Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 159>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 02:38
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Aaaa, vidi kako dobro izgleda nova hoya. A jesi li joj vidjela cvijet, koja je boja?

 
Hoya nisam vidijela cvijet odnosno nije ga imala , samo sam vidijela šarene listove pa sam morala spremiti jednu malu grančicu...Hvala ti na obilasku moga vrta i cvijeća...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 02:45
Originalno poslano od člana Mira021 Mira021 napisao:

Stevia i lagostremija imaju prekrasne cvjetove,a i ja se veselim cvjetovima tvoje kamelije i sigurno ču uživati u njimasmile106
 
Mira021 hvala ti što si svratila...Drago mi je da ti se sviđaju cvijetovi lagostremije i stevije....Kamelije naveliko stvaraju cvijetne pupove, pa ćemo uskoro svi uživati u njihovoj ljepoti...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 03:00
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

krasno cvijeće,hoya posebno...ja tražim hoyu kerii u obliku srca. Što se stevije tiče vele da se može raditi vodena ili alkoholna otopina od lišća,imam i recept al mi je na poslu. Ako imaš zadnji broj časopisa Moj vrt u njemu je recept
 
Hana draga hvala ti što si navratila među moje cvijeće...Tu hoyu u obliku srca imam i ja, ali već godinu dana nije ništa narasla, uvijek je ista. Mislim da sam je negdje kod nas vidijela za kupiti...Ako želiš potražiti ću je pa ti se javim...Vezano za steviju baš me  zanima, pa ako ti nije teško pošalji mi recept....Moj vrt ne kupujem ,ali bi mogla pogledati da li ima još negdje za kupiti...
WinkWinkWink
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 03:10
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Evo i mene malo, joooj kako su lijepe lagerice!!! Divno ti cvjetaju, prelijepe se. Dojmila me se i slika bugenvilije, pa mora, pa otoka....odlično si to pofotkala, ja mogu sam prek bazenčića fotkat svoje LOL, ai neću, radije ću gledat tvoje i Lantanine morsko-cvjetne sličice Big%20smile. Ova bijela bugica što joj u kasnijem stadiju rubovi brakteja dobiju rozu boju je fenomenalna....gle čuda...ista ko moja LOL!!! Mi stvarno ko da zajedno idemo u šoping!!!!

Dobro što si stavila sličice od kamelije...gledam ja svoju jedan dan i vidim nešto kao cvjetni pupovi!....nisam bila sigurna dok sad nisam vidjela tvoju. Sad se mogu nadati da će i moja cvasti. Super
Lijepi pozdrav Hugsmile79
 
 
 
Flavia drago mi je da ti se sviđaju moje lagerice i bugice...Nije ni čudo da ti se bugice sviđaju kad i ti imaš takve....Baš ispada da idemo skupa u šoping....Imamo očito puno zajedničkog....Što se tiče kamelija drago mi je da i tvoje imaju pupove i da će te uveseljavati sa svojim prekrasnim cvijetovima, kao što to čine moje svakog proljeća meni...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 03:28
WinkDrage moje GIO, LANTANA i TRIŠA hvala vam što ste navratile u moj vrt ...
GIO šarenolisna hoya nije imala cvijetove pa ćemo morati čekati da moja procvjeta....
LANTANA bijela bugica je stvarno posebna, naročito kad dobiva roza nijansu.Nadam se da će mi prezimiti pa da ćemo i iduće godine uživati u njenim cvijetovima...
TRIŠA drago mi je da i tvoje kamelije imaju cvijetne pupove tako da ćeš moći  uživati u njihovoj ljepoti...Što se tiče Bauhausa, nisam tako često tamo jer mi je daleko, ali MBM mi je blizu.....TongueTongueWink
sutra je novi dan
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 11:08
draga jagoda, redovno uživam u tvojem vrtu i uvijek vidim nešto novo, a to je ovoga puta šarenolisna hoya, koju do sada nisam imala čast upoznati. Unaprijed se radujem njenom razvoju i cvijetu koje ću naravno, sa zanimanjem pratiti.Smile
Zaista krasno izgleda tvoja stevia s elegantnim bijelim listovimaSmile,
a logostremija je prava pinki zavodnica, kako predivan cvijetClap.
A da svi jedva čekam da procvatu tvoje kamelije, to već i vrapci znaju...
lijepi pozdrav
 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 15:27
Pozdrav Jagoda, pred nekoliko dana san ti bila va susešćine, škoda da nisan imela preveć vremena.......
Prvo da ti pohvalim nove biljke iz MBM Thumbs%20Up, uvijek doneseš neko iznenađenje, biljka od Mimar je famozna a od onih holand cosmosa ćeš morat pobrat svaki suhi cvijet jer ću i ja stat u red za koju sjemenku Wink.
Moran malo slikat tvoje sitne rudbeckie u mom vrtu, da ih vidiš...... to mi je ovogodišnji hit!!! a bit će i za ubuduće, zapisala sam da ti iskopam moje veće rudbeckie......
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 19:13
Pozdrav Jagoda! Nova sam na forumu pa malo švrljam okolo. Listajući stranice tvoga vrta nahranila sam dušu i tijelo. Svaka čast! Bravooooo!smile141 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 20:17
I ja sam se zagledala u prelijepu bijelu bugicuTongue,sad ćemo svi na forumu čekati da ti procvate šarenolisna hoja pa da vidimo koje je boje cvijetWink.
Posebno su mi lijepe lantane,izgleda da sam ja jedina na forumu koja ih nemam,no ne još dugo,Tongue
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 21:49
smile57
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2010 u 22:44
Kod tebe uvijek nešto novo i prekrasno cvijeće, Gušt mi je prošetatiClapClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 08:42
super draga! Molim te pogledaj za tu hoyu. Napišem ti recept za steviju kad se vratim sa godišnjeg
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 02:51
Drage moje posjetiteljice RETRIVERSARA, KORJENKO, MALI KAKTUS, LILIE, LORA, SUNCEEEE, HANA vrednije ste od mene...Hvala vam na posjeti i pohvalama ....Ja nikako da odem u svoj vrt i vidim što se događa, odnosno da vidim tko mi dolazi u goste....Jednostavno ne stižem jer se obaveze gomilaju, a stalno nekamo odlazim ili mi dolaze gosti...Osim toga proslava gljivarske udruge je u završnoj fazi, a ja imam puno zadataka za obaviti...Ovaj vikend odnosno već u petak idem opet po gljivarskom poslu u Našice na druženje sa slavoncima...Ima li netko od forumaša u Našicama da popijemo kavu u predahu gljivarenja ...Bilo bi mi izuzetno drago, ali ne znam tko je od tamo...smile79
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 03:00
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Pozdrav Jagoda, pred nekoliko dana san ti bila va susešćine, škoda da nisan imela preveć vremena.......
Prvo da ti pohvalim nove biljke iz MBM Thumbs%20Up, uvijek doneseš neko iznenađenje, biljka od Mimar je famozna a od onih holand cosmosa ćeš morat pobrat svaki suhi cvijet jer ću i ja stat u red za koju sjemenku Wink.
Moran malo slikat tvoje sitne rudbeckie u mom vrtu, da ih vidiš...... to mi je ovogodišnji hit!!! a bit će i za ubuduće, zapisala sam da ti iskopam moje veće rudbeckie......
 
