Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 35>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 20:22
Inaja nisi ništa pogrešno uradila potjeraće ona bitno da puno ne zaljevaš da nebi gomolj počeo trunuti,ja još čekam na 2 a 2 mi fino napreduju.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 21:06
ja imam bijelu u vrtu ali slabo mi cvjeta, 2-3 cvijeta na godinu, u polusjeni je , nema baš nešto sunca, listovi joj dobro i zdravo izgledaju pa je mislim presadit u lonac, možda bi je posuda i bolja svjetlost potakle na cvatnju... pokušat ću pa što bude. ove vaše u boji su mi predivne!!!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 07:43
posadila sam kale prije dva tjedna, ali baš ništa se ne događa; naravno, nestrpljiva kakva jesam kad je cvijeće u pitanju morala sam malo pročačkati da vidim da li se nešto događa, ali gomolji ne mrdaju.  Sve mi se čini da su gomolji loše kvalitete i da od mojih kala neće biti ništa. 
Na vrh
polygala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje polygala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:53
Ovo je kala iz mog vrta.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 12:30
Originalno poslano od člana Sunburst Sunburst napisao:

 
 
Ja sam posadila, u teglu, ovakvu. Ima minijaturni pupić koji je još pod zemljom, ali bitno da je krenula!
Polygala tvoja je prekrasna!
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 12:40
lana ni od moje izgleda ništa gomolj stoji isti kakvog sam i stavila prije vviše od deset dana
Na vrh
polygala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje polygala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:32
Originalno poslano od člana macak macak napisao:

Originalno poslano od člana Sunburst Sunburst napisao:

 
 
Ja sam posadila, u teglu, ovakvu. Ima minijaturni pupić koji je još pod zemljom, ali bitno da je krenula!
Polygala tvoja je prekrasna!


Hvala. Tvoja će biti još ljepša.Thumbs%20Up Ipak je razlika između kale u vrtu i kale u pitaru. Moj vrt se nalazi četrdesetak metara od mora, ali izgleda da joj ne smeta.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 08:27
Polygala prekrasna ti je kala,imam i ja bijelu ali nikad nije imala toliko cvjetova.Evo moje roza nakon mj.dana,druge malo zaostaju s rastom,ova je podivljala
čovjek uči dok je živ
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 20:02
ja sam danas dobila kale koje vec imaju korjen,imam ih 3,odvojene su od ove glavne stabljike,znači 2 male biljčice i ta jedna velika,malo su povenule pa sam ih stavila u vodu da se malo oporave,kako nemam nista zemlje do prije sutra hoče li mi struniti? i s obzirom da su ove 2 grane male da ih posadim u manje pitare al na koju dubinu?
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 15:08
ja imam bijele kale, i dosta im je gusto u tegli. mislite li da bi ih trebala razdijeliti? i ono kaj me muci je to da su ti moji cvijetovi vise zeleni nego bijeli. u cemu je stvar?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 21:40
evo konačno moje,trebala je biti roza a ono izašao žućkasti cvijet,još jedan polako izviruje,druge dobro zaostaju,imaju tek pokoji listić
čovjek uči dok je živ
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 21:18
jel zna netko zasto su moje zelene, a ne bijele?
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 17:47
i jos jedno pitanje, jel njima treba mjesta u tegli, ili?

ocito samo ja imam problema s ne dobivenim odgovorima na ovom forumu! :(
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 16:18
i jos jedno pitanje, skroz se lose drzi, nit joj pase kad ju zalijevam, niti kad je bez vode, ima jutarnje sunce, a nije ni priblizno lijepa kakve su vase. kaj da radim?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 19:01
 Sad cu ja bleka za kale pitati glupost vjerovatno...Hoce li još cvjetati ili cvjetaju samo jednom u godini?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 13:12
Nakon dva mjeseca otkako sam posadila gomolj napokon izvirila iz zemlje kala. Već sam mislila ništa od nje. Gledam slike vaših koje su već u punom cvatu i sumnjam da ću ove godine dočekati njen cvijet. Shocked
Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 14:21
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Nakon dva mjeseca otkako sam posadila gomolj napokon izvirila iz zemlje kala. Već sam mislila ništa od nje. Gledam slike vaših koje su već u punom cvatu i sumnjam da ću ove godine dočekati njen cvijet. Shocked
nemora biti,ja sam svoju zasadila prije mjesec dana,sada je visine do iznad koljena i ima zasada 3 cvijeta!
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 23:50
nije mi baš jasno zašto je mojoj kali pola lišća šareno a pola zeleno!??ima li koja kakvu ideju???
 
 
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 02:04
Baš je lijepa takva...ne znam skoro ništa o njima, ali mi se ova sviđa...
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 08:57
Mala Boo da nemaš 2 različita gomolja posađena zajedno?Neznam što bi drugo bilo,vidi se da su šareni listovi dosta uži od zelenih i da nije ista vrsta.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.