Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - ujedi i ubodi kukaca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


ujedi i ubodi kukaca

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: ujedi i ubodi kukaca
    Objavljeno: 05 Srpanj 2007 u 21:42
Vrijeme je,uz cvijeće i osa,pčela,sršljena,komarca i inih kukaca,pa sam ja našla par biljnih savjeta.
1.Soda bikarbona-odlična je kod uboda gotovo svih kukaca a posebno pčele i mrava.
Jednu žličicu sode pomješati sa nekoliko kapi ledenohladne vode da se dobije pasta .Odmah staviti na mjesto uboda
2.Jabučni ocat-smanjuje bol i ublažava svrbež.Na mjesto uboda staviti hladan oblog od octa.
3.Jabuka-na mjesto uboda staviti plošku jabuke
4.sirovi krumpir-naribati ili samo ploške krumpira staviti na mjesto uboda.
5.mlijeko-oblog od hladnog mlijeka staviti na mjesto uboda.
6.crveni luk i češnjak-plošku svježeg luka,ili iscjeđeni sok ili kašu od luka staviti kao oblog.Oblog od luka takođe pomaže za lakše vađenje žalca kod uboda osa ili pčela
7.Čuvarkuća-naravno da i sok čuvarkuće iscjeđen na mjesto uboda ublažava bol i smiruje upalu
Matičnjak,metvica,kadulja,timijan-svježe listove malo rukom zgnječiti i protrljati mjesto uboda
(mene bi komarci davno pojeli da mi nema svakih par metara na dvorištu neke od tih biljaka,obožavam matičnjak a i sva mirišim kasnijesmiley_158)
Eto ak vas kaj pikne,mažiteWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2007 u 13:13

Shasha ovo zvuči jako dobroThumbs%20Up i sve ću iz prve ruke provjeriti jer me svi "bodući" insekti naprosto obožavajuLOL!!!!

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2007 u 22:10
Ja najviše list matičnjaka koristim.Neki dan me osa ubola i odmah sam stavila list i nije mi ni naoteklo niti me boljelo.Malo je crveno samo bilo nekih pola sata.smiley_158
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 14:42
Vidim da ovde to niko nije spomenuo pa da kazem - protiv komaraca je najbolje malo se namirisati prirodnim eukaliptusovim etericnim uljem po telu, proverena informacija Thumbs%20Up Thumbs%20Up Thumbs%20Up Thumbs%20Up Thumbs%20Up
 
Komarci vam nece prici ni blizu u tom slucaju smile42 smile49
To je bolje od vestackih preparata, a ovo je narocito korisno za decu Thumbs%20Up
 
 
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 14:47
odlično lavanda sto si to podjelila s nama..
sobzirom da sam alergična na ubode komarca Angry i da mi torba uvijek puta autana, ovo će mi saznanje super koristiti.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 15:16
Originalno poslano od člana gejsha gejsha napisao:

odlično lavanda sto si to podjelila s nama..
sobzirom da sam alergična na ubode komarca Angry i da mi torba uvijek puta autana, ovo će mi saznanje super koristiti.
 
Nema na cemu. Ja se zalazem za sto siru upotrebu prirodnih preparata zbog ekologije i prirode.
Zivim u Vojvodini gde zaista ima previse komaraca.Angry
Lepo uvece ako mi neka komarica udje u sobu, stavim malo eukaliptusovog ulja iza uha, na nadlakticu i svugde gde pulsira krv.
Komarce jako odbija ovaj miris.
To se moze koristiti i kada si u prirodi.
 
Postoji i jos nesto, ali ne znam gde se to moze kupiti, pricao nam je profesor biologije: to je jedna spravica u obliku olovke, zakaci se za odecu, radi na baterije i ispusta diskretan zvuk vilinog konjica (koji mi ljudi ne cujemo), koji je prirodni neprijatelj komarcima, pa komarci beze od vas onda u promeru od oko 10m.
 
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 15:37
za ovo još nisam čula, samo da ne pišti kao ono za glodavce LOL
znam da lavanda tjera muhe, eterično ulje lavande uvijek stavljam u duf lampu.
sobzirom da omekšivač za veš ne koristim već eterična ulja baš budem uzela sljedeći put eukaliptus ClapClapClap
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 22:46
gejsha,
evo i ja saznadoh nesto novo od tebe.
Nisam znala da lavanda tera muve. smiley_158
Koristis onu lampicu za aroma terapiju sa svecom u posudici ili je duf lampa nesto drugo?
Da li to sprecava da muve ulaze u prostorije u kojima je otvoren prozor?
 
I kako koristis etericna ulja kao omeksivac u kolikoj kolicini?
 
Thanks Thumbs%20Up Thumbs%20Up Thumbs%20Up
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:12
da tu lampicu (gore voda, dolje lampica) ja to zovem duf lampa mozda se i zove nekak drugačije  Smile  uđu one kroz prozor ali bjeze od lampe tj. posakrivaju se po prozoru nisu dosadne oko stola dok sjediš.
Wink

stavim dva čepa od omekšivača octa (alkoholno sirće) to omekša rublje (vodu) i 20-tak kapi ulja za miris (nemoj stavljati kokos i ta "umjetna" ulja jer smrdi na kraju Ouch )
to normalno na kraju kad bi i omekšivač stavila. Clap



Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:24
HVALA cure na savjetima. Tek sad vidim ovu temu!! Baš ste me obradovale. I za komarce  - eukaliptus i  za   omekšivač!!!!!!smile188
Prošlog ljeta sam se mazala sa dječijim uljem u koji sam ulila nekoliko kapi lavandinog pravog ulja......Rezultat  -  ništa posebno! Stavljala sam i u aroma-lampicu.......
Koristila sam na kraju Off i trovala se , naravno.
Prije 2 godine u Dbk su stigli tigrasti komarci.Neke napasti iz Af., napadaju i danju i noću, dok ujutro metem đardim bude ih na nogama 20-30, ubod puno više srbi nego od domaćih i ostaje veliki plik.........
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:43
Super cure- puno sam opet saznala!Od malih napasti će se ove godine čini mi se koristiti sva sredstva!

