Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nepenthes cocci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nepenthes cocci

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nepenthes cocci
    Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 21:55
Dobila sam od muža neku biljku i nigdje ništa o njoj ne mogu naći a naši cvjećari znaju manje od mene.Ovako,zove se "nepenthes cocci"i jedino znam da je iz porodice kukcožderki.Na donjim listovima ima neke diguljaste čašice u kojima stoji voda .Negdje sam pročitala da se ona hrani kukcima preko tih čašica no cvječarka veli da se tu samo voda treba stavljati.E sad,te čašice se s vremenom suše,kaj da ja radim? Zna li netko išta preciznije o toj biljci?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 21:57
daj nam sliku pa ti pomognemo ja sam imala muhojedca koji je otvarao cvjetove samo kad je muha u blizini i tim se i hranila
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 22:00
hehe al se mi ganjamo,ja tebi tamo pišem a ti si tu.E sad da znam stavit sliku bi,al još ne znam,šmjc.To ću sutra.A tu sam i ja imala pa sam znala i kad je gladna,ako nije bio list zatvoren,ali su je svi rukama dirali pa je uginula.naravno da sam prekasno saznala da se to nesmije.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 22:33
i ja sam isto to dozivila i sad je vise ne mogu nigdje naci
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2007 u 20:25
Ja sam uslikala biljku,pa ako ko šta zna bile bi smo vam obje(jadna biljkica i ja) zahvalneEmbarrassed
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2007 u 17:37
zao mi je ali ovako nesto jos nisam vidjela
moja je bila drugacija i imala je imala je kao rakove na vrhu lista i time je hvatala muhe i ostale kukce
ali je nazalost uginula jer su je svi dirali a ona jednostavno to nije volila
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 20:21
Shasha na ovoj adresi je stranica, ustvari blog koji govori o raznim mesožderkama http://mesozderke.blog.hr/ i čini mi se da se tvoja zove Nepenthes. Možda to pomogne, a i opisano je u par riječi ono najosnovnije o njoj.


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 20:34
floraHug.Javit ću kako moja napreduje.Za sada ona ima mladih listova ali  te čašice se nekako opasno suše
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2007 u 21:21
shasha mozda te razocaram ali ova tvoja mesozderka je Nephentes sp.- Nephentes vročonoša

jednogodišnja biljka penjacica, koja zahtjeva vlaznu zemlju i zaljeva se mlakom vodom ,mora biti na temperaturi oko 20 stepeni i zasticena od izravnog sunca

eto nadam se da sam ti pomogla i da te nisam razocarala
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2007 u 22:19
Hvala Dina,neki dan sam ju presadila i vidjela da iz korjena tjera mladu biljku.Kad sam bolje pogledala ova je imala dva korjena pa sam ju rasadila,sad imam 2 biljke.Jedna solidno izgleda no drugoj su se "čašice" posušile,izgleda da propadaCry.Rečeno mi je da je kratkog vijeka no nisam mislila da je jednogodišnja.Možda stara ugine a nova potjera(vječiti optimist)Tongue.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2007 u 17:31
a cuj draga nada zadnja umire ja ti od srca zelim da ti mlada potjera
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2007 u 13:57
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

shasha mozda te razocaram ali ova tvoja mesozderka je Nephentes sp.- Nephentes vročonoša

jednogodišnja biljka penjacica, koja zahtjeva vlaznu zemlju i zaljeva se mlakom vodom ,mora biti na temperaturi oko 20 stepeni i zasticena od izravnog sunca

eto nadam se da sam ti pomogla i da te nisam razocarala
da nije vrčonoša ? Inače su u prirodi zakonom zaštićene .
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2007 u 10:05
Shasha eto mene na ovom topicu.

Sa Nepenthes nemam nikakvog osobnog iskustva pa i nisam neki stručnjak. Embarrassed
Ono što sam uspjela naučiti od drugih i naći o njoj na netu je da se NE nalijeva voda u vrčeve jer tu su njeni probavni sokovi koje baš i ne treba razrjeđivati da bi vršili svoju funkciju. To kaj se cvjećarima sadržaj tobolaca izlije u transportu pa oni doliju vodu je druga priča.
Čak imaju na tobolcima i ko male 'poklopčiće' vald da im ne pada kiša unutra.
Treba im zračna vlaga od 50-70%, a ako ima više, još bolje. Najčešći razlog propadanja i sušenja tobolaca je niska zračna vlažnost pa cijelu biljku treba nekoliko puta dnevno prskati destiliranom vodom ili kišnicom.
Temperatura: oko 25-34 C
Zemlja- našla sam malo oprečnih podataka, no mislim da jedna mješavina srednje kiselog treseta (pH 5-6) i malo perlita ( ili pijeska) neće biti loša. Može se dodati i kore drveta (bor- npr) da se poboljša drenaža. I stalno mora biti vlažna, ne smije se osušiti.
Zalijevanje: kišnica ili destilirana voda.
Za gnojenje nisam sigurna- bolje ju je ne gnojiti- to ti još provjerim.

