Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Staviti cvijeće ili ne?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Staviti cvijeće ili ne?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Staviti cvijeće ili ne?
    Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 12:10
Cure s kopna jeste li već stavili ljetnice na svoje terase/balkone? Posebno me zanimaju žardinjere. Kako sam ja uvijek čitala, na kontinentu se cvijeće iznosi van kada prođu opasnosti od kasnih mrazova ili nakon 15.5. A mene sve nekako svrbe prsti ove godine. Evo danas je 21.4. Stavila bih vodenike, viseću begoniju i nešto zelenoga što ide u hlad. Cvijeće ide na sjenovit balkon, na ogradu u žardinjere. Vani nije hladno, ali pada kišurina. Šta napraviti? Baš sam danas kupila zemlju, žao mi je dati novce pa da propadne, evo moje posijane vodenike ne mrdaju, ruže imaju pupove, a i neki tulipani tek će procvjetati (ajde njih sam sadila tek krajem 1.mj pa zato kasne). A sinčić mi iduću subotu slavi prvi rođendan, pa bih ja sve malo ušminkala. U cvijetnjake nebih još sadila jer bih čekala hoće li se moje vodenike više pokrenuti. Uh odužila sam, ajde me savjetujte. Kako vi kontinentalke to radite, ja sam u Kutini, Moslavina.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 12:41
mačak moje je svo cvijeće već 10 dana vani na lođi. U žardinjerama su na balkonskoj ogradi pelargonije zonale, engleska pelargonija, vodenike, begonijice semperflorens, viseći lotus, streptocarpella. Godinama već iznosim cvijeće negdje u drugoj polovini travnja i nije do sada bilo problema. U Osk sam tako da je to otprilike isto kao i kod tebe. Po meni je ipak malo kasno čekati 15.5. za sadnju ljetnica na balkon. 
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 12:50
macak možeš iznijeti jer evo u sarajevu su svi iznjeli vani.     lana2 mislim da to trebaš uslikati i staviti na temu balkonske kombinacije.                                                                                                                                               
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 13:06
I ja sam svoje muškatle i peralgonije iznijela,kao i limun i oliander,i puno ljetnica sam iznijela još početkom aprila....Mislim da više nema opasnosti od mrazeva,i mislim da je kasno iznositi tek polovinom maja,ja početkom maja iznesem i sobno bilje na balkon..
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 23:05
A ostatak društva?
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 10:25
U Zagrebu je sve vani,kak kod mene zak i kod mojih susjeda pa samo naprijed
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 11:08
Juče sam s MM-om išla u grad pa je on vozio a ja škicala. I niko ništa. Pokrenut ću ja lavinu, samo da prestane ova kišurina.
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 14:40
Ja sam sve prije Uskrsa iznio i sve je prezivilo-zahvalilo mi je tako sto imam najbujnije cvijece u ulici,a svi su mi govorili da prerano vadim.
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 08:29
i ja sam svoje iznesla prije Uskrsa, oleandere fuksije krumpirov grm, a i posadila bi već al čekam cvijetni sajam u koprivnici za prvi maj pa bude veći izbor cvijeća.
Mislim da je glupo gledati na datum nekad davno nije u 4 mjesecu bilo 20 stupnjeva pa se sadilo oko prvog maja a današnje klime su drugačije pa i toplo vrijeme dođe brže.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 17:12

Kupila i posadila danas!

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.