Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
Korisnik
Poruka
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 17:26
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Mogla bi to zakamuflirati "pod začin"...Što MM zna...smile96
 
No-no! Kala je jako otrovna biljka. Ako sep ojede, posljedice su: nadražene desni i usnice, želučane smetnje, gušenje, napadaji, smrt
 
Stoga, samo u lonac za cvijeće Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:12
Dragi moji cvjetoljupci danas sam kupio bijelu kalu,ali ne znam kako je posaditi,tj. na koju dubinu,kako je prvi put zaliti i slicno.Bilo koji savjet je dobrodosao.Inace planiram je posaditi u vazu sirine 20 cm i dubine 10 cm.


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:21
Plant, bojim se da ti je to premala vaza , daj posadi je u neku veću.
Gomolj ti mora biti u zemlji barem za svoju debljinu, a jedan od drugoga gomolji bi trebali biti na 40 cm, ali ja sam ih stavila na 20 cm.. Možda ako imaš samo jedan gomolj posadi pa što bude, ali  čini mi se ipak malo preplitka vaza.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:35
Ok,ok sadim definitivno u dublju vazu!
Na vrh
zmayoc View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmayoc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 08:53
lijep pozdrav svima!

nova sam na forumu ali ste mi vec puno pomogli. pogotovo s onim savjetom za vodu s korom od banane i ljuskom jajeta. cini mi se da se mom pocetnickom cvijecu svidjelo. Smile

dobila sam prosle godine jednu bijelu kalu u groznom stanju i sva sam ostala u cudu kad je iz nicega nedavno potegnuo nanovo list. drzala sam gomoljcic u podrumu na tamnom u ne bas toplom mjestu.

zanima me, kud sad s njom. hlad, sunce, nutra, van?

Geek


Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 13:43
Zmayoc, ovako recicu ti sta bi ja uradila: -ako ima par listova  presdi ga u novu zemju i saksiju iznesi na svetlije mesto a ne toplo,povremeno zali a kad otopli iznesi je napolje gde nije na jakom suncu (moze i tamo gde je sunce posle 4 sata) kad god vidis da je suva zemlja zali i povremeno prihrani  jednom za listanje a sledeci put za cvet. Toliko od mene, ja bi tako uradila Thumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 14:58
Kad sam malo bolje pogledala vrtić u kojem su kale imam što i vidjeti, obadvije su izašle: žuta i crveno žuta. Nemam pojma dali su patuljaste, ali boje su bile na vrećicama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 15:13
Triša, ovi listovi liče na amrilise. Jesi sigurna da je to kala?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 15:17
Nisam vaš sto posto sigurna, jer sam posadila napred kale, a iz ljiljane u isti kameni vrtić. Znači ti misliš da su ljiljani - mož e biti, ja se nadala da su kale, ali veselit će mi i ljiljani. Trebao bi biti neki miks šarenih u jednoj vrećici. Nemam s tim nikakva iskustva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 09:21


Bela kala mi je otvoriula cvet. Crvene i žute su mi krenule mnogo kasnije, ali se nadam da će i one cvetati.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 10:00
Stalno "trčim" za slikama tvog cvijeća i napasam oči. Prvi puta ove godine kaon nekoliko uzaludnih pokušaja izvirile su i moje dvije kala, još su malene, ali nada je velika.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dubica08 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dubica08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:40
Molim pomoć!!!
Obožavam kale, imam ih već tri godine zasađene u dvije tegle i ovih dana sam poludjela od tuge jer sam u Dubrovniku vidjela prekrasne cvijetove kale, a ove moje uz svu moju njegu i ljubav NIŠTA!!!! Nisam dobila ni jedan jedini cvijet, a lišće je više od pola metra!!! Sad sam porezala sve lišće i stavila tegle van u hladovinu! U jednoj tegli je sigurno više od deset novih izdanaka pa Vas molim za savjet! Što da sad radim
Na vrh
dubica08 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dubica08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 12:40
Voki, može pomoć oko kale? Vidim da su tvoje prekrasne!
U svakoj teglici ti je samo jedna lukovica?
I kad ih mogu presađivati, u jesen?
Obožavam kale, ali nisu mi nikad cvale, samo imaju ogromno velikih listova koje sam sada srezala na nulu.
Sad niću nove mladice!
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 12:45
ja svoje kale sadim u vrt na gredicu i svake godine mi obilno cvatu ,a na jesen ih vadim van kao i gladiole, a imam  ih posađene i u cvjetnjak al samo jedna lukovica u jednoj posudi. Al mislim da im bolje paše u vrtu
Na vrh
dubica08 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dubica08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 13:08
Misliš li da, ako ih ja sad presadim u vrt da će mi one procvasti ili je bolje ostaviti ih sada da miruju te ih ujesen izvaditi i presaditi u svaku teglu po jednu?
Kad tvoje cvjetaju, sada ili u prvom mjesecu kako neki kažu?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 17:13
Originalno poslano od člana dubica08 dubica08 napisao:

Voki, može pomoć oko kale? Vidim da su tvoje prekrasne!
U svakoj teglici ti je samo jedna lukovica?
I kad ih mogu presađivati, u jesen?
Obožavam kale, ali nisu mi nikad cvale, samo imaju ogromno velikih listova koje sam sada srezala na nulu.
Sad niću nove mladice!

Izvinjavam se, tek sada vidim ovo pitanje... Kod mene kale kreću u proleće u saksiji, a posle ih prebacim u baštu na neko mesto gde ima dovoljno sunca, ali da su deo dana u polusenci. U jesen vadim gomolje i stavljam ih u saksiju, prekrijem zemljom i tako ostaju do proleća. U 2. mesecu ih počnem zalivati i u 4. ih premeštam u baštu. Obično u saksiju stavljam po jedan gomolj bele kale jer su to veće biljke, a one mini u boji stavljam po 2-3 gomolja, obično kombinujem. Evo kako to izgleda u bašti ovih dana
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 12:05

Ova kala je prezimila u bašti jer prošle jeseni nisam uspeo da pronađem njen gomolj. Mislio sam da će izmrznuti u toku zime i jako sam se iznenadio kada je krenula sa rastom. Izbacila je jedan list i odmah formirala pupoljak, a pored ima još jedan cvet bez lista.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 10:05

Evo još jedna kala procvetala. I ova je zimovala u bašti, a treći gomolj koji nisam izvadio prošle jeseni za sada je izbacio samo listove
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 10:10
Voki ova kombinacija boja je predivna.
Dakle što misliš da ja gomolje ostavim ipak u zemlji, kod mene je klima blaga -  u Rijeci sam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 10:22
Ako su izdržale naše kontinentalne zime mislim da će u Rijeci odlično prezimiti. I ja planiram na jesen namerno da ostavim neke duplikate pa da ih dalje dresiram na izdržljivost prema hladnoći. Baš sam se iznenadio kada sam vidio da niču kale na mestima gde su bile prošle godine. Možda ću samo na ta mesta gde su posađene nagrnuti malo zemlje preko zime, mada su ove izdržale zimu bez ikakve dodatne zaštite.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.