Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nepenthes cocci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nepenthes cocci

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 12:01
Onda ju bolje vodim na čavape.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 13:43
Bok!
Konkretno za Nepenhes ne znam. Mislim da ako im je načelno dovoljna muha u 3 mjeseca- neće joj ništa biti. Možda uloviš kakvog pauka u kući.....
Na netu sam negdje vidla da ima i muha za kupiti za mesožderke- čini mi se da se radi o vinskoj mušici.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 15:13
da joj samo tako malo treba!?
 
Pa onda moja mora pod hitno na djetu, pojede svaki dan skoro po jednu!
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 16:26
Zbilja ne znam koliko ovoj treba.
Za Dioneje ima raznih podataka, a manje su, kažu neki muha tjedno, ili mjesečno, a slovenci jedna i u tri mjeseca da je dosta. S mojima se nisam opterećivala kolko jedu i dobro su.
A tvoja priprema zalihu za zimu, kao medo. 
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2007 u 21:03
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

cvječarka veli da se tu samo voda treba stavljati.


Ne daj bože! Kakva voda! U tobolcu se nalaze probavni enzimi biljke. Ona svoju "vodu" sama izluči. Ako je tobolac prazan steta ali  tu nista ne mozete. Ako je biljka dovoljno jaka napunit ce tobolac opet ako ne osusit će ga.

Isto tako ne treba pretjerivat sa hranjenjem. Posebo kada je u pitanju dionaea. Mislim da ne treba posebno napominjat da se prsti drze daleko od klopke biljke. Procitao sam u prethodnim postovima da se neki zloćko volio igrati sa klopkama pa da se biljka osusila! Ma zamisli ti to Wink


Ažurirao Aleksandar - 26 Srpanj 2007 u 21:07
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 09:05
Pa ljudi to ne znaju da se ne smije, a cvjećari ni to ne znaju da bi kupca uputili kako se adekvatno brinuti o mesožderkama ( čast izuzecima). Isto tako slabo ljudi znaju da se ne smije hraniti dioneje mrtvim muhama ili bubama.
I zato ju je najbolje držati vani. Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 09:09
Imamo dva stručnjaka za te biljke,Aleksandar dobro nam došao i ti, pa sad možda i nešto naučim.Aj ja ću vas još onda gnjaviti .
Već sam negdje napisala da sam svoju rasadila i jedna je u kući a drugu sam van stavila.Nitko ne spominje nigdje ljetne uvjete.Naime,ova moja vani puno brže raste i ljepše izgleda nego ona u kući.Nije na suncu,na terasi je zaštićena od sunca,vjetra i kiše.Ok,stari se tobolci osušili no na nekim listovima vidim da tjera na vrhu te niti iz kojih bi tobolci trebali izaći,a i dvije mlade biljkice su potjerale.
Izgleda da njoj odgovara da bude preko ljeta vani,iako to nigdje nije navedeno(koliko sam ja o njima uspjela naći).
Kakva su vaša saznanja i iskustva?
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 12:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Imamo dva stručnjaka za te biljke,Aleksandar dobro nam došao i ti, pa sad možda i nešto naučim.Aj ja ću vas još onda gnjaviti .
Već sam negdje napisala da sam svoju rasadila i jedna je u kući a drugu sam van stavila.Nitko ne spominje nigdje ljetne uvjete.Naime,ova moja vani puno brže raste i ljepše izgleda nego ona u kući.Nije na suncu,na terasi je zaštićena od sunca,vjetra i kiše.Ok,stari se tobolci osušili no na nekim listovima vidim da tjera na vrhu te niti iz kojih bi tobolci trebali izaći,a i dvije mlade biljkice su potjerale.
Izgleda da njoj odgovara da bude preko ljeta vani,iako to nigdje nije navedeno(koliko sam ja o njima uspjela naći).
Kakva su vaša saznanja i iskustva?


Nepenthesi koji se nalaze u prodaji obično su hibridi između jedne lowland (nepethesi koji rastu u dolinamagje je temperatura i danji i nocu konstantna) vrste i jedne highland (vrste koje rastu u prašumskim planinama gdje razlika u tempertauri između dana i noci ponekad iznosi i 15 stupnjeva) vrste kako bi se što lakše prilagodine na ne tako idealnim uvijetima rasta. Takve biljke preko ljeta držimo vani u polu sijeni kako se biljka ne bi spržila na suncu. Biljci je potrebno jako puno vlage u zraku i u kompostu. Pa je dobra ideja da je svakotoliko pospricamo destiliranom vodom po lisću.

