Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - presano cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


presano cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 02:24
smile141Samo stavi i opiši kako si to radio, mislim postupak. 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 11:24
Uzmu se stare novine, staviš biljke, lišće, nekad i neke granćice koje su pogažene na cesti.....što god se sjetiš. Treba probati pa imati neka iskustva.
Kako sam rekao kad dođe zima onda izvadiš sve cvijeće i zabavljaš se....ljepiš.
Neki radovi su rađeni, kao ona drvca - bonsai od prave kore drveta, pa kore od loze a na nekima sam mješao suhu zemlju, pepel od cigareta.
To je bilo zgodno.....ima sad i ona ljepila u stiku pa se namaže papir, nabaciš pepel, zemlju u prahu. Okreneš papir i što se zaljepilo, ostalo otpadne.
Zadnje je plastificiranje ali tu sve mora biti tanko. Kao ona vaza na slici.....to je od neke stare tkanine.
U kopirnicama se može kupiti folija.....tu je negdje oko kune po foliji.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 11:32
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:




Misliš na ovoj lijevoj slici , na upotrebu pepela i zamlje?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 10:59
Na ovoj slici je korištena kora debljine oko 3 mm. a grane su od nekog divljeg žutog cvijeća što raste na poljima, kanalima.....visoko zna biti 1,5 m.
Ovo na dnu stabla je malo dorađeno s bojama a oko korijenja ovo što prikazuje kao da je popadalo s drveta......to su ostaci od grana, to jest od cvijetova.
Slobodno isprobaj pjesak, zemlju, pepel, usitnjeno lišće, prašinu.....pa onda na papir probaj skicirati što želiš.
Ja sam koristio knjigu o bonsai.....to mi je dalo malo ideja.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:12
Mogućnosti smrcko ima raznih a možda i nadmašiš samu sebe.
One moje prve slike su bile kao nedovršene, zatim su bile one s cvijećem što stoji sa strane.
Tu sam trebao još napisati neke tekstove iz biblije, no nisam.....rukopis mi je grozan.
Jedno posljepodne ideje su dolazile i mislim da sam napravio bar 30 slika u danu.....nakon toga sam lijepio.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:15
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

malo bonsai ideje



Ovdje je korišten pepel
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:17
Na ovoj slici lijevo samo su izbljedili ovi krugovi koji su bili u crvenoj boji.
Neki listići....a izgledalo je mnogo lijepše....kao stablo s plodovima
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 20:34
Još jedna slika ispred ulaza.....ovi se radovi baš i nevide. To je samo da iskoristim stari prozor iz kontejnera i radi ambijenta. Na ovoj klupici inaće sjedim i promatram svoje cvijeće


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 00:06
Hvala ti puno na pojašnjenjima i radovi su prekrasni. Pogotovo kad čovjek nešto radi iz ljubavi, to ima veliku vrijednostClap Nadam se da ću i ja nešto napraviti, vrijedi pokušati bar za sebe.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 22:32
Bit će još slika, samo su mi sve ostale slike kod mame.....
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 22:53
Prekrasno! I jako romantično... sjediti zimi, uz pucketanje vatrice, topli čaj ili kavu i slagati cvijeće i druge biljke iz sjećanja...
Bravo!
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 23:15
Jedan krasni detalj koji sam morao prekriti.....pločice iz Barcelone


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 23:23
Tamo u kući u mraku se vide , slabo se vidi......namještaj koji sam sebi sam pravio. Veliki ladičar s dva ormarića, policom i neke slike. Budem slikao da vidite kako izgleda staro. Ali još nije gotovo.
Trebam još napraviti i vitraje.......zna li tko??????????????? gdje se može nabaviti olovna žica za staklo??????????????
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 23:26
Originalno poslano od člana Željka Željka napisao:

Prekrasno! I jako romantično... sjediti zimi, uz pucketanje vatrice, topli čaj ili kavu i slagati cvijeće i druge biljke iz sjećanja...
Bravo!


Da, Željka, samo fali kamin.....ako se zaželim, ima kod prvog susjeda.
Na vrh
marijankica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 12:37
ovo je stvarno remer djelo,zlatne ruke imaš
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 15:56

Vaaaaauuuu, prekrasno!

ANĐELKA
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mnataša1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 10:41
ovo su jako lijepi radovi i pravo osvježenje na ovom forumu... veselims e tvom dolasku i druženju sa tobom...
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 12:40
Prekrasno iskorišteni suhi cvjetići, jako lijepe kompozicije. Slažem se s Natašom, pravo osvježenje u ovom dijelu foruma, stoga dobrodošao i razveseli nas još kojim ovako krasnim radom
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 15:17
Prekrasna umjetnost
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 20:19
smile227imaš zlatne ruke i puno strpljenja...rezultat prekrasan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.