Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
Korisnik
Poruka
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 23:48
Jos jedan prijedlog, mozes staviti sliku bolesne orhideje pod drugu temu: Ostalo - sve i svasta o cvijecu ; Bolesti cvijeca.  Mozda ti tamo moze netko pomoci
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 23:12
Hvala na odgovoru! Možda biljci samo fali gnojiva pošto je skoro godinu dana samo dobivala čistu vodu. Budem se još raspitao. 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 10:40
Nije ti to do gnojiva mislim da ti je to neka bolest... Najbolje se raspitaj na orhideje.net tamo će ti sigurno neko znati...
Per aspera ad astra.



Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 14:45
možda s obzirom da je prskaš po listovima samo sa destiliranm vodom,(koja je mekana, ali i kisela i to dosta , barem je meni tako ispala sa testerima) možda je to uzrok,
ja sam je neko vrijeme zalijevala i prskala sa miješanom destiliranom i običnom
 
začin mora teći
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 10:30
aleksandar nikako je ne treba špricati navečer po lišću, to svakako treba raditi ujutro ili tijekom dana. Ako kapljice ostanu duže od 4 sata na listovima treba ih obrisati da ne dođe do truljenja lista. Ove tvoje crne fleke liče na gljivice, probaj lagano izrezati skalpelom i stavi gore cimeta. Ako još imaš orhideja odvoji ih od ove bolesne.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 15:33
Aleksandar, na forumu "Moj cvijet" sam pročitala da hladan prostor oko 10 stupnjeva i velika vlažnost dovode do crnih fleka na listovima, koji otpadaju što dovodi do propadanja biljke.
Sada im sigurno nije hladno, ali ne znam na kakvoj si ih temperaturi držao u ožujku i travnju.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 12:18
Aleksandre šta je s tvojom orhidejom, je li živa?
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 19:56
Imam par pitanja u vezi orhideja.:)Imam dva phala, dvije miltonie i jednu cambriu.Dosad je sve bilo ok onda sam primjetila da imaju bjelu plijesan onako kao paučinu po supstratu.Sve sam ih izvadila i presadila u novi supstrat ali to se i dalje pojavljuje. Sve sam napravila što je sterilinije moguće ali nije pomoglo. Zanima me kako se toga mogu riješit da li je problem samo u vlazi pa da ih neko vrijeme prestanem zaljevat ili?? I da dok sam presađivala phal pukla mi je jedna grana još se malo drži al cvjetići su počeli venut ima jedan pupoljak koji bi kao trebao procvast pa me zanima ako ju odrežem oće li joj se šta dogodit i da li ostatak mogu stavit u vodu pa da bar još neko vrijeme poživi. Ako bi ju odrezala tu di je pukla ostao bi joj samo jedan onaj lisni pupoljak odnosno koljeno.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 07:49
ako možeš poslikaj jer je teško ovak napamet nešto savjetovati. Za plijesan probaj manje zalijevati,orhideje jesu tropske biljke ali ih puno ljudi ubije baš sa pretjeranim zaljevanjem. Ako su ti na kamenčićima koji drže vlagu (ono na podlošku) makni to od phalova i zalijevaj samo dok se supstrat isuši a ovo slomljeno odreži i stavi u vazu jer samo dodatno mučiš biljku a ionak će uvenuti (mislim cvijet)
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 08:07
Vendi samo odreži, već će ona s vremenom iz tog koljena pustiti granu. Za ovo s plijesni ne znam. Ja svoje uvijek pustim da im se supstrat osuši pa ih tek onda ponovo zalijem/namočim. Jedino im svaki dan pošpricam listove
nema kruha bez motike
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 15:17
Hvala na savjetu,odrezala sam pa sad ćemo vidit šta će bit. Smanjit ću i zalijevanje tj. potapanje u vodu pa možda i ta plijesan nestane budem ih slikala pa da ih vidite.Čak mi je procvao moj bijeli phal od prošle godine za koji su svi tvrdili da nema šanse da procvjeta najbolje da ga makneš samo ti tu stoji u sobi bezveze.I budete vidli ima keiki samo mi nije jasno ima ih tri ako je to to ali samo jedan je pustio onaj korjenčić al nisam nijednog odvajala jer je počeo cvast pa mislim da je bolje da pričekam da ocvate?
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 16:26
ovako je izgledao kad je došao kod mene
IMG]http://i812.photobucket.com/albums/zz47/Vendi_01/DSC00412.jpg[/IMG] u punom cvatu


po ovome se baš ne bi reklo da ju previše zaljevam al sad se bar plijesan malo smirila povadila sam one komadiće kore koji su bili zaraženi pa ćemo vidit
evo odrezala sam sad je ostalo samo ovo malo



