Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 159>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 21:58
U ovom pregledu ostala sam zadivljena ljepotom cvijeta kohlerie (meni nepoznata)
...........a bugice (posebno bijela) je tako posebna!Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 22:37
draga, vidiš da si nas sve ostavila u neznanju sa kohleriom, a predivna je Wink
cosmos je stvarno skroz drugačiji od uobičajenih, a mi to volimo LOL preporučam se i ja za koju sjemenkicu LOL lantane su famozne Smile
za zimske trešnje sam napokoon ove godine skužila da vole vodu i stavila im podložak i napokon izgledaju ok i cvatu, ali bobicama još nema traga i nisu ni približno bujne kao tvoje
da se ostale ljepotice cvijećke ne naljute...sve su mi lijepičke Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 01:12
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Jagodice... Zaista je bogat donji vrt! A sad redom - poseban je ovaj cosmos, bude li viška sjemena svakako te molim.. Stevia je, veliš, počela cvjetati. Hoćeš li ju brati i sušiti i ako da - kada? Imam ju i ja pa me zanima.. Krasni su i povoljni noviteti iz MBM-a a lantane su super. Pogled na otoke je poseban, a kohleria je baš ljepotanka!!
 
Evo konačno sam ulovila vremena da se javim i da vam zahvalim na posjetama....Anaida ti si mi prva, zahvaljujem ti za pregršt pohvala..
Steviu imam prvi puta i ne znam što ću s njom...Imam dojam da bi najbolje bilo sušiti listove kao kod peršina i  onda usitniti i koristiti umjesto šećera...Možemo probati i vidijeti kako će ispasti.Mislim da je trajnica  i da će ostati i za drugu godinu nakon što je ošišamo, a ako ne biti će i sjemena ...Što se tiče sjemena cosmosa misliti ću na tebe, a možda i kakva mladica kohlerije izraste pa ću ti poslati....smile78
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 01:33
smile92
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Kod tebe uvijek predivnog cvijeća. Lantane u raznim bojama, bugice... ova bijela sa roza štihom je prekrasna, doista posebna.Da ne nabrajam ostalo:jakobinije, ono od Mimar(eto u dvije sekunde zaboravih kako se zove!Confused) i sl.
A vrt/kamenjar se razbujao....ClapClapClap
 
Bako draga hvala što si svratila, odnosno što redovito svraćaš....Ja ništa ne stižem pregledati; ili sam na kupanju ili sam u šumi ili u vrtu sa cvijećem, a u međuvremenu imam neke goste....Tako ide iz dana u dan... Kad ljeto prođe biti će više vremena za forum...Lantane su mi stvarmo lijepe ove godine, imam dojam da im paše pozicija na suncu i to da su posađene u vrtu.Neću ih dirati i vaditi iz zemlje nego ću samo uzeti pelcere za svaki slučaj...Možda i prežive zimu možda neće biti jako hladna kao lanjska....Bijela bugica je stvarno prekrasna i bujna, nadam se da će i ona preživjeti ali mora ići na zaštićeno mjesto...Jakobinije su isto zanimljive i preživljavaju zimu.Kohlerija od Mimar je posebna , slatki čupavi cvijetići vire na sve strane...Sa kamenjarom sam zadovoljna jer tamo nije ničega bilo, i sve posađeno je ovogodišnje tako da sve što ostane živo je uspjeh....WinkWinkSmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 01:54
Originalno poslano od člana Lora Lora napisao:

Baš me dugo nije bilo kod tebe.I imala sam što vidjeti, prekrasmo,lijepo i zdravo cvijeće. Kamenjar je upravo sada najbujniji.Lantane i jacobinije posebne.Sve je pre3krasno i drago mi je da ti vrućine nisu uništile te predivne biljkice, Uvijek imaš nešto posebnoClapClapClapClapClapClap
 
Lorice draga lijepo da si opet s nama i da svraćaš u moj vrt...Drago mi je da ti se sviđa kamenjar, jer sada se je stvarno jako razbujao.Kad se sjetim da tamo nije bilo ničega pametnoga jako sam ponosna na sebe kako to sada izgleda.Za drugu godinu napraviti ću sitne korekcije ali glavnina ostaje...Već sam napisala da su lantane stvarno jako lijepe i to još u 4 boje...Uživaju posađene u vrtu i na suncu ...Vrućine su napravile svoje, ali glavnina je ostala u dobrom stanju i sada se po kiši još oporavlja...smile79
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 02:12
Originalno poslano od člana Mira021 Mira021 napisao:

Evo  i mene na obilasku tvojeg cvića i mogu samo da kažem,pa gdje su bile vrućine kad je u pitanju tvoj vrt,sve ti je rascvitano i lipoClapKohleria sa svojim prekrasnim čupavim cvjetovima,bugica nježne boje i sve ostalo kod tebe imam osjećaj da je cviće koje je pažljivo i sa puno ljubavi biranoThumbs%20UpClap
 
Miro hvala ti lijepa na pohvalama i obilasku mojeg vrta....Vidim da se moje bugice i kohlerija uglavnom svima sviđaju jer su stvarno posebne i moram ih čuvati da i druge godine budu isto tako lijepe...smile169
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 02:35
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

prelijepi vrt, reprezentativno raskošan i prepun biljaka veličanstvenih u svojoj ljepoti. Prije svega mislim na jakobiniju iz MBM, krasnu krizantemu, kohleriu...Naravno, ni ostale biljke ne zaostaju ljepotom, ali ove su zaista posebne.
također, ne mogu a da ne pohvalim poklone od naših dragih Otok i hoye, zaista su presltaki sukulentići.
lijepi pozdrav
 
