Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - rezidba josti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


rezidba josti

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: rezidba josti
    Objavljeno: 08 Lipanj 2017 u 10:04
Miso, hvala za ove upute....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2017 u 08:32
Razmnožavanje joste margotiranje.



Rezultati ožiljavanja joste.


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2016 u 21:38
Miso, hvala  a sada čekamo uputu o razmnožavanju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2016 u 19:48
Ovogodisnje drvce joste sa plodovima Smile.

Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 23:10
Ja sam jostu nabavio kao reznice ogrozda a na kraju ispalo da je josta a ne ogrozd Tongue.

Od oziljavanja do roda proslo je sveukupno 3 godine a ovako su izgledali prvi plodovi kod mene prosle godine.

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:43
Picture 011
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 22:35
želim oživjeti ovu temu.imam nekoliko grmova joste i na njima ima toliko plodova da ih ne možemo pojesti.zamrznut ću.to je super voće lako se uzgaja i puno je vitamina
evo i neka slikica
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 19:19
 Hvala Silvek na odgovoru.Kako ne volim upotrebljavati umjetna gnojiva i pesticide,našao sam recept za gnojivo od koprive i odlučio sam se za tu varijantu.Joste su u G.kotaru a tamo ima dosta koprive.Zahvaljujem i pozdravljam.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:43
Drveni pepeo sadrži puno kalija, ali mislim da to kod tebe nije problem, jer kalij utječe na fotosintezu te formiranje korijenja, a nedostatak kalija se vidi po tome da lišće smeđi po rubovima i odumire, a kad se radi o slabom zametanju plodova - tu fali fosfor, a njega ima puno u gnoju od peradi - samo s njim treba jako opasno jer se može spaliti biljka s njime, najbolje na jesen. Možeš probati i s kamenim brašnom, sirovim  fosfatom i Thomasovim brašnom - ako ih uspiješ nabaviti.
Preporučam ti da napraviš tekuće gnojivo od koprive i da ih ljeti time zalijevaš, biljke ga obožavajuWink

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2074

Na vrh
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 11:00
 Hvala na odgovoru,Silvek.Mojim jostama neodgovara sastav tla,to pretpostavljam pa su zato zakržljale i ne daju urod.Probaću sa pepelom pa ću vidjeti.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 22:12
Malo sam sad pregledala po netu prema ovom opisu, josta je križanac ogrozda i ribizla, a uzgaja se isto kao i crveni ribizl. Crveni ribizl rodi na dvogodišnjim i trogodišnjim izbojima - dakle ne smiju se na proljeće raditi veći zahvati rezidbe ako se želi urod, tek estetski - vodopije i ako je pregust grm da se krošnji da zraka. 
Na vrh
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:55
 josta je križanac između ribizla i borovnice,bar tako pretpostavljam,ukusna je a po grmu može imati oko dva kg uroda.Moj urod je bio sto puta manji i reda je veličine dvije do tri bobice.Lako se rasađuje ,to mi uspijeva jedino ne daje plodove.,za sada.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 22:59
Pozdrav, dobrodošao na forum!Smile
Što su točno josti?
Na vrh
davorin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje davorin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 17:29
Dobar dan,novi sam član.Zanima me da li netko zna kako se vrši rezidba josti.hvala,pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,063 sekundi.