Baš neki dan MM gledao-slušao negdje da komarice nakon parenja jako izbjegavaju muške komarce- pa kad vidite one dugonoge muške komarce koji inače ne pikaju već se hrane s peludi- nemojte ga ubiti jer buju cure bežale od njega.
A komarice ne vole miris mladih biljčica paradajza. Jedno ljeto sam na prozoru od kuhinje imala male flance paradajza i zbilja nisu ulazili u kuću.
Kad je paradajz već narasel presadila sam ga u vrt i tu je bio kraj priće bez komarica u kući!


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 01:03
Javite rezultate kad pocne sezona komaraca. smile78
Inace sma na velike prozore u sobama za spavanje montirala mekane mrezice (kao til) koje se mogu skidati i prati a zimi ih ne koristim. Na njima je zasivena cicak traka pa se lepljenjem prikace na prozor. Na prozoru je takodje zalepljena cicak traka na koju se mrezica lepi. To koristim leti, pa mogu otvoriti uvece prozor da mi ne ulaze komarci. A ako se neki i prosvercuje, onda me mrzi da ga jurim pa se samo namirisem eukaliptusom i ne prilaze mi. LOL
Prirodno i ekoloski. Thumbs%20Up
smile219
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 01:05
A inace ja sam cula da muve beze i od muskatlinog lisca (one koje mirisu i koje nisu puzave).
Ne znam da li je to tacno, ali muskatle mi rastu na kuhinjskom prozoru i ne ulazi nam mnogo muva unutra.
 
Probacu i lavandu.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 07:17
Muškatle, je su li to pelargonije?
Lavandablue, nabavila sam jednu takvu zavjesu-mrežicu na čičak i očekivam od nje puuuno!!!  Nabavila sam i veliku mrežu koja se objesi na plafon i pada preko kreveta, kao u tropima!
Ha, ha što će nam biti ramantično unutra ispod mreže, kao da smo u Af ili Indiji!!
Ne muče me toliko muhe   -   nego ose. Navodno treba staviti bocu sa slatkom vodom i one će upadati unutra, a  ne u naš tanjur......
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 14:50
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Muškatle, je su li to pelargonije?
Lavandablue, nabavila sam jednu takvu zavjesu-mrežicu na čičak i očekivam od nje puuuno!!!  Nabavila sam i veliku mrežu koja se objesi na plafon i pada preko kreveta, kao u tropima!
Ha, ha što će nam biti ramantično unutra ispod mreže, kao da smo u Af ili Indiji!!
Ne muče me toliko muhe   -   nego ose. Navodno treba staviti bocu sa slatkom vodom i one će upadati unutra, a  ne u naš tanjur......
 
manči,
hehe, i ja sam htela nabaviti takvu mrezicu, da od kreveta napravim egzoticni baldahin, sto bi to bilo lepo. smile198
Bices zadovoljna sa tom mrezicom za prozore, meni puno pomazeWink
 
Sto se osa tice, citala sam negde savet kako se resiti i njih, pa posto sam ja ko krtica sto se tice raznih saveta i recepata, kad pronadjem gde sam to ubacila u komp, stavicu ovde Thumbs%20Up
 
smile219 smile73
 
p.s. jeste muskatle ili pelargonijeThumbs%20Up
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 00:51
Evo jos malo dodatnih saveta u vezi ove teme:
 
Poput nas i insekti imaju svoje mirisne averzije, eterična ulja - lavanda, kedar, geranijum, čempres, klinčić i eukaliptus držaće ih podalje od vas. Ako ste prilikom boravka u prirodi zaradili osip i svrbež izazvan travom (kopriva, bršljan) ili ubodom komarca i drugih insekata, na to mesto nanesite nerazređeno eterično ulje lavande ili čajevca i za koji trenutak svrab će u potpunosti nestati.  ...
 
 
 
 
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 19:24
Cure, sve za 5 ! A kaj imate protiv krpelja i dosadnih muškaraca???
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 22:31
Protiv krpelja   -  tuširanje, a muškaraca    smile175
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 21:25
Kad smo već kod krpelja, ja idem na jahanje, a konji su uvijek puni krpelja. Najbrojniji su u veljači i ožujku. Ovi su posebno gadni jer su to konjski krpelji pa su se naravno i veličinom prilagodili. Kad su prazni imaju dimenzije otprilike 8 mm x 5 mm. Sad zamislite kako je to naći na sebi napiti primjerak ove vrste! Napiti podsjećaju na plastelin - kad ih stisnete, tijelo im zadrži taj oblik! Odvratno, zar ne?
Prije 2 mj. skinula sam u jednom danu s konja kojega jašem 52 krpelja, i to prstima!! Zbljuv!
El adhe Alqualonde
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 23:30
najčešće mažem lukom ubodeno mjesto ,djeluje a sina sam dala cijepiti protiv krpeljnog meningoencefalitisa našla sam mu ove god već 2 i to na glavi nikad neko nije od nas obolio od uboda al ipak me strah  
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.