Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crocosmia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crocosmia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 16:37
Evo cvatu i moje crocosmije - dobila sam ih od Horti, a moje su je riječanke dobila od mene - nadam se da će i njima cvjetati.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 16:44
Ovaj cvijet vidim prvi puta. Zapravo prije ovog foruma na mnogo cvjeća nisam baš puno obraćala pažnju .Thumbs%20Up
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 20:19
Jako je zgodan cvjetak, dobiješ lukovice čim ocvatu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 18:18
I moje će cvasti (ja sam ih kupila u Plodinama)Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 11:14
Danas sam povadila lukovice crocosmie, ne zato što je to kod mene potrebno, već zbog toga što ih moram prorijediti, a i naći im novo mjesto(što je kod mene veliki problem). Imala sam ovdje puno pitanja, ali sam si dala truda pa pročitala sve što je Voki napisao i saznala baš sve što me zanima.
Mogu samo reći da se razmnožavaju jako brzo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 11:27
Ja sam ovo proljeća kupila vrečicu lukovica.na žalost ništa mi nije niknuloUnhappy
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 11:41
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Danas sam povadila lukovice crocosmie, ne zato što je to kod mene potrebno, već zbog toga što ih moram prorijediti, a i naći im novo mjesto(što je kod mene veliki problem). Imala sam ovdje puno pitanja, ali sam si dala truda pa pročitala sve što je Voki napisao i saznala baš sve što me zanima.
Mogu samo reći da se razmnožavaju jako brzo.


Pa ti si prčkala ali i ozbiljno radila po vrtiću!!   Nadam se da izvađene preguste biljke nisi bacila....ništa ne bacati!!!

Je si li se sjetila i možda ispod balkona potražila moj srebrni privjesak kaj mi je ispao kad sa odlazila od tebe??   Baci oko molim te prije nego prekopaš taj dio vrteka, molim te, privjesak mi je draga uspomena, a sada imam samo polovicu!!  Druga polovica je kod tebe, upppsss, što može biti i dobro, možda dođem sama tražiti drugu polovicu!!!LOLLOL
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 11:50
Kaktusiću, mislim na tebe, adresu pošalji, negdje se izgubila.
 
Free, mislim i tražim privjesak, šaljem i lukovici,  adresu imam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 12:38

Hvala, hvala, a dal misliš i još kaj ubacit, da ne bude lukovicu strah samu u kutiji kad putuje, da barem ima s kime kartati!!!!  Picmoljak je savršeno dobar za kartanje, ma kako mali bio!!Embarrassed
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 11:22
kupila sam vrećicu krokosmie i posadila 26.03 još ništa od nje.što mislite hoće li još niknuti,ili da se oprostim od nje za ovu godinu
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 12:53
Teško je reći hoće li niknuti. ovisi u kakvom su stanju lukovice. Ako su smežurane, suhe ili još gore drobe se u prašinu, a i to se može naći na policama, onda ništa neće niknuti. Ako su u dobroj kondiciji, hoće.
Free pa znaš Trišu, nikad ti neće poslati jednu lukovicu, završila je ona kratku školu vrtlarstva Clap sigurna sam da su učili da se trajnice nikad, osim soliternih, ne sade po jedna biljka nego u skupinama. Žalosno je da je takva recesija pa si ne možemo kupiti koliko bi željeli ili po pravilima trebali. Danas sam široke ruke, dijelim savjete ko ona crna ovca, Gregor Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 19:12
E ove su godine moje krokosmije zakazale, zašto? - naravno sama sam kriva. U želji da ih premjestim na jesen sam ih izvadila, pa sada na proljeće posadila, no bile su izgleda na prehladnom mjestu, jer ih je niknulo tek nekoliko.
No srećom one se brzo šire i najljepše su kad su sve na hrpi, kako kaže b.b.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kadifa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kadifa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 14:01
Vidim da ima još ljubitelja ove biljke. Ja sam je vidjela nedavno u jednom parku Mojmilo u blizini gdje stanujem i zaista sam ostala bez riječi. Divne su, crveno naranđaste boje. Tražila sam kod nas u Sarajevu u rasadnicima i svugdje i nisam našla da ih kupim a tako bih voljela. Ako neko zna gdje ima bila bih zahvalna na odgovoru. Veliki pozdrav za sve forumaše prijatelje cvijeća
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 21:44
Nabavila sam lukovice pa ću posaditi u vrt, nadam se da nije prekasno
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 08:57
moja lani nije cvijetala,a i trebalo joj je dugo da nikne.neznam kako će biti ove godine
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 14:55
ima 14 dana da su u zemlji ali još ne niču
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 15:34
Mari, još malo strpljenja moje su nikle za tri do četri tjedna, već sam mislila da i neće..ali onda dosta brzo rastu
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 18:07
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/crokosmija/61705.aspx -
Moja prva crocosmija
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 13:26
marta krasna je
i ja sam ih proljetos posadila, u teglu i od njih nekoliko niknutih - bacile su listove, samo 1 ima cvjetove
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 13:50
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

marta krasna je
i ja sam ih proljetos posadila, u teglu i od njih nekoliko niknutih - bacile su listove, samo 1 ima cvjetove

moje su posađene vani, glavno da su ti niknule bit će druge godine bujnije
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.