Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zagreb u slikama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zagreb u slikama

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 21:29
Franjice, fantastični prikaz starih krovova Zagreba!!! smile141
A evo u par idućih slika koje smo mi napravili u današnjem slučajnom odlasku u Zagrebu!!!

Posebno po želji jedne forumašice za početak: ispunjenje želje tj. pogled na pravni fakultet





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 21:35
A sad mogu dalje!!! Wink

Na našem putu naišli smo na punnooo kipova.... konjanika koji se bore sa zmajevima i zmijama.... i sad nam je poznatija "Družba braće zmaja" Wink

Ovaj stoji na zmiji

Jedna od mnogih fontana

A naišli smo i na poznata imena Wink LOL



I naravno, dobro poznati detalj ispred HNK u Zagrebu




Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 22:06
Za početak rascvjetana okolica HNK-a





Cvjetni trg

Odmor na Trgu bana Jelačića

Dolazak do Kamenitih vrata

Unutrašnjost kapelice Majke Božje od Kamenitih vrata!!!!
"Slika se časti još od starih vremena, a osobito je poznata od 1731. kada je Zagreb poharan požarom. Navodi se da je ova slika Majke Božje, koja je prije stajala iznad gradskih vrata, nađena čitava i neoštećena usred vatre i pepela – samo okvir je izgorio. Iste je godine, slika postavljena u barokni oltar u udubljenju prolaza Kamenitih vrata."

Naravno da smo navratili i do crkve Sv. Marka, pogledati mjesto gdje nam je Matija Gubec zginul, a oduševila nas je i ukrašena ulična rasvjeta!!!



Došli smo i do Muzeja grada Zagreba, ali prekasno smo stigli, pa za koji drugi put odložili posjet. Pa, Dubrovkinim stubama se spustili na Tuškanac.

Stara dvorišta gledana sa Tuškanca prema Gornjem gradu

I nakon slikanja Charlia Chaplina kraj Kina Tuškanac, uvidjeli smo stepenice i morali otkriti kuda one vode...

I dočekalo nas parkić sa visokim drvećem. Naravno da mama nije znala odgovor "Koliko je staro?" LOL

...i procvalo grmlje...


Ali, gdje je ta Ilica? Uh, sve nekako nas ptičji pjev pratio, nigdje tramvaja, semafora i pokazatelja urbane sredine... Spustili smo se na Britanski trg do Ilice... Kad sam spomenula "Djeco, vidite još jedan tajni prolaz sa stepenicama!!! Ne, mama, nećemo ovog puta ići gledati kuda vode!!!" LOL
Srećom da je na putu bilo puno ljuljački, tobogana, pa nam je bilo to najveće iznenađenje!!! Clap
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 08:40
....bez rijeci i za slike i za tekst, a da znas da sam se jako jako iznenadila skulpturama as ih mi u Rijeci imamo jako malo....mmmmmmmmmm moram ja to malo istraziti i poslikati da vidim koliko ih stvarno ima, fala fala falaWink
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 08:46
joj sve manje šećem Zagrebom, iznenadim se kad mi neko ovak nekaj pokaže, samo jurim autom i ne gledam niš
sutra je novi dan
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 08:49
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

joj sve manje šećem Zagrebom, iznenadim se kad mi neko ovak nekaj pokaže, samo jurim autom i ne gledam niš

Poznata mi je ta priča i skoro svima je tako, ali moja dječica su je odlučila promjeniti (u mom slučaju)!!! Clap
Niti ja nisam ohohoho godina kročila nogom gdje sam jučer bila, tako da je jako lijepo sjetiti se tih stazica, puteva...
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 08:56
kad sam ih vidjela sjetila sam se škole-markiranja ,Lapidarija....šetnjica,....
sutra je novi dan
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 09:17
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

kad sam ih vidjela sjetila sam se škole-markiranja ,Lapidarija....šetnjica,....


Potpisujem!
A koliko još skrivenih kutaka ima Zagreb! Morat ću se zbilja prisjetiti! S fotićem!!! Pa da Vam ispričam priče koje je moja prabaka meni pričala o mom gradu. O Zagrebu nekad kad su frajle šetale Zrinjevcem sa šešoarima i pratnjom i kad se u Samobor išlo za vikende, a Opatija bajna je bila za gospodu. I dok su trešnjevački selaki obrađivali polja u Voltinom i uzgajali svinje i kokice, a konj Miško je vozil pradedu na sejem.

