Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 21:30
Rain, fala, fala....i ja sam si nekaj mislila da bi mogao biti Belladona...a takvog sam si i željela, ali nisam na netu našla sličicu gdje se vidi list pa nisam mogla biti sigurna. Uglavnom prekrasan mi je i taj plavi, a bome i narančasti, a to kaj ti veliš da taj narančasti bujno cvate....to se i traži...jedva se čekam!!! Tanguticu si preseli ako bi mogla ugroziti nešto oko sebe, dok je još mala, jer bu ti posle kasno Confused. Znala sam da će se tebi dopasti Blue Angel, ti voliš takve malo "viseće". Ima malo splisirane rubove i jako je lijep, kasnije malo posvijetli, kako stari, a Hagley Hybrid ti je onak šuć-muć boje, tek otvoreni cvijet je prljavo rozi, kasnije vremenom posvijetli. Više sunca-manje boje, tak on funkcionira Wink
 
Proljeće, Westerland je narančasta ruža sa relativno malo latica, miris ima, ali ništa bombastično, bujno i lijepo cvate, a cvijet ne traje predugo....kad je sunce, ne duže od dva-tri dana...dosta joj opadaju latice....ali je sve u svemu lijepa Big%20smile. To je i ruža, što ja kažem 2u1 LOL, može se oblikovati i kao penjačica i kao grmolika ruža, kako kome odgovara.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 21:45
Malo morgen,našla sam Tanguticu u raznim varijantama,patuljak Sprays-presladak je,i Montana morning yellow,vjerojatno poblijedi.Bum se baš raspitala kod jedne ljubiteljice koja zna kaj se događa u svijetu klemova,pa javim!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 21:51

Super, javi kad saznaš nekaj,  daj bože da su ga izmislili baš realno žutog, ja od žutih znam samo za Moonlight koji je u biti creamy yellow....što baš i nije žuto onako kako bi ja htjela Tongue

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:13
smile78Dok vas dvije razgovarate,ja sam bila u šetnji tvojim vrtom,ruže i klemići to uopće ne treba komentirati,ona fuksija je prekrasna,baš i mene zanima kakva će biti kad se do kraja otvori.Pozdrav iz kišnog Međimurja
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:29
I ja sam šetala i uživala...
Pričate o delphiniumu belladona.pa sam sada zbunjena.Naime na onom mom plavom,koji sam kupila u rano proljeće u obi-ju,pisalo je delphinium belladona.Ali list mu je kao i kod drugih delphiniuma.Pisalo je da je trajnica.Flavka jel možeš slikati i list svog delphića?Da vidim jel isti ili sam opet prevarena!!Aaaa,toliko sam se radovala misleći da sam nabavila onaj praviLOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:39

Kaktusek, hvala na posjeti, pozdrav i tebi iz Zagreba! smile71

Alisaaaa Hug, evo....ovo je moj igličasti delfić, a i boja mu je što bi ja rekla "rajnglica-plava", a tvoj je na etiketi bio dosta tamniji Big%20smile
 
smile78
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:56
Hvala,Flavka..Moj nema takve listove...Confused
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:59
Ma ne sekiraj se ništa, na netu sve ponuđene slikice belladonne imaju listiće upravo ko onaj tvoj Hug
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 23:42
Svaka čast što znate sva ta imena, ali ja ću se ipak zadržati na slikama LOL, koje su prekrasne, Flavia svaka čast i moraju se prolaznici diviti  Clap
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 08:37
krasno cvijeće,ruže posebno.... a jesam ti lijepo rekla da su ti delphinijumi trajnice? Al ne vjeruje se meni više.... joj kaj budem s tobom?



Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 10:42
Joooj pa cvijeće ti je zaista divnoooo, fuksije, clematisi, ruže...draga vrt ti je PRELIJEP..
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 21:55
Lantana, hvala ti draga Big%20smile
Hana, pa nije da ti se ne vjeruje Tongue, ali znaš mene, ja kad zapnem, moram otkrit kakav je točno taj delfić LOL, i sad...nova situacija... Bromi ima isto takve, identičnog lista,  koji su jednogodišnji i slijedećih godina se sami rasijavaju dalje Big%20smile. Onaj moj plavi sa gornje sličice, uz sebe danas dobio "bracu" koji cvate bijelo, sutra poslikam Smile
Štefi, fala i tebi na lijepim riječima Big%20smile
 
A evo i malo slikica od danas.....
 
Prvi pupoljak uopće kod mene, počela je otvarati i čajevka Norita - crna ruža, kažu da je to jedna od najtamnijih ruža.
 
Čajevka Norita
 
 
a ovo je slikano poslijepodne...latice su se još vrlo malo dodatno otvorile Big%20smile
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 21:59
Crnac dobio sestricu Noritu
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:01

Danas je konačno cijeli dan bilo sunčano i to se odmah vidi na mojim ružama

čajevka Duftrausch kao stablašica
 
 
stablašica - Tango
 
 
penjačice Haendel i New Yorker
 
penjačica Golden Dawn
 
penjačica New Yorker iz žablje perspektive
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:02
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Crnac dobio sestricu Noritu
....ote mi riječ iz usta LOLWink smile71
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:04
Cvjetni stup nisam vam već dugo pokazivala....ima sigurno dva dana, ali ovak osunčan nije bio već duže vrijeme WinkLOLLOLLOL
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:12
Vidi se da cvjeće voli suncesmile71
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:12
Skaevole konačno počele pokazivat da osim listića imaju i cvjetiće
 
i malo lepezica iz bliže
 
muškatna kadulja...sve ljepša kako su cvjetovi više otvoreni
 
i sad, kad su već skoro svi forumski ukrasni lukovi pri kraju cvatnje, na scenu nastupa moj jedan i jedini
 
allium giganteum - ove godine premijerno u mom vrtu
 
 
i jedna šaka  LOLLOLLOL dicentre peregrina Burning Hearts
 
noćurak (oenothera biennis) cvate
 
moje vinke (vinca major) ove godine nemaju niti jedan jedini cvjetić, samo rastu ko blentave
 
ovo je neka niska biljčica, interesantnog žutog cvijeta, neznam joj ima, pa ako netko zna, nek slobodno javi Big%20smile
 
a ne predaju se još ni krasni zvončići kampanule medium
 
Ben je danas posebno dobre volje bio, valjda i njemu paše sunce nakon dugo vremena pa se smije od uha do uha LOLBig%20smile
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:21
jako lijepo. a sad znam i kak se zovu ove plave lepezice. imam ih na bregecu i nisam pojma imao kako da ih oslovljavam. sutra ću im ujutro poželjeti "dobro jutro Skaevole!"
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:25
Ovo je bilo u vrtu, a sad još malo onoga u teglicama Big%20smile
 
S ponosom predstavljam svoju kolekciju kaktusa, brojno stanje - 2 komada minijaturnih Big%20smile, prvog zovem mikrofon, a drugi je bio zeček dok nije dobio nove izdanke pa sad ima previše ušiju da bi ostao zec Big%20smile
 
a imam i kolekciju krunica...jesu male, ali dobro napreduju za sada Big%20smile, pa možda jednog dana počnu i visjeti iz teglica.
Senecio rowleyanus  u dvije varijante suzice i kuglice
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 215216217218219 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.