Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Željka-dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Željka-dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 23:58
Kad bi ja znala kako izgleda biljka zahvaćena plemenjačom, ali očigledno ću ovu godinu i naučiti.Confused Ničim nisam špricala. Izvor preslice su mi šumari zatrpali balvanima.Ouch
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 10:16
Pogledaj Smrcko u temu rajčica u povrću, tamo sam stavila slike rajčice zaražene plamenjačomWink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 10:31
Kod mene onda ima mrtvih rajčica. Slikat ću i staviti za identifikaciju.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 23:12

Ako uspijem sutra do vrta ,slikat ću i ja rajčice.Mada se iskreno nadam da sam sve oboljele listove poskidala i da se ne širi dalje.

Inače biljka ,listovi izgledaju kao uveli ,a sa unutrašnje strane lista vide se smeđe flekice...
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 22:18
Ne znam koliko se vidi bolest ,uglavnom stanje se nije pogoršalo ,ostalo je na par paradajza nekoliko "posušenih" ,zaraženih listova ,koje sam danas odstranila! 
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 22:27
i moj ekinesko zelj eizrešetale bubeLOLLOL izgleda da je to masovna pojavaConfusedAngry
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 22:42

Buba ima strašno puno...na kineskom k.na cvjetači,rikoli ,rotkvici....

Kako ih se ti rješavaš?
Ja drvenim pepelom ,ali kako stalno kiša-sunce ,izapere ga.
Znaš li možda ,hoće li se biljčicama šta desiti ako ih se ne riješim?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 15:15
dobro kako kod nikoga nema korova samo kod mene ima? LOL
stvarno je velik vrt i imaš svega,kud već plemenjača pff..nego,vidla sam brokolu,jel zna netko zašto je moja počela cvijetati već? pa još ni plod nema kako treba Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 16:38
Ma ne brini za korov,ima ga svuda ,vidjet ćeš poslje ovog vikenda na što će mi vrt ličiti!Ovih dana baš i ne radim u vrtu ,jučer sam povezala i nagrnula rajčicu...Za drugo nisam bila raspoložena Embarrassed
 
Šta se tiče brokule ,i meni isto cvjeta kao i kineski kupus...
Vjerojatno zbog jakog sunca.Ako ne želiš da ode u sjeme ,odstrani cvjetove ,pa će možda i biti ploda.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 22:23
e sad ja učim..a zašto se rajčica nagrće? i kako? pojma nemam ovo mi je druga sezona u vrtu,a prva je bila lošaaa Wink
a to je i meni palo na pamet kod brokole..valjda će biti nešto od toga
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 22:41
Joj Zeljka sto imas lijepo povrce i raznovrsno. Svaka cast.
Odusevila si me svojim povrtnjakom, a jos kada sam vidjela da imas i lubenice, za svaku pohvalu.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 23:05
Evo Kontesica ja bi laički objasnila zašto, iako pojma nemam.Wink

Primjetila sam da biljkama ogoli korijen , što od rasta to i od kiše i zaljevanja.
Svakoj biljci paše da  se nogice zaštite od prženja sunca. Što se korijen bolje zaštiti biljka će se bolje hraniti i crpiti vodu iz tla. Ako je bilo koji dio biljke oštećen i zaražen, takođe i korijen ogoljen, biljka se trudio sanirati povredu i crpi nepotrebno snagu na to umjesto razvoja i rasta.

Takođe još bolje rješenje od nagrtanja je malčarenje. Vjerujte čini čuda za pomidor i druge biljke. Malčaren pomidor čak netreba iskolčati. Kod mene imaju 2 vrste pomidora, jedan je zamalčaren i mlađi, duplo veći više plodova ne izkolčan, jači.  Dok drugi je stariji , kržljav i naravno već odavno sa kolcima.

Eto to je moje iskustvo.

I prenijet ću još jedno iskustvo. Biljke koje zaljevam sa juhom od pokošene trave su mi duplo veće od onih koje su stajskim gnoivom đubrene.Embarrassed

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 19:37
slažem se smrcko sa svime šta kažeš ,vezano i za malčiranje ,i nagrtanje.Thumbs%20Up
Ja isto malčiram ,i vidim da su mi te biljke puno veće...
Hvala fuksija  ,drago mi je kada me pohvali netko tko ima savršen vrt!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 08:13
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

e sad ja učim..a zašto se rajčica nagrće? i kako? pojma nemam ovo mi je druga sezona u vrtu,a prva je bila lošaaa [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" /> a to je i meni palo na pamet kod brokole..valjda će biti nešto od toga

Prošetala lijepim povrtnjakom, Željka sve pohvale, prvi pa tako krasan... Da i ja dam mali dopronos na temu nagrtanje: neke biljke imaju sposobnost stvarati tzv. adventivno korijenje (naknadno se razvija iz stabljike). Što više nagrćemo zemlju stvara se više tog korijenja, biljka je stabilnija i može upiti više hrane. Zato nagrćemo kukuruz, krastavce, buče, grah, grašak, kupusnjače itd. Ovu sposobnost koriste vrtlari i kod balkonskog uzgoja - stavljaju oko stabljike plastične obruče koje, kako biljka raste, pune zemljom. Npr. kod ljiljana lukovica se posadi na dno lonca, kako biljka raste u 2-3 navrata dodaje se zemlja dok se ne ispuni cijeli lonac, a na taj način dobijemo snažne, dobro prokorijenjene biljke..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 10:59
Evo Željka, idem za bakom beom i uvijek nešto naučim. Još da ne pada kiša i ja bi danas nešto nagrnula, ali nema šanse.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 11:08
Treba i malo odmarati ,zar ne?
Bar sada neće trebati zaljevati vrt ,ima i koristi od kiše!
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 00:29
Ja sam danas kao krtica nagrtala i malčarila. Sad mi je sve došlo do razine sredine lista.Wink

Krumpir sam zadnjih mjesec dana toliko zagrnula + malčarila , da mora biti jedna tona od 10kg.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 14:41
Čekam da prestane kišica ,i onda se bacam u sadnju krumpira.
Želja mi je da ga sada zasadim ,i da ga vadim prije snijega ,tako da imam domaći mladi krumpir za Božić.
Inače u vrtu ne radim ništa ,malo oko cvijeća ,kaktusima stavila pijesak ,školjkice šta sam dobila od rose...
I pričam sa palmicamaSmile
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 22:58
Cijeli tjedan nisam bila u vrtu Confused
Povrće se poduplalo ,a bome i korov...uh na mjestima se ne vidi gdje je uopće kakva gredica(pepšin ,mrkva)
Malo sam kopala ,pljevila...totalno sam ispala iz forme ,umorna sam ko pas.
Sutra me čeka dug i naporan dan
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 10:25
Jučer sam bila u vrtu.
Stanje je katastrofa...Nisam radila nekih 2 tjedna ,i trava je narasla ogromna.
Plodova ima ,ne mogu se požaliti .Jučer sam nabrala 3 kante od 20 l ,paradajza ,1paprike i 1 krastavaca.
Uglavno ,zadovoljna sam urodom.Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.