Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monstera deliciosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monstera deliciosa

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Monstera deliciosa
    Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 17:58
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 18:01
Super je,koliko je stara?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 18:19
Bila je do plafona u dnevnoj sobi, pa sam je odrezao iznad zemlje, a ova je sada stara 4 godine. Preko leta mi je vani na terasi, a zimi je držim u kući. U jesen pre nego je unesem u kuću odrežem svo adventivno korenje. Kada sam je proletos izneo na terasu bio je hladan vetar pa su donji listovi stradali, ali neću da ih odrežem dok se sami ne osuše.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 21:04
smile227ne znam čime čistiš ali ja ih čistim i "hranim" ujedno sa svježom korom od banane.Fino se očiste a i prihrana je odmah.E da i listovu budu lijepi sjajnismile187
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 21:04
bananu u međuvremenu pojedemLOL
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 07:57
Operem prvo mlakom vodom, zatim prebrišem sa krpom natopljenom sa pivom, ostatak piva... zna se.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 14:25
Fino vi cvjeće hranite, pivo i banana, a čemu služe ćevapi?

Da li je potrebno reći da je cvijeće smile227
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:25
ćevapi idu pre piva i banana
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:52




a kad idu kolaci voki
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 18:35
UVEK!!!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 21:34
Prekrasnu su.Ja ih nikada nisam kupila(a ne znam,nisam se sjetila) ali sam dobila nekoliko njih. E sad ja ne znam baš koja je razlika između monstere i filadendrona,meni to isto.Sad ne znam ni jel su te "sirotice" kod mene monstere il filadendroni."sirotice" su zato jer su jadne.Aj sad su malo bolje ali još uvijek jadne.Naime ja sam to"dobila" zato jer su drugi htjeli baciti.U stvari sam ih otela iz smeća. E sad,koliko njima treba velika tegla,trebam li ih(kad su tak žgoljave) prihraniti malo...?? Ljetos sam jednu dobila sa 3 lista i navodno ona već godinama samo ta tri lista ima pa sam je tako ja dobila.Kod mene je,kad sam je presadila,potjerala nakon mjesec dana 4-ti list i ok izgleda.Koliko brzo,ili sporo,one rastu? Dal ono vanjsko korjenje obavezno vani ostavljam?
Ok,nebum više ispitivalaBig%20smile
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 22:16
Shasha,korjenje kad dosegne duzinu,utaknes u posudu,jer njime crpi hranjiva a isto tako drzi biljku..
 
ima puno vrsti filodendrona i monstera..
 
e sad,najlaksa podjela..(ona narodna,tj.najcesci primjerci)
 
filodendron ti ima listove bez ureza,i puno je tanji od monstere..
 treba oslonac po kojem ce se penjati..
 
Ovo moje su monstere.. vidis da i ovi mali pelceri na najdonjoj slici imaju vec urezane listove
Mozes ih slobodno prihranjivati.
Vole orosavanje (iako ne znam kad sam ja zadnji put svoje)
ako ti je jednostavnije..kupis one stapice i utaknes u zemlju..
 
 
 
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 22:16
Uslikaj kad budes mogla Wink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 09:21

Kada je monstera bila mlađa imala je samo po nekoliko rupa na listovima, a sada je više šupljina u listu nego samog lista.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
noacha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje noacha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 19:50
smile227smile227smile227
nadam se da ce i moja biti takva..
kupila sam prije par dana..jos smo u fazi privikavanja :)
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 20:05
Ajde sad vi meni recite kaj je ovo? Filadendron ili monstera???


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 20:12
monstera.Naučil me Voki(ili tibor???) Ove kaj imaju zdrapane listove su monstere.Jeeee,bravo jasmile55
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 20:44
Ove godine sam dobila 2 nova lista! A tako je izgledala jadno, pa i vidi se na par listova da joj rub posmeđio. Dali ima načina kako da maknem taj smeđi dio???
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 20:47
Andrea jako je simpatican,a ta posuda mi bas lijepa.
 
Malo bi joj trebalo dodati zemlje, i prihrani...
 
 
sve ostalo je 5 !!!
 
 
moja je godinama bila te velicine,i kad smo preselili stavio ju uz prozor kroz nekoliko godina do stropa narasla..
 
 
 


Ažurirao tibor - 30 Listopad 2007 u 21:03
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 20:48
andrea nemoj joj kidati to jer ce nastaviti smediti..
presadi i stavi blize svjetlu,i trebalo bi biti okWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.