Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Baš svašta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Baš svašta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
ljiljanari View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 22:10
Bravo mammaClap, kad ti to sve stigneš?!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 22:16
između pranja, kvačenja, peglanja, kopanja i dok s drugom rukom mješam ručak smile198LOLLOL ali uvijek se trudim nači vremena da radim nešto zajedno s dečkima...jer vrijeme leti prebrzo će odrasti i šta ću onda? žaliti za propuštenim prilikama? jedino ih nikak za goblene zainteresiratiLOLLOL
 
plus je što sam uvela pravilo da sad obavezno spavam 5h na danSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 22:34
Koje baterije koristiš? I ja bi jedne takve.smile49
Moj ti je savjet da budeš dobra sa snahama i taj osjećaj ćeš imat dugo, toliko da ćeš ga ti prestat željeti.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:49
vau!!!!  koji dobri radovi!  svaka cast!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 19:26
hahah tek sam sad vidjela pitanje o baterijama hrpa kavice, i one koje se uključuju na mamaaaaaaaaaaa
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 19:34
evo ovo je bila zadnja narudžba: 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 19:34
Da, djeca su najjača baterija. Nažalost ja zbog tlaka pijem ječmenu kavu ( ili je cikorija, pojma nemam) te sam višesmile45 . Bar imam opravdanjeLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 19:38
Hoćeš nam odati tajnu kako si ovo sa drvetom napravila? Jako me zanimaWink
Mislim na paljenje, čim i kako završavaš ( da li lak), ma sve? Radovi su fenomenalniClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 19:51
gle nase mamee,ona stvarno ima dara,mala daj to unovčiWink
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 20:27
pa bolje biti pospana i odspavati nego ko ja stalno nabrijana..već sama sebi idem na živceLOLLOLLOL
rose bi ja to unovčila i malo više, al mušterije su rijetke..i ovo je rađeno po narudžbi opet za istog čovjeka..obećajem otići ću jedan vikend kod njega i poslikati - tamo ima još puno naših radova.
 
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 20:35
Šmrcko zašto to ne bi podijelila???
Ja ću to onako po seljački opisati pa ako nešto nije jasno slobodno raspali podpitanja.
 
Prvo drvo koje se koristi treba biti suho.
1. odabir drveta
2. priprema drveta - uzmem malu fleksericu i na nju finu ploću i brusim, ako je površina posve ravna tada još na fino s onim strojčekom što ima šmirg kaj se vrti u krug (sori nemrem se sjetiti kak se zove), na kraju rukom šmirgl za kraj
3. priprema slike- uvijek nacrtam ili rukom olovkom na drvo (ako je jednostavnije) ili slažem na compu pa printam (ako su komplicirani uzorci)- tada preko indiga precrtam na drvo
4. za dublje utore koristim veliku glodalicu- to je bed jer je ona dosta teška a ovdje treba biti precizan pa svaki put držim dah da se slučajno ne pomakne di netreba i naravno ravnomjeran pritisak
5. za graviranje koristim strojček za graviranje- ima različite nastavke ali meni najbolja su svrdla od zubara ( žicam od svoje zubarke stara svrdla- super zu za tvrdo drvo)- strojček se vrti na 30.000 okretaja u minuti i onda s njim urezujem kaj treba. Mijenjam nastavke za različite crte i udubbljenja
6. nekad u fazi rada ide spaljivanje- plinska boca i brenner- trebala bi si nabaviti onu manju bocu i manji brener, nekad samo na kraju malo spalim (ovaj primjer)
7. opet malo šmirglanje- nekad i žićana četka ovisno o stupnju spaljenosti
8. na kraju ako treba ide farbanje, sušenje , ako treba novo graviranje
9. finiš je bezbojni lak
 
eto to je ukratko to.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 20:43
Hvala velika jako lijepo objašnjeno i sve sam razumjela. Ja nisam neki stručnjak ,ali si namjeravam u budućnosti na ulaznoj kapiji tako nešto lijepo napraviti.smile79 Prekrasni radovi.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 20:46
Imam i ja ugravirano prezime na vratima u ukrasnoj kruniWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 00:03
mamamaaaaaaaaaaaaaa

 smile93 bravo za tebe,imaš talenta...                                    
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 00:14
smile55
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 16:39
Mamaa imaš vrhunski talenat, radovi super, puno lipi, šteta da nema kupaca
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 17:00
ljudi su prestali totalno kupovati neosnovne stvari, a oni kaj imaju para pate na zvučno imeConfused
ali dobro, kad tad ću ja imati vremena raditi za svoj gušt barem makar ih slagala na tavanWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:06
navijam za tebe i tvoje radove smile213
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:12
Wow! Prekrasno! Od kud ti energija, ja i na ono Mamaaaaaaaaaa jedno oko otvorim dok drugo još spava. Popijem kavu i mogu opet spavati. Nema pomoći za mene!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:25
nemaš energije a skačeš do plafonaLOLLOL ma mene takve stvari opuštaju, samo što preko ljeta baš i nemam previše vremena (samo ovo što unovčimWink) jer me zovu vanjski radovi...ipak biti će šta za raditi po zimiSmile
zato mogu izjaviti da ne pamtim kad sam nekaj na tv-u pogledalaConfused
a čekaj samo da se primim pospremanja ormara pa izvućem kutiju s gublenima- ćak znam da je na dnu ormaraLOLLOL
 
vanja- hvala ti, možda netko i čuje
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.