Naravno treba pazit da je substrat isto tako namjenjen tim biljkama. A to znaci čisti treset sa perlitom.
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 16:41
Aleksa, uz tu mješavinu našla sam preporuke da je dobro dodati i borovu koru. Nije nelogično ako vole dobru drenažu, no ipak me zanima da li to 'drži vodu'?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 17:36
Aleksandre,hoće li suhi tobolci sami otpasti sa listom ili ih odrezati trebam?
Još nešto,moja je bila,kada sam je dobila,posađena u običnu zemlju,pa sam je ja tako kod rasađivanja isto posadilaConfused.Koliko za sada vidim da joj ne smeta(kod mene je od 3.mj),dal da ostane tako ili da ganjam zemlju za nju?
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 19:46
Originalno poslano od člana Cattleya Cattleya napisao:

Aleksa, uz tu mješavinu našla sam preporuke da je dobro dodati i borovu koru. Nije nelogično ako vole dobru drenažu, no ipak me zanima da li to 'drži vodu'?


Nepenthesi obožavaju prozračni kompost tako da se često koristi i borova kora u supstratu zajedno sa tresetom.
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 19:50
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Aleksandre,hoće li suhi tobolci sami otpasti sa listom ili ih odrezati trebam?
Još nešto,moja je bila,kada sam je dobila,posađena u običnu zemlju,pa sam je ja tako kod rasađivanja isto posadilaConfused.Koliko za sada vidim da joj ne smeta(kod mene je od 3.mj),dal da ostane tako ili da ganjam zemlju za nju?



Pošto nitko u prirodi ne reže suhe tobolce ne moramo ni mi Wink Lisće se reže jedino kada je u potpunosti suho.

Ja ti savjetujem da potražis adekvatni kompost za tu biljku. Mogu ti i poslati poštom ako treba.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 21:04
Pogledat ću ako ima di kompost a ako ne onda ću tebe moliti da šalješ.Sad bi je još ostavila ovako pa bi je presadila kad zahladi,prije mrazeva.
Aleksandre,hvala puno na informacijamasmiley_57
Još jedna sitnica,jel ti imaš za prodaju te biljke? Gledala sam slike i nekoliko mi ih se strašno dopalo.
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2007 u 21:57
Shasha, pazi, tu se ne radi o kompostu nego o tresetu pomiješanim s perlitom. Iz iskustva mogu potvrditi da adekvatnog supstrata za mesožderke nema za kupiti u RH ( tj. da se sastoji od sfangnum mahovne, da ima perlita i da nema gnojiva).
I zalijevanje kišnicom ili destiliranom vodom.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2007 u 10:37
Cattleya,hvala.Kišnicom je zaljevam,toliko uvijek nakupim da za nju imam a i u pričuvi imam destiliranu vodu.Zamolila sam u cvjećarni da se raspitaju za zemlju iako mislim da ništa neće biti od toga jer su je i oni sami posadili u običnu zemljusmiley11.Aleksandar mi se ponudio da uzmem od njega zemljusmiley2,a sad ću vidjeti hoće mi i koju biljku prodati jošsmiley_47
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2007 u 12:44
Mislim da ti je to najpametnije jer sam se ja naživcirala oko moljakanja i svi su me blijedo gledali. Na kraju bi mi prodavačica ( u MBM-u) ponudila univerzalni supstrat za lončanice. Da se mogla vidjeti para iz mojih ušiju.....

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2007 u 16:44

A znam da nebude ništ od toga,al samo da im velim.Aj jedna cvjećarka je priznala da ne zna a druga me onako s visoka pogleda i puna sebe(valjda je mislila da je i puna znanja) veli,pa tako nešto ni ne postoji,one se sade u običan supstrat za cvijećesmiley182

Kad sam im rekla da su mi one uništile biljku jer se voda ne smije točiti unutra i da biljka treba vani biti,trebala si ih vidjeti.Da sam još riječ rekla valjda bi me izbacile vansmiley36
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2007 u 17:56
Svaka ti čast! Treba ih smjestiti na pravo mjesto. Ko im je kriv kaj ne prate literaturu, a danas uz net to i nije veliki problem.Clap
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2007 u 19:08
zato je bolje kupovati cvvijeće kod pravih domci cvjecara, tj. uzgajivaca cvijeca a ne cvijecarnicama i lancima trgovina. koja je bitam profit an ne ljubav o cvijecu i nemaju potrebno znanje.
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2007 u 13:03
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Pogledat ću ako ima di kompost a ako ne onda ću tebe moliti da šalješ.Sad bi je još ostavila ovako pa bi je presadila kad zahladi,prije mrazeva.
Aleksandre,hvala puno na informacijamasmiley_57
Još jedna sitnica,jel ti imaš za prodaju te biljke? Gledala sam slike i nekoliko mi ih se strašno dopalo.


Ma najbolje da ti posaljem. Smile Imam i na prodaju neke da. Najvise muholovki i drosera.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.