli dan na suncu, ali i bolje da neka kasnije cvate.
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 07:58
I moja i to u tegli ima nekoliko pupića, a kad sam vidjela Lantaninu obećala sam si da ću je maziti i paziti
Nitko me nije slikao ispod nje, ali zato evo Silvy
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 11:46


Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

moja žuta je postala džinovskih razmjera, pogušila mi je dosta cvijeća. puna je pupoljaka, jedva čekam to žutilo!


Nadam se da uživaš u žutilu cvijetova žute, jer moja je, dok sam bila na Braču, od žalosti kaj je nisam povela samnom da vidi mamu, osušila sve pupoljke, i od mirisanja i gledanja...... nema ništa!!!

Neznam gdje je bila Triša jer stalno je netko visio ispod žute radi slikanja!!!   Pa tako čak i ja!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

O ovakvoj slici, da sjednem ispod moje žute, ili da prošećem ovom stazicom, sanjala sam od kada sam prvi put bila u Lantaninom vrtu na CIF-u!!

 Lantana hvala kaj si ispunila san!! Smile

 I Triši hvala za prvu rezervu!!! Smile

 I miri kaj sam se mogla ukrcati u auto, jer da je rekla nemože-ništa od mog sna!!!SmileSmile
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 13:45
ejjj free, jest požutila je i ja uživam! zapravo još nije otvorila sve pupoljke, to mi je drago jer će ona cvijetati kad malo šta cvijeta!
ja ovim putem zahvaljivam mojoj dragoj Sari pa se mogu sa njom hvaliti  njomsmile78
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 16:15
E, mila kod tebe je druga klima!!!! Bojim se da na mojoj neću ugledati cvijetiće, ni sada a ni sljedeće godine; a bojim, se nikad!!

Neka 2 tjedna sam je iznosila ujutro a navečer unosila ali onda sam je ostavila unutra, da ne pootpadaju cvijetići!!  I onda su svi pupoljci požutili i takvi ostali na biljci a svo lišće je sada požutilo i popadalo ali sada već divlja s novim grančicama, za koje bojim se bit će duge i slabe!!  I sve će ih trebati porezati na proljeće, kako je Lantana rekla!! I opet, jovo nanovo u proljeće!!  I sada nemam kaj mirisati, a od onog silnog slikanja i jurcanja nisam Lantaninu ljepoticu uspjela ni pošteno pomirisati!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 16:22
free, možda je nisi trebala unositi, može ona podnijeti malo mraza. moja je lani prezimila vani u grasti, a bilo je i jako hladnih noći. čak je mislim i kojiput smrzavalo.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 16:44
Čini mi se da su vaše "žute" malo požurile sa cvjetanjem. Tu kod nas nisam opazila niti jednu da cvate, kao ni moja. Lani su cvale u 12. mjesecu, kad je već prilično hladno. I baš mi se zato sviđaju, cvatu kad više nema drugog cvijeća.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.