Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Palme - općenito
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Palme - općenito

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 22:49
neznam kako se zovu ove moje palme,kupila sam male sadnice prije 6-7 god,posadila i otisla ..nikad se niko nije brinuo o njima ,svake god odrezemo u proljece i jesen po par listova otprilike po 2 reda ..ozujska bura ih sprži al rezidbom odstranimo sprzene listove

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 10:45
Kamenjar,predivna je!!!Ja sam veliki zaljubljenik u sve vrste palmi.Imam i ovu,ali moja klima ne dozvoljava da ih sadim napolje,pa su u sobnim uvjetima..To je nema od fenix palmi,ali koja tačno to moraš malo proguglati na netu,jer su meni sve feniksice iste.Liči na phoenix canariensis..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 20:13
evo je osisana

evo i ova druga

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 20:19
Druga je Chamaerops humilis-niska žumara.
Alisa,jesi li probala posaditi Trachycarpus fortunei,lako je dostupna palma koja može izdržati velike temperaturne minuse.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 20:59
Prekrasne su ti palme by travaSmileClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dsevcesin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dsevcesin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 18:41
ove godine sam je ogradio sa dva sloja debelog najlona , napravio joj plastenik , trava oko nje cijelu zimu zelena i raste , a kad sam je otkrio listovi počeli žutjeti i mislim da će umrijeti ... pustit ču je do kraja ljeta možda pusti novi list ali sumnjam ... ove godine mi stradao i pampas trava , i banane koje sam dobro zaštitio stiropolom i najlonom ( srečom dio sam iskopao pa sam spasio ... )stradala mi i smokve ) krošnja , odozdo pušta male , ali žao mi stabla bilo je krasno , i petrovka i ova što daje plod cijelo ljeto ... preživjela mi lavanda ,i jedna stara crvena ruža stara preko trideset godina ...
Na vrh
dsevcesin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dsevcesin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 18:43
neznam zašto ova doljnja sa slike , meni nikako da krene ... pusti dva tri listića i nikako da krene kako treba ... negdje grešim ali neznam gdje
Na vrh
dsevcesin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dsevcesin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 18:48
gdje je to slikano ??? vjerojatno nije u središnjoj hrvatskoj, prvu koju sam stavio u dvorište je umrla , ovu staru čuvam u tegli i svake jeseni je unosim u kuču ( neznam koliko još jer je teška za nošenje ... )na moru pokupim svake godine cvijet i posadim , hvala bogu 80 % mi nikne
Na vrh
dsevcesin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dsevcesin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 18:55
ono moje pitanje se odnosilo na ovu donju sliku , dva tri lističa da , počnu se sušiti pa ponovo tako ... več par godina ista priča ...
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 09:01
Ako možeš staviti koju sliku tvojih palmi da vidimo u kakvim je uslovima  i kako izgleda.C.humilis traži malo dublji pitar,sa dobrim otvorima na dnu,zemlja bi trebala biti mješavina kupovne zemlje sa malo pijeska,puno sunca i povremeno zalijevanje.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 00:23
evo moje palmice ... jel ova ista kao kod kamenjar?

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 00:26
ne virujen da će biti niska....sama je dolutala....susjed ima visoku...viša je od kuće...jednu san poslala za Pulu....ova susjedova okola stalno baca mlade.....
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 00:29
Ima li bodlje na granama?Ako ima onda je ista.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 00:43
anđi si napisa "Druga je Chamaerops humilis-niska žumara"... jesil na tu mislija...... ova od susjeda nije niska....visočija je od svih kuća okolo... ne mogu je zato pošišati pa užasno neuredno izgleda bzv .... zato se ja još mislin šta ću sa svojon
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
dsevcesin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dsevcesin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 01:04
ista takva , presađena u dvorište ... neki dan ova manja oživjela pustila nove listove ... ali ova veča izgleda umrla , u sredini je puno vlage ...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 01:09
moja se zaliva svaki dan
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 09:25
Ta od susjeda je Trachycarpus fortunei.Nisi rekla ima li tvoja bodlje po granama,ovako izdaleka mi se čini da ima?
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 00:42
Palma slikana u Splitu,ali neznam joj ime.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 21:36
Washingtonia filifera
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 23:39
Hvala trava i mislio sam da će odgovor stići od tebeThumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.