Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Primavera galerija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Primavera galerija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 44>
Korisnik
Poruka
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 12:47
 Kisses Big%20Hug ....puno hvala, draga Nato...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 12:16

Jedna mala posudica, cijela napravljena od polimerne gline istom tehnikom kako se rade iz prave gline, iz male kuglice dubljenjem i izvlačenjem....iznutra lakirana, vani 2K crackle medium, patinirano crnom uljanom bojom...

 
I još malo ljetnog nakita....
 
...moja kći odlučila konačno iz traperica i inih hlača, uskočiti u haljinu i kupila odmah dvije, ljetne....pa je trebala i nakit uz njih, naravno... tako je nastala ova crno-bijelo-siva memory narukvica i pasent naušnice s mojim traljavom obradom žice koja me namučila više nego da sam radila 10 komada iz polimerne gline Wink
 
 
 
....i još jedan novi pokušaj, takodjer za ljetni look moje kćeri...moja prva narukvica isperličana tzv. peyote bodom, a napravljena prema uzoru na krasne radove velike majstorice takvih uradaka....hvala Cordelia smile78
  
Nespretna je i malo vijuga, nisam koristila pravilne toho perlice, nego iskoristila stare koje sam već imala...recesija je Wink
 
 
...i u žaru stvaranja Quiltingnapravih još jednu malecku, vrlo sličnu, malo drugih boja, za moju pričuvnu unučicu Deu kojoj je ovih dana bio rodjendan...
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 12:39
primavera draga,crna narukvica je mrak kao i ove narukvice peyot. a teglica tek! svaka čast majstorice!smile141smile211
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 14:46
Aaaaaaah, smile181Graduation%2009Glitter%20Princess
ANĐELKA
Na vrh
orca View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:27
ma ne znam šta da kažem...svaku put se uznemirim kad vidim tvoje radove...
ps...imam pitanje poslat ću ti pm...
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:01

radovi su predivniiiiiiiii! mala posuda me definitivno oborila!

Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 19:35
 
Drage moje, uvijek brza i ažurna Rose, šaljiva Anđelka, "uznemirena" Wink Orca, pažljivo More....jako me vesele vaši lijepi komentari, daju mi snagu i poticaj za daljnje stvaranje i nadam se da će ove grozne vrućine ubrzo popustiti da se mogu vratiti svom najmilijem materijalu - polimernoj glini...i moći vam pokazati malo ozbiljnije radove...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 22:28
Primavera, prekrasne su narukvice!Stalno me iznenađuješ svojim lijepi radovima!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 11:20
 Thank%20You  Hvala ti puno draga Monna...ovo je bio samo mali predah od polimernih glina jer ih je gotovo nemoguće raditi po ovim vrućinama, no uskoro im se vraćam, one su ipak moj omiljeni medij....a nadam se uskoro i tvojim ljepotama Smile
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 08:54
Primavera ma kako si uspjela napraviti onu posudicu samo???
 
Da li ti za to treba neka mašina, kako si je samo onako lijepo oblikovala. Sve više počinjem sumnjati da ti nisi vanzemaljac, jer ovo što radiš je stvarno fantastično!!!!
 
A nakit....šta reći ??? Samo slinim...i ne mogu doći k sebi...
smile120
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 12:31
Drago moje Proljeće, evo tebi poklanjam svoj 400 post....jupi, još samo 100 i bit ću vidljiva
 
 
Puno i od srca ti hvala na svim tvojim pohvalama...a kaj ja znam, nekad se i meni čini da sam opala s neke planete Hello ali ne zbog ovog što radim nego zato što ponekad ne razmem današnji svijet....ali to se vjerojatno mnogima dogadja Wink
 
