Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 82>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Afričke ljubičice - Saintpaulia
    Objavljeno: 09 Srpanj 2007 u 20:25
Na ovoj temi razmjenjivati ćemo iskustva o uzgoju afričkih ljubičica sa ponekom slikom...
   
a više fotografija naših ljubičica možete vidjeti ovdje:



http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1479
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 09:14
Desert Rose, super! Jako si lijepo sredila bebice iz rodilišta.
 
 Međutim,  bilo bi puno, puno bolje da imaš taj prokleti perlit, i da si zamiješala pola-pola.Ovo što vidim je ona teška, kupovna zemlja. Ako su ti i one stare u toj zemlji, onda nisi ništa kriva za njihovo loše stanje, jer ta zemlja drži vlagu ne danima, nego tjednima, i korijen lagano u njoj istrune.
Kad već nemaš perlit, onda ove nove zalijevaj doslovce na kapaljku, neka ti posudica bude uvijek lagašna, tako da se osjeti na težini da na dnu nema puno mokre zemlje, a vodu sipaj samo po površini, malo. Ta će se voda rasporediti po dijelu zemlje gdje je dno peteljke.
Ove moje vrste sam kupila od jedne Čehinje, i kad mi je ona slala slike svojih, vidjela sam da joj je zemlja puna mahovine, one šumske, koja se prodaje oko Božica. Ni to nije loša ideja, ako se nema perlit. Naravno da ta mahovina trune i vremenom i ona postaje zemlja, ali sigurno da barem nekoliko mjeseci čini zemlju laganom i prozračnom. Ja s njom nisam nikad radila, ali pretpostavljam da bi je trebalo malo raščepusati, i onda pomiješati sa zemljom, možda isto pola-pola kako ja radim s perlitom. Tada bi isto dobila jednu super-laganu mješavinu. Ako možeš doći do te mahovine, možda da probaš.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 13:47
pozdrav svima!
htjela bih razmnožit moju ljubicu, može malo savjeta? pliz...
jednom sam probala s nekoliko listova i sve je propalo Cry
kakvu zemlju koristit? koliko duboko stavit list u zemlju? gdje smjestit biljčicu? kako često zalijevat?i otprilike kad mogu očekivat rezultat? thx!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 15:49
ja ti stavim list u vodu i čekam korjenčiće pa onda sadim. Kupim običnu zemlju u nekom centru ili čak dučanu i stavim ih na prozor (ja na bilo koji osim na južni) i nemam nekih problema. Probaj,možda uspije. Ma bude  sigurno........
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 21:42
Možeš staviti u vodu a možeš i odmah u zemlju.Pazi samo da se zemlja ne osuši  i niknut će.Možda mu tamo treba malo duže  al sve dok je  list zelen znači da je sve u redu.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 23:29
ekipa fala na savjetu, probat ću već sutra. nadam se da ću ovaj put imat više sreće. javim rezultate...........

a ove sličice gore? nemam riječi osim........PREKRASNOOO!!! u životu još nisam vidila takve boje!smile55
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 09:46
još jedno pitanjce, da li da stavim do lista ili može i na pola peteljke? 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 09:50
Neidu mi odoka centimetri,no stavi (to pitaš za sadnju u zemlju) jednu četvrtinu,samo vrh.Zavisi koliko je dugačak list oko 1cm.Ma računaj  četvrtinu.Mlade  će niknuti ne od lista nego od ruba stapke(tamo di je odrezano) tako da ako jako duboko posadiš,možda nikne,no dok izbiju listići van trebat će im barem3 mjeseca.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 12:41
evo, stavih jedan list u vodu, a jedan u zemlju............držite mi fige! smile78
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 15:10
malo sam tražila po netu i naišla na stranicu koju vam preporučam pogledat, posebno zaljubljenicima u ovaj cvijetak

http://www.avsa.org/Photographs.asp?Photos=A

genijalne su!


Ažurirao Arwen - 03 Listopad 2007 u 15:12
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 08:42
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

malo sam tražila po netu i naišla na stranicu koju vam preporučam pogledat, posebno zaljubljenicima u ovaj cvijetak

http://www.avsa.org/Photographs.asp?Photos=A

genijalne su!
Ajme ispale mi smile93Koliko bi mi trebalo prozora da barem dio poslažemsmile96
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 19:59
čarolija boja i oblika...latica...lista ...FANTAZIJA   smile93
lana smile79 mislim da nema ravnodušnih....
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 19:10
smile86smile93smile94smile94smile93smile227
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 19:22
ekipa, ludilo su vam ljubice!!! smile93
kad će moja opet procvitat?smile222
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 19:24
Arwen,poima nemam,meni nekad neke cijelu godinu cvatu,nekad imaju period mirovanja od 1-2 mjeseca.Ne prihranjujem ih ničim
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 19:49
opet ja s pitanjemsmile42
negje sam pročitala da je za poticanje cvatnje dobro uklanjati male listove u središtu rozete, a negdje da je dobro uklanjati stare, velike listove pa sam u dilemi
kakva su vaša iskustva?
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:15
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

opet ja s pitanjemsmile42
negje sam pročitala da je za poticanje cvatnje dobro uklanjati male listove u središtu rozete, a negdje da je dobro uklanjati stare, velike listove pa sam u dilemi
kakva su vaša iskustva?


Pa obićno uklanjam stare i velike listove...nisam čula za ovo drugo...smile60
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:39
Ja sklanjam velike listove
i osusene cvjetove
i onda ona skoro stalno cvjeta
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:43
Ja sklanjam samo osušene listove,nikada nisam zdravi list maknula.Osim kad sam pelcala
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 15:52
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja sklanjam samo osušene listove,nikada nisam zdravi list maknula.Osim kad sam pelcala



i ja i ja....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 08:29
Netko je trazio savjet za razmnozavanje listicima, Evo nekih cakica koje sam ja naucila uzgajajuci ih:
 
__Bolje je saditi direktno u zemlju, ne stavljati u vodu,zato jer ljubicica u vodi razvija malo drugaciji korijen nego u zemlji, pa kad se iz vode prebaci u zemlju, onda ima malo problema sa prilagodjavanjem
 
__ Mjesavina u koju se sadi mora biti ekstra lagana, najbolje je staviti pola zemlje, pola perlita (perlit se kupuje u poljoprivrednim apotekama)
 
---Drskicu treba zabiti u zemlju tek oko 1 cm, jer mlade tako lakse i brze izadju van (mislim da je sasha to vec i objasnila), Ako je drska preduga, skratite je, ili poduprite listic sa necim da ne pada, jer je samo 1 cm u zemlji.
 
-- Jedno dva tjedna treba listic drzati poklopljen sa plasticnom vrecicom ili necim slicnim, da ima dosta vlage u zraku, onda se to postepeno skida.
 
 
-- Zalije se obavezno sa fungicidom prije stavaljanja najlon vrecice.
 
-- I odrasle i listici na zakorjenjivanju ne vole da im ostavljate vodu u podlosku po nekoliko dana.
 
 
 
 
 
__
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.