Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razmnožavanje dalija...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razmnožavanje dalija...

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razmnožavanje dalija...
    Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 20:08
....Kako?smile107
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 20:42
Dalije se razmnožavaju gromoljem il sjemenom.S tim da sjemenom uspješno gajimo niske dalije,dok one visoke krupnolisne teško idu iz sjemena..Meni nikad uspijelo nije sa tim visokim krupnolisnim iz sjemena,samo gromoljem,sitne sam imala iz sjemena,svake godine sam ih sijala ponovo,ali više ih nemam.Ne znam ni zašto...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 20:52

A kako gomoljem?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 22:09
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

A kako gomoljem?


Kao i svaki drugi gomolj.Odvojiš od matične biljke višak i dobiješ nove gomolje za nove dalije.Znači kao svaki drugi geofit
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 23:35
ovako..ja imam dalije godinama,prvo sam kupila par komada gomolja,a nešto i sjeme,posijala normalno kao što piše na uputama,kad je bilo ocvalo ,izvadila sam ga iz zemlje(gomolj)i stavila ga očišćenog u podrum ..Svake godine posadim gomolje kao krumpir.krajem 4 mjeseca ili poč.5 mjeseca,odvojiš ga ako ga ima puno..na jesen prije mrazova ga vadiš..jako je zahvalna,ako imaš još pitanja samo piši.Smile
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 19:50
Dalije koje ja imam sadila sam sjemenom i to domacim i sve su nikle.. posto sam bila odsutna od kuce nisam im gomolje stigla izvaditi i tako i sada stoje u zemlji. Javim kakve budu na proljece.  Inace su zaista zahvalne i za uzgoj kao sto i sadnju. Kad se gomolji rasire slobodno se razdvoje i dobijes vise biljkica svake godine.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 12:29
stavila sam na temu o dalijama dva videa, pa koga zanima može pogledati...
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 15:34
gomolji se obavezno izvade u jesen poslje mrazeva.ako ostanu u zemlji strune. tako je meni uginulo 15 dalija jednostrukih prosle godine. kako imam visoke dalije ja ne dijelim gomolje nego pravim reznice. lakse je i uspjesnije od dijeljenja.ako netko zeli reznice visokih dalija na proljece neka mi se javi na pp.
Na vrh
dorakukec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorakukec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 11:21

Da li se kome primila dalija iz odrezane grančice? Npr. kad bi se sada iz biljke odrezala grančica.

Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 12:37
ja obicno tako razmnozavam dalije. uspjesnost je 70-100% 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.