Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alge
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alge

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Alge
    Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 15:34
Kako vi ostali rješavate problem aligi u jezercima?
 
Jezerce je betonirano i obloženo kamenom ,u zadnje vrijeme su se počele jako raditi alge.
 
Postoji li neki preparat koji smanjuje alge ,nije štetan za ribice i lopoče ?
Možda nešto na prirodnoj bazi ....?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 22:44
Imam isti problem pa sam isprobavao razna sredstva.......ali nisu se pokazala baš učinkovita,Od prirodnih koristi se ječmena slama(suha),stavi se u vreću od krumoira i potopi u vodu,time otpuštakemikalije i vodu oboji u tamnošto smanjuje količinu svijetlosti,također pomaže prozračivanje slapom,vodoskokom .......važno je imati dosta bilja u vodi koje oduzima hranjiva algama,i nešto sjene jer se na jakom suncu voda grije i pogoduje stvaranju algi....e sad ima ih nekoliko tipova,one koje su sitne zazelene vodu kao "juha od graška"i končaste koje je najbolje mehanički uklanjati
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 21:46
ja za sada nemam tih problema.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 09:53
Evo i od mene na tu temu, sve do sada rečeno daje dobre rezultate. Pogrešno bi bilo ispustiti vodu i napuniti novom, time se ništa dugoročnije ne rješava. Važno je uspostaviti biološku ravnotežu između biljnog i životinjskog svijeta. Pomaže i platnena vrećica napunjena tresetom, kaže M. Stangl-a u knjizi 'Raskošno bogatstvo trajnica' izdanje Mladost, 1970.g). Korisno je jezerce napuniti kišnicom, upotrijebiti glinu siromašnu vapnom i hranivima, koju je dobro miješati s krupnim tresetom i u tu mješavinu saditi biljke. Jezerca s malom površinom se previše ugrijavaju što pomaže rastu algi, pa o tome treba voditi računa već kod projektiranja. Ako netko ima još iskustva neka nadopuni.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 13:25
Ma evo baka bea, sve pomaže, a kako smo mi baš u izradi jezerca, ne vjerujem da  će biti gotovo do našeg piknika, svaki je prijedlog dobrodošao, jer ideja sina mm je da bude što prirodnije, koliko je to moguće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.