Ne, nemam nikakvu mašinu, sve radim ručno, jedino za omekšavanje polimerne gline koristim staru mašinu za rezance (i za izradu tzv. plahtica)...
Posudicu sam oblikovala prema svim pravilima oblikovanja gline...dakle, uzme se jedna kuglica polimerne gline iliti fima (veličina ovisi o tome kak veliku posudicu želimo), drži se u lijevoj ruci a palcem desne se počne "dubiti" udubljenje, i lagano se stanjuje i širi, i povećava dok se ne dobije kao mala zdjelica...tada se nožićem zareže na 1 ili 2 mjesta i oblikuje se gornji dio posudice...poravnava se daščicom lupkanjem po vanjskom dijelu posudice sve u krug....u ovom slučaju sam odmah pekla i po hladjenju nanijela 2K crackle i patinu, a da sam imala sreću raditi iz prave gline....onda bi to  trajalo i malo duže, jer bi se sve moralo prvo dobro osušiti, pa peći na cca 1000 stupnjeva, pa glazirati, pa opet peći...da ne velim da bi se ovakav oblik mogao izraditi i na kolu...
 
Opet ja sa svojim pričama, ne zamjerite, ali me ponese ono što volim raditi...Embarrassed
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 20:01
Još malo nakita...Nešto dosta staro, ali nikako da dodje na red...komplet takodjer za moju kćer, jedan od prvih kompleta koje sam radila kombinacijom upletene žice i lažnih tirkizića (radila sam ih, naravno, od polimerne gline)...
 
 
 
I nešto što sam radila ovih dana...narukvica od bijelog ahata s malim dodatkom jedne perle koju sam napravila od polimerne gline, i uz to pasent naušnice, isto bijeli ahat omotan žicom koju sam dobila na poklon od drage prijateljice i samo ju omotala oko kamenčića...
 
 
 
...jedna najobičnija zveckalica, tek toliko da se potroše perlice...
 
 
 
...ista stvar, samo u ljubičastim tonovima...
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 21:30
boze,koje divotesmile93zveckalice su zakon!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 21:49
Primavera, ti si genijalka! Mogla bi otvoriti temu i dati nam poduku o izradi nakita i radu s polimernom glinom. Uskoro će jesen i duuuuga zima, pa da ih imamo čime ispuniti...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 22:16
 Valentine%20heart%20cloud .....hvala vam drage moje djevojčice..Rose, Dada, baš ste srčeka...
 
@draga Dada, nema nikakvih problema, sve što znam mogu podijeliti s vama, ja još uvijek i stalno učim, uvijek se ima nešto novo za naučiti...trebali bismo se samo dogovoriti o temama, kaj vas najviše zanima, jer to je ogromno područje...naravno, morala bi se i prirediti, da vam fotkama približim ono o čemu govorim...polimerne gline su strahovito zanimljive za raditi, ali iziskuju dosta učenja onih osnovnih, početničkih stvari koje nekim ljudima mogu predstavljati dosadu, no bez toga se ne može dalje...dogovorit ćemo se, a već sam i tak obećala da ću probati fotografirati postupak nastanka jednog cvjetnog canea (tubice) iz kojih izrezujem latice za ono svoje cvijeće koje stavljam posvuda...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
orca View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 22:46
 
evo ga na opet sam uznemirena...ja uopće nisam bila pobornik tih zveckalica ali kad ih vidim kod tebe oči mi se zaljepe...jedna zelena zveckica...uuu...to bi bilo savršeno...
 
ova sa ahatom i tvojom središnjom perlicom je jako fina...
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 12:10
Eating%20PieDraga Orca, evo šaljem ti mali komad torte da mi ne budeš više uznemirena Wink....puno, puno ti hvala , a zeleno će biti uskoro, ne doduše zveckalica, ali onak, zeleno boje lagune...popodne stavim na forum Thank%20You
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 20:08
Draga Primavera, komentari su zaista suvišni
ANĐELKA
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 22:14
sve sam prgledala...prelijepi radovi..toliko strpljenja za sitne detalje..zaista imaš predivnih stvari napravljenih sa puno mašte..
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 01:17
 Valentine%20paper%20cutout ....hvala vam puno, drage moje...Anđelka, Duda-Lave, za ovo uvijek imam strpljenja, a i veliku ljubav prema stvaranju...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.