Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Duranta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Duranta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 17:09
Fuksija, tocno kao hibiskus!

Mnogo srece, prelijepa biljcica, u tvome ce carstvu biti super dodatak ostalim bojama.

ciao, N
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 21:03
Hvala mnogo Nina na odgovoru.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 08:02
Moram reći da duranta jako brzo raste, gotovo na očigled. Jedna grana je za vrijeme godišnjeg narasla gotovo 1 metar, a biljka je posađena u dosta maloj visećoj tegli. 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 08:40
aj je poslikaj molim te! i ta grana ti je sigurno preduga,ako je skratiš buse ti granala a ovo iskoristiš za pelcer-lako se zakorjenjuje-mogu ti je ja zakorijeniti ak se ti bojiš
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 20:57
I kod mene isto tako raste kao luda. Ja posjekla, i stavila da se zakorjenjuju, vidjet cemo rezultate.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 20:59
Fuksija, kako tvoja reznica?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 21:05
Da li je neko sijao durantu i kakvi su rezulati?
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 07:08
Nina, reznica se dobro drzi, mislim da bi se uskoro trebao pojaviti korijencic.
Slikat cu ju kada se zakorijeni.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 14:01
Fato, duranta ne moze iz sjemena, sjeme daje neku divljaku iz koje je potekla.
Fuksija, i moje se drze.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 16:17
Moje se sve reznice ozilile, izvadila ih iz najlona, zaista su bile brze. JEdna mala vec i cvate! Super biljka! Jedino, moja nema onako lijepi cvijetic kao neke na slikama, vec jednostavniji.
 
I jos jedna stvar, kad sam je orezala za uzeti reznice, pustila je na desetine novih grancica, tako da sada izgleda pet puta veca nego prije orezivanja. Zaista odlicno reagira na orezivanje.
 
Kako je tvoja reznica, Fuksija?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 16:53
Nina, primila se i moja rznica, zakorijenia se. Skinula sam najlon i stavila ju u prozor na svjetlo mjesto.
Narasli su joj i novi listici.Sada ju moram presaditi u vecu posudu i prihraniti.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 19:02
Ako neko ima viška reznicu (režite što više da bi vam bile ljepše i bujnije Wink ) i bude šta slao u Bosnu, nek me se sjeti Smile  Odavno želim ovu biljčicu.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 20:23
Semira, tesko je poslati reznicu durante, prilicno su mekane, ne vjerujem da bi izdrazale ni dva-tri dana, a kamoli sedam.
 
Jedino ako netko ide pa da ponese.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 20:54
Nina, nadam se da ćemo naći neki način.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 12:19
Bojim se da je ovaj nagli pad temperature naškodio mojoj duranti. Unijela sam je unutra, nije još bio minus dok je bila vani ali vidim da joj na dodir otpada dosta zelenog lišća. Valjda će se oporaviti. 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 07:06
Moja jos cvate, i nije je bura ofurila ni najmanje, a mnogo stosta drugo sto stoji na istom mjestu jeste.
 
Cak i one male, tek zakorjenjene, koje su isto vani, ne pokazuju nikakav znak patnje.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Bucek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bucek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 21:26
Pozdrav ljubitelji biljaka, molim Vas ako mi tko može pomoći oko ove biljčice, imao sam upit za nju ali neznam što bi to moglo biti, dali netko od Vas zna? DURANTA?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 07:29
može latinski naziv biljke. tako je puno lakše z pomoći.
 
 
Na vrh
Bucek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bucek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 08:47
Duranta lorentzii
Familija: Verbenaceae
Rod: Duranta
latinski naziv: Duranta lorentzii

Ovaj rod biljaka je dobio ime po botaničaru i ljekaru Kastoru Durantesu
Duranta je rod zimzelenog, razgranatog žbunja i niskog drveća koje se odlikuje brzim rastom i obilnim skupinama cvjetova u toku ljeta. Postoji 36 vrsta Duranti, a kao kućne biljke gaje se D. repens i D. lorentzii. Ove biljke su porijeklom iz vlažnih tropskih i subtropskih šuma Južne Amerike, Meksika, Floride i Indije gdje u prirodi dostižu visinu i preko 5 metara, a lako se uzgajaju i kao sobne biljke u obliku uspravnog žbuna ili kao padajuće biljke.
Duranta lorentzii je manja biljka od D. repens i dostiže visinu od 1,5 metra. Listovi su manji, kožasti i nisu na kraju zaoštreni kao kod D. repens. Cvjetovi su bijele boje. Cvjetovi se javljaju u skupinama na kraju grana, a nakon cvjetanja na biljci se formiraju žuti, jagodasti plodovi, u kojima se nalazi 3-5 sjemenki.

Biljke su osetljive na mraz. Minimalna temperatura koju podnose je oko 10 stepeni, a zimi je idealna temperatura za ovu biljku oko 16-20 stepeni. Traže dobro drenirano, lako i bogato zemljište, neutralne reakcije, sa dodatkom pijeska. Potrebno je biljkama obezbijediti puno svjetlosti, jer na svjetlom mjestu cvjetanje je obilnije nego u polusjeni. U toku rasta biljke se obilno zalijevaju, a u toku zime umjereno. Biljke ne podnose duži sušni period, potpuno isušivanje supstrata u saksiji i previše suh vazduh. U toku proljeća i ljeta biljku treba iznijeti na terasu ili u baštu, postepeno je privikavajući na direktno sunce.
Prihranjivanje vršiti svake 2 nedjelje u periodu intenzivnog rasta kompleksnim tečnim đubrivima. Orošavanje listova sprečava pojavu crvenog pauka, grinja i štitastih vaši. Presađuje se u proljeće jednom godišnje ili jednom u 2 godine.
 
Izvor teksta: svetbiljaka Autor: Voki
 
 
Hvala Vam bio je naziv Duranta a ne Durantu sad je sve puno jasnije, samo gdje se to može nabaviti?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 11:29

Hvala Bucek na pitanju i odgovoru. Na žalost nemam ovako nešto u ponudi.

 
Pitaj u kategoriji POTRAŽNJA cvijeća, biljaka, sjemena i sl. možda netko ima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.