Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kozja krv - Lonicera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kozja krv - Lonicera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:01
Ma ovo je jedna bar za mene biljka pogotovo njen cvijet- za koju nemam riječi . Toliko ljepote i mirisa da nema ga takvog . Ja sam sa njom oduševljena
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:06
Da li treba orezivati loniceru i ako da kada?
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 23:25
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Da li treba orezivati loniceru i ako da kada?

U proljeće prije tjeranja novih izboja, a i u svako doba kad ti smeta koja neposlušna grana ili ako želiš da se širi umjesto da neprestano tjera u visinu
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 08:55
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Da li treba orezivati loniceru i ako da kada?
hej draga pa nemrem vjerovat da i ja nekom mogu nešto pripomoćLOL e a pogotovo tebi..ja ju režem u proljeće sve one pretanke grančice pa kad podivlja vidiš da nisi ništa pretjerala tad cvate ko luda 5,6mj ali mi i odbacuje dosta lišća e onda je ja opet lipo recnem  (ak imam vremena)skratim male grančice do prvih pupova i onda ona se opet lijepo ozeleni i cvate ali ne tako bujno nego sporadično,ta je bijelo-žuta..prošle god.sam zasadila grančicu one ljubičaste i evo je mala grančica a već drugi put cvate miris je isto fin ali mrvicu drugačiji od žute..Big%20smilejesam pomogla ili..sam trubaConfused 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:20
Hvala, moja lonicera je ove godine uzgojena iz reznice, prilično je narasla, mislila sam da je možda treba rezati na jesen 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:00
ja bih je ostavila takvu kakva je do proljeća još će ona terati do zime kad ipak padne u san mislim da je najbolje da ju formiraš u rano proljeće(kad obrezujem lozu onda režem i nju)..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 21:00
Ma zašto je dirati  na proljeće samo vrhove i pusti da se grana -vidijela si koliko je ja imam-ali ja sam svoju već šišala 2 puta jer mi prerasta-i sad pred jesen ću još jednom ali moja je stara ima joj oko 5 godina pa je teška
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 23:21
pa ja kažem kako obrezujem svoju i stara je oko 10 g i još cvate kao luda ..mislim da je dobro da ju recne jer time samo ojačava biljku i  stimulira ju na brži i razgranati rast...Big%20smile..no od viška savijeta glava ne boli jel tako LOL
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 09:42
Tako i treba smile213-prava riječ na pravome mijestu
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 10:16
he draga ja sam ti uvijek za "drugo mišljenje "  (pogotovo kad je riječ o lječnicima)Wink
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 07:09
mislim da i ja to imam. ovo je mojaURL=http://www.cv[ijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/kozja_krv/2486.aspx][/URL]
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 07:20
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 22:38
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Ovu loniceru snimila sam odmah iznad plaže gdje se kupam.Oduševila me.
Kakva bi tek bila u vrtu sa svim ugođajima kad je u divljini ovakva?




E, ta lonicera je dala plodove!
To se mora vidjeti:




I mora biti tako lijepa kad raste na ovoj predivnoj plažici u divljini (tu se ja kupam a sad u rujnu kupanje je najljepše ):



Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 22:42
Prekrasno! I u mojem kraju ima ovih lonicera, ali još nisam vidila plod. Odmah sutra izlazim na teren u potragu za plodovima ( do korijena tj. mladih biljčica ne mogu doći i na koji način)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 22:44
Da, teško je.Raste u šikari a onda se popenje po drugim biljkama prema suncu.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 22:57
Originalno poslano od člana sonja50 sonja50 napisao:

Prekrasno! I u mojem kraju ima ovih lonicera, ali još nisam vidila plod. Odmah sutra izlazim na teren u potragu za plodovima ( do korijena tj. mladih biljčica ne mogu doći i na koji način)
a vrageca mu al tražiš ovu bijelo-žutu?..pa šta ne tražiš pa ja ju čupam i bacam ajd pošalji adresu mi na pp
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 22:58
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

Originalno poslano od člana sonja50 sonja50 napisao:

Prekrasno! I u mojem kraju ima ovih lonicera, ali još nisam vidila plod. Odmah sutra izlazim na teren u potragu za plodovima ( do korijena tj. mladih biljčica ne mogu doći i na koji način)
a vrageca mu al tražiš ovu bijelo-žutu?..pa šta ne tražiš pa ja ju čupam i bacam ajd pošalji adresu mi na pp


Rado, evo trčim :-)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 17:20

Moje lonicere odlično su podnijele jaku zimu i krenule se već naevliko s listićima, a i pupoljci cvijeta se naziru!!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 16:35
Evo moje dvije na ogradi - narančasta i bijelo/žuta mirisna.. Sad su malo stale s cvijetanjem, a cvale su predivno..
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
dream View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dream Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 20:49
ove godine sam posadila šest sadnica lonicere. Na moju žalost,nakon nekog vremena zamjetila sam da listovi po sebi imaju neke čudne fleke. Prije nego nastanu fleke, na listu se nalazi nešto kao "bijela paučina", na čijem se mjestu kasnije pojavi mrlja, tj. list se na tom mjestu osuši. To "nešto" je zarazilo i stabljike, iako sam ja uredno micla bolesne listove. Tako se mučimo već dva mjeseca i moje biljke nikako da se oporave i da počnu rasti i cvasti. Ako netko zna što je to i kako da to rješim, bila bi zahvalna. Nisam do sada primjetila da netko ima sličnih problema s lonicerom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.