Korjenko škoda da nisi imela više vremena pa da dojdeš i do mene...Ona biljka od Mimar odnosno kohlerija stalno hita mladice pa će se nać i za tebe....Holand cosmosi su malo čudni, neki cveta onako lepo a neki obično...Pobrat ću seme  i bit će i zate...Tvoje veće rudbekije će me razveselit za drugo leto...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 03:06
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

I ja sam se zagledala u prelijepu bijelu bugicuTongue,sad ćemo svi na forumu čekati da ti procvate šarenolisna hoja pa da vidimo koje je boje cvijetWink.
Posebno su mi lijepe lantane,izgleda da sam ja jedina na forumu koja ih nemam,no ne još dugo,Tongue
 
Mali kaktus hvala ti na šetnji kroz moj vrt....Što se tiče šarenolisne hoye trebati će vjerovatno dosta vremena da procvate, ali biti ćemo strpljivi i čekat ćemo...Što se tiče lantana šteta je biti bez njih jer lijepo i bogato cvijetaju i vole jako sunce, kojeg nije falilo ovog ljeta...Ako želiš poslati ću ti nekoliko grančica pa ih zakorjenjuj za drugu godinu, sad je vrijeme...Pošalji adresu na pp...WinkBig%20smileBig%20smile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 03:10
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Pozdrav Jagoda! Nova sam na forumu pa malo švrljam okolo. Listajući stranice tvoga vrta nahranila sam dušu i tijelo. Svaka čast! Bravooooo!smile141 
 
Draga naša nova forumašice Sunceeee, hvala ti što svraćaš kod mene i što hraniš dušu mojim cvijećem....Ako želiš neku reznicu javi se na pp, znam da nije lako kad si novi i kad se tek uhodavaš....SmileSmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 03:15
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

super draga! Molim te pogledaj za tu hoyu. Napišem ti recept za steviju kad se vratim sa godišnjeg
 
Hana draga samo se ti odmaraj, imaju hoyu-srce u MBM-u ali mi se čini skupa nekih 35 kn(ne znam točno, moram još provjeriti ). Ako je želiš javi se...Za steviju mi svakako javi jer moram skupiti listove da mi ne požute...smile214
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 03:39
Nakon odgovora na vaša pitanja evo malo novih slika....
 
Prvo cobea, odnosno vilac koji se lijepo razrastao i ima puno pupova...
 
 
Uspjela sam slikati cvijetove dature negdje u sumrak, jer uvijek zakasnim...Izgleda da se cvijetovi otvaraju navečer, kao kod noćurka, barem kod mene..
 
.
 
Lagostremija je potpuno rascvjetana...
 
 
Tibuhinija cvate i svaki dan je novi cvijet, samo šteta da traje samo jedan dan....
 
 
Dočekala sam i cvijetanje lizijanta -eustome , kojeg sam kupila još negdje u proljeće...
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 04:05
Malo da vam pokažem i moje koprive koje uživaju na sjevernoj strani kuće, tamo gdje i kamelije naveliko rade cvjetne pupove....Do ove godine nisam ih uopće imala ali jako su dekorativne i lijepo ih je imati....
 
 
Prošli sam tjedan opet navratila u MBM i pronašla na akciji neki poseban hibi koenig, koji je navodno listopadni i može biti vani.Po zimi nestane i u proljeće opet raste i cvjeta....Ima lijepe cvijetove ...Moram još malo istražiti o njemu da nešto ne zeznem....
 
 
Na akciji po 5kn bile su i male gerbere...
 
 
Za kraj moje gloksinije od lani su procvjetale....
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2010 u 07:03
Jagodice, puno toga kod tebe cvate! Baš mi je to lijepo, svaki je cvijet posebna ljepota.. Idem sada još jednom zaviriti u tvoje slikice!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.