Sara draga hvala ti što navraćaš u moj vrt ....Hvala ti na pohvalama za moje biljke koje su se ovog ljeta dobro pržile na suncu i ostale žive....Posebno sam pazila na kamelije i ovu slatku kohleriju da ne budu na direktnom suncu...Pokloni od Otok i Hoye su prekrasni i počela sam u zadnje vrijeme sve više sakupljati sukulente jer su jako zahvalni i jako dekorativnismile78
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 02:51
TongueTongueTonguesmile71
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

brasvo za raznovrsne biljkeClap
izdvojila bi papagajku i zimsku trešnju, te kohleriju, jer njih se ne vidi tako često po vrtovimaStarStarStarStarStar
 
 
Mari hvala ti što obilaziš moj vrt.Papagajka je baš posebna biljka i nadam se da će iduće godine biti još i veća, jer se je počela granati.Kohlerija je jako zgodna biljka za hladovinu, a zimske trešnje su odlične jer su nezahtjevne i rastu ko lude i niču na sve strane ....Ako te zanima zimska trešnja šaljem ti je sam ostavi adresu na pp....WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 03:58
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

U ovom pregledu ostala sam zadivljena ljepotom cvijeta kohlerie (meni nepoznata)
...........a bugice (posebno bijela) je tako posebna!Wink
 
Bergi draga hvala ti što redovno obilaziš moj vrt....Kohleria i bijela bugica ti se posebno sviđaju. Drago mi je, jer i meni su posebne....Kad već nemaš kohleriju pronaći ću kakav novi izdanak i poslati ti, mislim da nećeš imati ništa protiv....smile79
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 04:07
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

draga, vidiš da si nas sve ostavila u neznanju sa kohleriom, a predivna je Wink
cosmos je stvarno skroz drugačiji od uobičajenih, a mi to volimo LOL preporučam se i ja za koju sjemenkicu LOL lantane su famozne Smile
za zimske trešnje sam napokoon ove godine skužila da vole vodu i stavila im podložak i napokon izgledaju ok i cvatu, ali bobicama još nema traga i nisu ni približno bujne kao tvoje
da se ostale ljepotice cvijećke ne naljute...sve su mi lijepičke Big%20smile
 
Konte draga da se i tebi javim...Hvala ti što obilaziš moj vrt i njegove stanovnike.Dakle cosmos trebaš sjemenkicu, nema problema, a usput i  pelcerić od kohlerije, zar ne?Ako hoćeš i po grančicu lantane može isto.Trešnjica imam za izvoz pa ti lako pošaljem i njih, možda budu moje prije napravile crvene trešnjice.....
smile78
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 04:11
smile78Na kraju hvala puno GIO, TONI, SMRCKO i MEDVJED na obilasku mojeg vrta i cvijeća.Dođite mi opet, biti će opet novih sličica....
sutra je novi dan
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 06:16
Hvala ti, Jagodice!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 01:14
Evo malo ću staviti novih slika koje sam slikala ove dane....Cvijeće se je lijepo oporavilo nakon onih velikih vrućina i nastavlja cvjetati....
 
Stevia lijepo cvjeta, biti će sjemena...
 
 
Lagostremija je rascvjetana...
 
 
Nedavno sam malo šetala MBM-om i zapazila šarenolisnu hoyu...Kupila sam neke sitnice i grančicu......
 
 
Posađena je u društvu sa Hoyinom hoyom....
 
 
Dugo već nisam pisala o mojim kamelijama....Dobro su podnijele vrućine i sada se naveliko stvaraju cvijetni pupovi....Na nekim kamelijama već su prilično veliki i krajem godine evo novih cvijetova...Ima i nekoliko plodova ....Drago mi je da nove kamelije dobro napreduju pa ću moći uživati u njihovim cvijetovima a i vi zajedno sa mnom.....
 
sutra je novi dan
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 05:34
Stevia i lagostremija imaju prekrasne cvjetove,a i ja se veselim cvjetovima tvoje kamelije i sigurno ču uživati u njimasmile106
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 05:43

Aaaa, vidi kako dobro izgleda nova hoya. A jesi li joj vidjela cvijet, koja je boja?

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 08:06
krasno cvijeće,hoya posebno...ja tražim hoyu kerii u obliku srca. Što se stevije tiče vele da se može raditi vodena ili alkoholna otopina od lišća,imam i recept al mi je na poslu. Ako imaš zadnji broj časopisa Moj vrt u njemu je recept
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 08:38
i mene interesuje kakav cvijet ta sarenolisna hoya ima




Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 14:16
Kod tebe se uvijek vidi nešto novo nepoznato, egzotično Clap
Ova bijela bugenvilia je posebna

život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 14:43

Evo i mene malo, joooj kako su lijepe lagerice!!! Divno ti cvjetaju, prelijepe se. Dojmila me se i slika bugenvilije, pa mora, pa otoka....odlično si to pofotkala, ja mogu sam prek bazenčića fotkat svoje LOL, ai neću, radije ću gledat tvoje i Lantanine morsko-cvjetne sličice Big%20smile. Ova bijela bugica što joj u kasnijem stadiju rubovi brakteja dobiju rozu boju je fenomenalna....gle čuda...ista ko moja LOL!!! Mi stvarno ko da zajedno idemo u šoping!!!!

Dobro što si stavila sličice od kamelije...gledam ja svoju jedan dan i vidim nešto kao cvjetni pupovi!....nisam bila sigurna dok sad nisam vidjela tvoju. Sad se mogu nadati da će i moja cvasti. Super
Lijepi pozdrav Hugsmile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 21:24
Hej draga, prekrasno cvijeće,  Bauhaus će sigurno opstat dok si ti u blizini.
I moje kamelije imaju pupove, ali ipak rađe priželjkujem tvoje ljepotice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,648 sekundi.