Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pinciranje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pinciranje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pinciranje
    Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 00:34
Može li mi neko reći koje sve cvijeće treba pincirati.Za sad to radim na zijevalicama,petunijama.cinijama,zečiću.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 09:50
prošle godine sam  rezala vrhove bakopi i osteospermumu da bi bili bujniji
a pročitala sam da treba to raditi i niskim dalijama i pelargonijama
 
sigurno ima još dosta cvijeća kojem to treba raditi da bude bujnije i ljepše
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 23:04

Hmmm ja  sam mislia da je pinciranje otkidanje pupoljaka na cvijeću,tako da ostane jedan veliki cvijet.Najčešće to rade na krizantemama,ružama i sl.

Da li  je to isto  pinciranje!!?smile42
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 23:12
koliko sam ja shvatila pojam pincirati znači odlomiti vrh
vjerojatno postoji više vrsta pinciranja  
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:31
U časopisu FLORA broj 19 travanj/svibanj 2005 sam pročitala da pinciranje znači postupak koji obuhvaćarezanje vrhova mladih izboja da bi se potaknuo razvoj novih izboja ili plodova.

Na vrh
Jelena27 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena27 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 12:59
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

prošle godine sam  rezala vrhove bakopi i osteospermumu da bi bili bujniji
a pročitala sam da treba to raditi i niskim dalijama i pelargonijama


I ja sam jutros bakopi sva u strahu krenula skraćivati vrhove pa sam se zaustavila nakon par odrezanih, jer se bojim pogriješiti. Kad je vrijeme za to, koliko često se to radi, koliki dio se odreže, cvijet, list? Može li netko objasniti slikovito kako se to točno radi?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 15:10
Originalno poslano od člana Jelena27 Jelena27 napisao:

[QUOTE=iris]
Može li netko objasniti slikovito kako se to točno radi?

I mene ovo zanima!
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 15:42
dobra tema valjda ću nešto naučiti i primjeniti
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 15:42
dobro bi bilo to i slikovito prikazati
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 21:53
Ja sam otkidala vrhove biljčica kada one puste jedno tri para listića.Vidjela sam da to isto rade u jednom rasadniku.
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 21:09
Ja to radim na pilei i dosta bujno raste.
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 07:44
Pinciram ,pa skoro sve što mi dođe "pod ruku", ukrasne koprive, salvije, bugenviliju, bakopu, lotus,krumpirka-njega najviše(solanum rantonnetii), lobelije, phlox, lovor....
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 08:47
Fuksije ako se pinciraju rastu puno bujnije
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 18:30
Bok svima,znam da je dugo prošlo od zadnjega post-a,ali svejedno me zanima to pinciranje...posadila sam lobeliju,zvjezdana i vodeniku,moram li pincirati svaku od njih?mislim na sorte...zvjezdan vec ima 2 majušna listića,tj.proklijao je nakon 3.dana otkako sam ga posijala,kada toćno treba pincirati?i trebam li to škarama raditi ili samo otkinuti vrh?nisam to nikad radila i htjela bih imati stvarno lijepo cvijeće ovoga ljeta...smile199
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 19:24
pincira se biljka kada malo poraste, ali opet ne previše. svaka biljka se uglavnom može pincirati iako za neke nema potrebe da se to napravi.. npr, lobelija.
 
pinciranjeme se potiće stvaranjem novih izdanaka i zaustavljanje rasta glavnog izdanka( pinciranog izdanaka)
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:52
Trebaju li se pincirati niske cinije? Posijane biljčice sam presadila pojedinačno prije nego što ih posadim u vrt. Sad mi se čini da idu previsoko u zrak, a sa strane ne stvaraju nikakvih novih izboja. Imaju po dva para listića i sad na vrhu stvaraju novi par. Visina im je negdje oko 5-6 cm.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.