Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uradi sam - kako?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uradi sam - kako?

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 14:51
Ups oprosti ali tek sam sad ovo vidjela. Ne kakva penzija. Samo se tješim da imam još šest godina da i moj vrt-dvorište bude ovako tip-top sređeno A što se cijene tiče smile42. Sve kod mene je večinom ručni rad, izuzev tegli , ali možda i njih počnem sama proizvoditi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 17:56
e u tom i je posebna čar TeaK,lako je otići i kupiti il platiti da majstori naprave i onda se hvaliti,al treba sam sve to napravitismile186
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 21:57
Evo trebam vašu pomoć...
kako san nedavno uselila u drugi stan koji ima tri balkona odlučila sam ih srediti...tražim pomoć za ovaj


uvjeti su:
1. balkon je na jugoistočnoj strani
2. osunčan od ujutro do poslijepodne, nema bure
3. htjela bih iskoristiti tu posudu sa zemljom, ali da je sakrijem ( to mislim da bi s nekim malim visećim puzavcima mogla - ali koji?)
4. razmišljam o stavljanju drvene rešetke na taj ružni zid i po njemu pustiti neku penjačicu ( koju?)
5. nisam baš ljubitelj slaka ili velikih ruža, možda one neke sutne koje se penju ( ne znam ima li toga i kako se zovu), naravno Vas pitam znate li za neku cvjetajuću penjačicu koja bujno i dugo cvjeta jer bi htjela da taj balkon lijepo izgleda s ulice...

Aj, pomagajte savjetima....Thank's
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 23:17
1. Moje mišljenje je da si ovo trebala staviti u teme "Uređivanje vrta", iako nije vrt, ali je balkon
2. od jednogodišnjih penjačica mi je palo na pamet "crnooka suzana", ima je više varijanta... sredina crna okolo naranđasta... ali ne znam uvjete u kojima raste
3. posudu svakako iskoristi... ali javit će ti se već ekipa... Wink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 23:22
hvala ti sto si se prva javila...
svakako ću uzeti u razmatranje tu Suzanu Smile
mislim da sam sad već gotovo sigurna da ću od nekoga žicati reznice timijana za donji dio posude Big%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 09:12
Fridaja sam već u glavi sve to posložila na tvojoj terasi,samo me muči kaj ne znam nazive  cvijećaLOL.
Evo da te zbunim malo,kad već drugo ne znam,kako ideju za zid imaš dam ti ja još jednu.Umjesto drvene rešetke, na zid možeš staviti i naizmjenice one tegle zidne(plosnate sa jedne strane) tako da imaš mogućnost više vrsta cvijeća tu staviti.Uz dobar izbor cvijeća bila bi to zgodna mješavina kad se razgranaWink.Tako možeš svako malo i novo cvijeće staviti.
Što se penjačica tiče,kako si na jugu ,meni je krasna bugenvilija(o tome Donata sve zna)no ne znam koliko joj odgovara mjesto.
Ovo korito sad ružno izgleda ali da se malo prefarba mogla bi i tako stajati ili koji cvjetni puzavac ubaci(to idem ganjat imena pa onda javim)
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 09:34
Sasha...ajde javi imena koja nadjes...i ta ideja manjih pitarića je zanimljiva..malo me odbija zbog bušenja većeg broja rupa po nosivom zidu, a dragog baš i nemam stalno pri ruci...bugenviliju imam na otoku, ali neprihvatljiva mi je na balkonu...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 19:35
Moja preporuka ti je kozja krv ili lonicera...ja sam je imala i bila skroz zadovoljna
radi radova...je propala...ali sam na isto mjesto posadila novu....imaš u boji sa slike ili žuta boja...bijela...
Slika je moje prve ova nova se još nije razgranala....
negativno je samo što  u studenom gubi listove do  proljeća...



Vidiš u kutu terace je obuhavtila cijeli zid...
a i jako lijepo miriše..smile79.ako se sjetim još nečega ...postam ti....
Oh....moja stara teraca bez novih pločica....


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 21:20
Aj da ne bušiš...U korito posadiš clematis(koji će zid prekriti a korito prazno ostaviti) a u podnožje lupiš lantanu,onako u sredinu(clematis uz rub korita staviš a ispred lantanu),i sad još sa strane imaš mjesta za koji puzavac(...sjeti se imena )
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 01:45
ajme, super ste....gotovo sam sigurna da cu vrlo brzo početi s radovima na ovom projektu....
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 09:49
moze li clematis cijeli dan na suncu ljeti izdržati? A baš mi se svidja...
 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 10:08
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

moze li clematis cijeli dan na suncu ljeti izdržati? A baš mi se svidja...
 
 
Ja sam svoga šibnula ispod tende jer mu je prejako sunce....u svakom slučaju noge bi mu trebale biti u hladu....a to bi mogla izvesti s nekakvom niskim grmićem ili puzavcem....
 
Imam ti još jednu ideju....probaj sa jasminom ....on je penjačica ...izgleda dosta efektno sa malim bijelim cvijetićima....a ispod staviš ovaj grmić od plavog krumpirka....ovaj nemoj tretirati u stablašce nego ga pusti...kao grmić...smile89 plavo bijela kombinacija...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 10:11
smile78
vidim ja da cemo ti i ja imati o cemu na kavi...a da ja ponesem blok i olovku za skice?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 10:24
Sad da uspoređujemo temperature kod vas i nas...cijelo ljeto je bilo preko 30 a moj clematis na suncu sve do zalaska.Mislim da mu ni kod vas nije puno jače sunce.Ne znam koliko taj krumpirko visoko naraste,zato sam lantanu spomenula.Ako staviš plavi clematis lantanu narančasto-crvenu i sa strane million bells recimo ljubičasti ili žutu sanvitaliju(jesss našla sam kak se zove) moglo bi zgodno izgledati. Iako je ova kombinacija žuto i plavo-ljubičasto zgodno i za(ako misliš staviti) lončanice uz rub ogradeWink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 01:22
hvala cure smile79
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 14:49
Andrea - gdje je završila potkova s početka - baš me zanima kak je završila!?
smile83 baby!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 17:30
Šefi, majstor od potkove (brusenja) zapel na drugim poslovima (možeš vidjeti na temi "Hobi" u dijelu "Nevezano za cvijeće", tako da potkova i ja se nakon maškaranja spremamo u obradu tek!!! smile39
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 23:02
Evo ja našla nešto za moju potkovu...

Vidjela "golim" okom i naravno za sve nas uslikala...




Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 09:45
Super je!!!I gdje visi sad?
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:47
andrea prekrasna ti je potkova !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.