Ako živiš u kući, možeš ju objesiti za granu i držati pod drvetom ako drvo daje hladovinu i ne dopire do nje direktno sunce.

Nadam se da sam ti malo pomogla, nažalost nemam uvjeta za tu biljku i nisam ju nabavila. Cry


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2007 u 21:05
Hvala ti puno.Mislim da mi je sada ionako kasno što se tih tobolaca tiče ionako se već napola svi osušili.Utjeha je što mlade tjeraju pa ću probati kod njih paziti.
Ajde da cura koja radi u cvjećari nije školovana cvjećarka pa da lupi,al ova me ubjeđivala da se MORA naliti voda u tobolce.Ja sam negdje pročitala da se preko njih biljka hrani,pa nema logike da se sipa voda,no ona me ubjedila da se sipa.smiley175
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2007 u 21:32
Kaj se nalijevanja vode u tobolce tiče, to sam pročitala sa sajta jednog slovenca koji uzgaja mesožderke i vjerujem mu.
Jedna moja frendica koja je stvarno ekspert za mesozderke veli da se može gnojiti jako razrijeđenim gnojem (1/8 preporučene) i da se o stavlja onda u tobolce. Ipak, njoj najbolje uspjeva u terariju. No, nemoj se obeshrabriti, na tvom bih ju mjestu redovito zalijevala, prskala i držala na svijetlom mjestu bez direktnog sunca. Kad vidiš da se navikla, možda pusti i koji novi tobolac.

Inače doma od mesožerki imam dioneje, drosere i jednu saraceniju i meni se čine puno jednostavnije za uzgoj. Pogotovo Drosera capensis.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2007 u 21:41
Ja sam prije par godina jednu dioneu dobila al mi je uginula.Kasnije mi je neko rekao da je nismo smjeli dirati prstima.(Moš mislit nas svi to pipali.)Onda baš ništa o njima nisam znala,sad si razmišljam da ih nabavim opet,no prije moram vidjeti di ću ih držati.
Sad sam ,kako sam ovu rasadila,jednu lončanicu(onu jadniju) stavila van u hladovinu i vidim da je i ona mlade potjerala.Jedna mi je u kući i ok se drži.
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 09:32
Ako nabavljaš bilje, najbolje je nabaviti od nekog tko uzgaja jer ju drže u uvjetima koji su primjereni toj biljci. Osim toga, na Floraartu sam prošle godine kupila prekrasnu Dioneju od Peveca i preživila je. Idealno je ako naletiš na novu pošiljku jer to znači da ih još nisu stigli ugušiti tvrdom vodom.
Kad biraš biljku, biraj ju sa što više zelenih lovki- listova i što manje donjih crnih- drugim riječima trulih listova. Lovke se ne diraju jer mogu loviti 3-4x i onda odumru.
Uzoj isto nije kompliciran- nije nužno da imaš terarij, osim što zimi zahtjeva mirovanje ( manje svjetla, temperature oko 5 C, čak je neki drže u frižderu, no to nisam isprobavala) pa izgleda kao da je na umoru.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 10:04

To sa frižiderom moram probati(kad je kupim) samo da vidim facu MMsmiley_166kad ugleda cvijet u frižiderusmiley_154smiley_154

Hvala ti,mislim da ću u proljeće probati,tako da se do zime na njih,i one na mene,nauče.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 10:49
imam i ja jedno pitanje sto se tice Nepenthes,, naime kupio sam ga prije par mj. i super napreduje i sve je za 5.
Jedino me sada zabrinjava kako preživljava preko zime. Sta onda jede.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 11:58
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

imam i ja jedno pitanje sto se tice Nepenthes,, naime kupio sam ga prije par mj. i super napreduje i sve je za 5.
Jedino me sada zabrinjava kako preživljava preko zime. Sta onda jede.
TongueTongue pa mislim da vlasnika  LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.