I bilo je lepo, i bilo je lepo, i bilo je lepo skup bili sme tu
Zagreb u meni i ja ž njim u njemu
i bilo je lepo i navek nam bu!

Mam mi suza stigla!
Hug
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 12:32
Andrea hvala ti što si me podsjetila na jednu neobuzdanu mladost.Može još koja slikica sa Gornjeg grada, možda Zvjezdarnica?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 22:21
Andrea, fantastičan produžetak Franjicinje reportaže, jako lijepo si nam to pokazala.
Rijeka kaže da mi u Rijeci nemamo baš nekih skulptura, što je istina, ali imam u pripremi prekrasnih ukrasa-kipova po starim riječkim zgradama, pa ću čim kompletiram i to staviti, a možda vi možete zagrebačke - ti me kipovi stvarno fasciniraju - kako se nekad gradilo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 22:26
OK! Baš smo jučer komentirali "Pa, kako su ove vijence iznad prozora napravili?" Dobra ideja Triša!!! Wink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 09:31
Po domaći Sljeme!
Na Sljemenu je stari grad Medvedgrad koji je jako ljepo obnovljen. Ima tu i priča o crnoj kraljici, ali moram priznati da se više ne sjećam kako je išla.
Znam da su stari Purgeri govorili kak do Medvedgrada vode tuneli iz grada. UUUUUU Mašta proradi!





Malo modernizma - i tzv. vječni plamen na oltaru domovine




kojeg BTW plaćaju domaći (mislim na plin)

Pogled puca na beli Zagreb grad




A iza nas se valjaju




Evo pravog čuvara
























Još jedan dan je prošao i već malo umorni od šetnje i dojmova pićimo na provjerenu pizzu u provjerenu domaću pizzeriju, tam pri nami v Jasku!


Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 09:53
...bas su ga lijepo sredili i iznenadilo me koliko puno kamika ima kao da je delano pul nas va Primorju,
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 14:38
Predivno, ja sam tamo bila kad su ga tek počeli obnavljati.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 16:28
Tu još nisam bila, sad razmišljam da definitivno i to moram posjetiti. Super slike
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:22
Kao i uvijek prekrasan motiv na fenomenalnim fotkma.
Zaranjeno komentiranje plaćanja plina, to je sitnica ali Medvedgrad je po noći rasvjetljen, nemam pojma koliko snažnim reflektorima - uglavnom vidi se vjeujem s Marsa (ta količina  struje mogla bi se daleko korisnije upotrijebiti i zato sam jako ljuta kad se sjetim da to moram i ja platiti). Sviđaju i se objekti oko kojih ili kojima se prilazi i jasno mi je da su osvjetljeni. Nije mi jasno kome se osvjetljava Medvedgrad, priča da Oltar domovine mora biti osvjetljen  vjerojatno je jako interesantna korisnicima javnih kuhinja, sakupljačima boca po kontejnerima...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:57
Lijep je prelijep taj naš grad, samo treba dobro zaviriti i sad sam shvatila ili djecu voditi sa sobom pa onda oni otkriju svašta a ako ih baš ne možeš uloviti i privolitit na tu avanturu - fotkati  kao turist ili fotkati za prikazivanje drugima... onda je to posve novi doživljaj grada, volim ga već pola stoljeća ali još uvijek ne poznajem dovoljno (šapni mi da nitko ne čuje gdje je sada ona prelijepa fontana sa ženom koja se pere?
Čarlija sam zadnji puta vidjela pred Kinotekom (ima li uopće više Kinoteke)????
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 18:58
Volim ovakve stvari...

Dašak starih vremena... Predivno!

Slike su odlične!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 19:38



Na drugoj stranici prva slika sa lampom mi se jako, jako sviđa...
Savršeno nešto!
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 20:25
Kada smo ostali bez prvog prezidentea RH, sve je stalo. Daljnje uređenje je obustavljeno i sve je polako počelo ponovno propadati. Na svakom koraku stoji natpis na kojem je upozorenje od pada kamenja sa zidova. Sva vrata u toranj i ostala mjesta su zaključana i nedostupna. Nema nikoga da barem malo namjernicima objasni, odnosno ispriča koju pričicu o Medvedgradu. Ima samo nekolicina zaštitara koji jurcaju sa autima po šetnici, i neki mali restorančić sa visokim cijenama. Jedino što mi je bilo prekrasno, je pogled na Zagreb. 
...štihača je zakon...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.