Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanje zvončića
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanje zvončića

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sijanje zvončića
    Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 14:35
Kupila sam vrećicu sa sjemenom zvončića, piše još: campanula a grandi fiori mix.
Sjetva na otvorenom 4-6mj. Prosvijetlite me, ako je dvogodišnja biljka od oko 60cm(tako piše) jel to onda zvončić za hlad, tj polusjenu.
Da ga bacim po gredici ili posijem u zdjelicu?
Učim, prosvijetlite me.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 19:33
Gle,posij ga vani kad nebude više straha od noćnih mrazeva(4-5mj)A šta se sjene tiče,trebalo bi ti na paketu pisati ili biti oznaka jel za sunce(puno sunce),polusjenu(pola sunca)ili sjenu(zatamnjeli krug),no ja mislim da bi to bio za sunčana i polusjenovita mjesta.
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 19:48

Moje skromno iskustvo sa sijanjem dvogodišnjih biljaka..

Posijem u teglu da znam di je i kaj sam posijala kad malo narastu premjestim ih u vrt tam gdje hoću da nagodinu cvatu.Tak imam neki red,a pogotovo ak prvi put sijem pa neznam kak izgleda kad nikne jer mi se desilo da počupam tek nikle biljke,dobro ne velim da si ti zaboravna,ja jesam ..

Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 23:19
Originalno poslano od člana cvetlin cvetlin napisao:

jer mi se desilo da počupam tek nikle biljke,dobro ne velim da si ti zaboravna,ja jesam ..


Imam jednu biljkicu od prošle godine za koju još ne znam jel korov ili nije. Tak da zaboravna jesamLOL

Ne piše na vrećici, u tom i jeste problem. A piše da se u posudu sije 9-10mj, to valjda onda i prezimi u posudi, zaštićeno, ili...?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 08:34
Macak imaš temu campanula pa pogledaj, ali meni se čini da idu na sunčana mjesta...ja sam kupila u teglici i stavit ću je na sunčano mjesto.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 12:28
moja kampanulica je isto u teglici i držim je vani skroz na suncu, nisam primijetila da joj to smeta.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 15:09
Niske sorte na sunce, a visoke sunce do polusjena. Ima jedan koji ide u svijetlu sjenu, ali nisam zapisala koji točno. Ove sam informacije pročitala.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.