Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monstera deliciosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monstera deliciosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2013 u 18:28
Arii moj savjet ti je kao i kod večine da je posadiš u normalu posudu ili kalič zavisi od toga koliki je pelcer.Sadi je u zemlju kao i za ostalo cvjeće.Znači kupovana dodaš malo pjeska i to je,a kad naraste i vidiš da nemože samostalno stajati onda joj dodaj štap za podporanj.Ja sam svoju monsteru našao bačenu u drugom mjesecu kad su bile zime pokupio je posadio je onako sa nekih 5 listova i posadio bez da pušta korjenčiče i eto sad je oko 1,5m visoka.Sliku ću objaviti,Sretno u uzgoju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2013 u 21:09
dmirce,hvala na info...ja sam probala i samo posaditi prije,bez da pušta korijenje u vodi,pa mi se niš nije primilo,i nekoliko biljaka tako...ali sad kak mi ova majušna napreduje pa se trudim oko nje,strah me da negdje ne pogriješim pa da mi propadne...stavila bum slikicu skoro pa da se vidi kak je zgodna...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:46
Arii samo ti pitaj ako ti nešto nije jasno samo kod njih je dovoljno da imaju jedan korjenčić i jedno okce da bi istjerali ja sam ih i tako sadio pa su se primiliThumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 19:11
Evo te moje monstere nađene izbačene iz kuće
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 22:36
veeeelika je...
moj bebać je minić,a ni ova od koje sam razmnožila nije baš najveća...baš bum pogledala jel imam koju fotku da se vidi pa da stavim,crko mi je mobić pa nemrem slikat sad...
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 22:51
evo dio fotke kaj se vidi,ali je loša fotka jer sam rezala...iz nje sam razmnožila...listovi joj još nemaju svi ureze,tek su počeli dobivati...dok ja nisam došla jedan list ih je samo imao..sad se popravlja,ja brinem o njoj i mazim ju i pazim...mislim da se prije nisu baš dobro skrbili za nju,jer sam primjetila da joj je zemlja bila skroz suha...sad puno vode popije,i prihranim ju,tak da mi je pustila 3 nova lista od kad sam tu,i dobiva te ureze...
a bebaća poslikam prvom prilikom...

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 00:31
Arii on ti obično potjera reckave listove negdje poslje 5-tog lista pa nekad i više,ali bi onda ako mu mjesto odgovara morao stalno tjerati reckave i sve veče,ako mu slučajno neodgovara mjesto izgube mu se recke,a imam i ja tako jedan mladi,a i skroz malene i njih ću jednom staviti da vidiš.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 09:59
dmirce neznam,ona je bila na ovom mjestu,i ja sam je tu ostavila jer je to jedino mjesto u stanu di ima svjetla i da nije radijator blizu...tu mi je i skoro sve ostalo bilje jer nemam kam drugdje staviti...bumo vidli kak bu sad,kad je počela nove listove tjerati i kad se reckaju...a bebać tak napreduje,sve mi je žal da ga u zemlju sadim kak mu je u vodi dobro...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 17:30

Arii sve je to dobro samo da nepretjera sa žilama pa kad ga budeš sadila može doči do pucanja,ako budu velike i dugačke,a ti kako hočeš ja npr.drvo života držim u vodi po nekoliko godina pa ljepo napreduje.

Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 20:07
evo bebaća,samo je fotka loša...

ovo je korijen...

a tu se bolje vidi kak pušta još jednu mladicu...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:07
Arii pa to je najbolje za sadnju bojim se da bi duže držanje u vodi stvorilo preveliko korjenje.Ja bi to posadio moje mišljenjeThumbs%20Up
Bebač je ok.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:09
Evo kad je kod mene bio bebač takav ja sam ga posadio i sad izgleda ovako
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:44
slatkiš...
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:45
a moj će još malo stajati u vodi,moram po zemlju i po neku odgovarajuću posudu...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 23:16
neka samo nemoj da bude dugo evo vidiš kolika je posuda u koju sam ja posadio nebi ti preporučio veliku posudu jer onda slabo napreduje,a uzmeš običnu zemlju u nekoj trgovini i nema problema nije toliko zahtjevan.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 11:55
ovaj tj ću bebeća posaditi pa bum vidla kak bu mu išlo...
a evo mameka...


popravlja se...možda zato kaj ju nahranim povremeno...
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 10:29
posadila sam ga...
kak da ga zaljevam?...jel ga smijem hraniti ili ne još?...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 18:50
Arii zaljevaj samo po potrebi i nemoj sad ni slučajno prehranjivati dok se dobro neukorijeni i nepočne napredovati a i onda bi ti preporučio da jako pažljivo radiš sa prehranom.Moje ti je da ga neprehranjukeš bar do proljeće,a ja bi možda sačekao čak i ljeto da vidiš kako se  razvija.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 10:35
dmirce,hvala na savjetima...
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:19
Dmirce hvala na savjetu..ovo je i meni bilo potrebno,,!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.