Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kozja krv - Lonicera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kozja krv - Lonicera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
Korisnik
Poruka
ljubinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2014
Lokacija: uk
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 19:20
http://hr.swewe.com/word_show.htm/?244610_2&Lonicera
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ljubinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2014
Lokacija: uk
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 19:26
Ispricavam se al sam truba za pisanje na forumima, pa adresa stranice nije plava kak bi trebala biti.
 Naslov je Svjetska enciklopedija - Lonicera. Htjela sam samo reci da to nije samo ukrasni grm, vec ima i ljekovita svojstva.


Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 21:01
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Baš lepa tako šarena a i lišće je lepog oblika. Da li i njoj ostaje lišće preko zime? Treba mi jedna manje invanzivna  za luk. 

Ako imaš načina kako da ti je dostavim vrlo rado ću ti dati već zakorijenjenu. Prošle jeseni sam povalja nekoliko grana i sada baš lijepo tjeraju. Nije jako invazivna, grane mi djeluju kao lijane i zimzelena je.
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 21:06
Divne su vam biljke i slike, bravo.

Još jedna lijepa sorta.

Lonicera "American beauty"

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 21:57
drvce lonicere


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 22:43
SlavujVk odlična ideja, super izgleda.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 08:03
PozdravSmileProšle godine sam polegla par grana Lonicere sa namjerom da se ožile.Povaljenice sam lagano učvrstila žicom,pokrila zemljom.Ni jedna nije pustila žileCryU čemu sam pogriješila?????
Josipovac,Osijek
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 18:54
Moguće da u zemlji nije bio dio s jednim parom listova. Listovi se naravno odstrane, a iz tog dijela raste korjen. Inače Loniceru je zbilja lako razmnožiti. Odreži jednostavno reznice (otkini donje listove) i stavi ih u vodu. Za relativno kratko vrijeme će se ožiliti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2015 u 20:02
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2015 u 21:23
SlavjVk predivna Clap moja je najednom ocvala

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2015 u 21:30
Hvala Mari!Heart
Ove godine je za lonicere bilo prejako sunce, zato su brzo ocvale.
Ovaj moj grmić ove godine ima dosta žućkastih cvjetova i još nisam otkrila zbog čega mijenja boju.

...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2015 u 19:07
Slavujce,pa ovo drvce koje si napravila je stvarno zadivljujuce,Loniceru volim,ali ovako nesto jos nisam videla,svaka cast za ideju Clap
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2015 u 21:20
Slavujčice koliko je biljaka upleteno u drvce?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2015 u 22:57
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Slavujce,pa ovo drvce koje si napravila je stvarno zadivljujuce,Loniceru volim,ali ovako nesto jos nisam videla,svaka cast za ideju Clap
Hvala Olja. Nisam ni ja znala da će iz dvije reznice, koje sam zakorijenila od lonicere penjačice,  izrasti ovakvo drvce. Kod mene je 6 godina i nikada ga nisam šišala. Mislim da će od penjačice nastati stabalce ako se na zakorijenjivanje stave samo neke grančice. Kad razmnožavanja sam primjetila da neke grančice postanu grm a neke penjačice. Mislim da je tako nešto moguče i kod bršljana. To nije bila moja ideja, to se priroda potrudila da stvori nešto lijepo.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2015 u 23:04
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Slavujčice koliko je biljaka upleteno u drvce?
Upleteno je dvije grančice od kojih se jedna podjelila na dvije, tako da ih sada ima tri.
Prošle zime je snijeg prelomio pola stabalca ali još je lijep grmić. Ovog ljeta ju je napala pepelnica i počela je odbacivati listove. Sada na drvcetu ima starih i novih listova, crvenih bobica i cvjetova. Prošle godine je tri puta cvjetala.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2015 u 15:17
Hvala na odgovoru. Tvoje dvije ću tako uplesti da daju različite cvjetove na stabalcetu. Što si koristila kao potporu da ih drži uspravno?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2015 u 20:48
Smrcko,  lonicere, koje sam ti poslala su penjačice i od njih nećeš dobiti stabalce. Mislim da je bolje da posadiš svaku posebno jer su različite.
Potpora mom stabalcu je odrezano stablo kruške.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2015 u 23:59
I moja je lonicera ove godine imala kratku cvatnju, nisam znala zašto, ovdje sam našla odgovor.
Sutra je novi dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.