evo ga i sada opet cvate neće bit onak pun cvjetova ko prošle godine iako mu raste i druga cvjetna stapka ako sam dobro skužila iz ove koja cvjeta, kao da se dijeli
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 16:41
evo u punom cvatu prošle godine ovaj bjeli
evo to su kao keikii?? ili onaj jedan ima cvjetnu stapku koja cvjeta drugi ima korjenčić a treći ništa pa mi nije jasno kaj sad da radim. eto to je to od slika kad dođe fotić doma s mora onda budem slikala da vidite tu plijesan kak izgleda ako je još bude bilo jer ovako s mobitelom se baš ne vidi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 07:50
Vendi to jesu keiki, imaš ih tri. Koliko vidim ovaj srednji na slici je već spreman za odvajanje od matične biljke. Ako ti je zračno korijenje od 2-3 cm slobodno ga odreži i posadi u zasebnu posudu u novi supstrat. Kod ova preostala dva moraš se strpjeti dok ti zračno korijenje dovoljno ne naraste da bi ih mogla odvojiti od matične biljke.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 09:05
kako mi se ova boja sviđa, prvi put vidim...ej Vendi, sve su ti orhideje krasne
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 15:24
sve su ti lijepe ali ako miltonije ostaviš tu gdje su sad nebudu ti opstale,one vole svjetlo i moraju biti na prozoru ili barem jako blizu prozora inače propadnu.Ja sam tak ostala bez svojih
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 16:28
Hvala baš mi je drago kaj vam se sviđaju moje orhideje Miltonie su mi inače na prozoru al sam ih stavila taj put na stol da ih mogu slikat jer sam slikala mobitelom a vani je bio dan pa se ne bi vidile,al hvala na savjetu sad budem ih i ostavila tamo A pčelica što se tiče ljubičastog phala ja sam ga našla u bauhausu i to je bila ljubav na prvi pogled jedino sam morala nagovarat mamu da mi dozvoli da si ga kupim ko i Cambriu jer je rekla već više puta da nemogu imat sve orhideje koje postoje a sviđaju se i mojoj papigi koja ih obavezno pokušava pojest dok je vani iako su otrovne za njih, ma kakva gazdarica takva i ptičica jedino me zanima u vezi keikija kako da ga presadim da ga odrežem i s čim??I dal da odrežem i jedan dio matične biljke ili na onom djelu di su spojeni?? i kad ga presadim da se nadam da će cvast za dvije tri godine i da ne bude uvenuo ili ima neko provjerenu metodu kako se to stručno radi??
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 07:39
Vendi za keiki odreži na jedno 1-1,5 cm stapke na kojoj se nalazi, nikako tamo gdje je spojen. Možeš odrezati skalpelom ili oštim nožem. Negdje sam pročitala da mladom keikiju do cvijeta treba i 4-5 godina, (oboružaj se strpljenjem). Mislim da je već velika stvar što ti je orhideja poklonila na jednoj biljci tri bebice, iako se na ovo ne može utjecati  to jako iscrpi biljku. 
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 16:36
Ok to budem sad u subotu napravila kad mi prođu ispiti,ako se uspijem strpititi do tada,dobro da ga nisam prije rezala jer bi onda uvenuo jer sam ja mislila da se to tamo reže di su spojeni . Znam da to jako iscrpi matičnu biljku zato ju gnojim jednom mjesečno otprilike svako 3-4 zaljevanje.Vjerojatno je problem u tome što kad sam ju kupila i pitala ljude koji nabavljaju to cvijeće i prodaju ( na Dolcu ima jedan štand sa živim biljkama,bila je samo 30 kuna pa sam ju kupila,nisam požalila) rekla je žena da kad ocvate odrežem iznad 3 koljena a kad sam još kansnije gledala neki su rekli isto neki da ostavim,ja sam na kraju ipak odrezala.Možda je zato dobila keikie.A ovu ljubičastu ne budem pa ćemo vidit dal će još procvast ili će se posušit pa i nju odrežem.Bit ću strpljiva i čekat jer trebalo joj je nešto malo više od godinu dana da opet procvijeta vjerojatno zbog keikia i dok se udomačila.Ali isplatilo se
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 21:56
evo znala sam nisam mogla pričekat pa sam danas posadila onaj jedan keiki koji ima korjen za ostale ću morat čekat sad kako bude nadam se da će se primit i da će pustit još koji korjenčić a dotada ga budem prskala više puta dnevno,jer tako sam pročitala da se radi budući da nema odakle dobivat vodu jer ima samo taj zračni korjen pa mu treba vlaga samo da počne rast a onda će jednom i procvast možda kad ja završim faks za još 5 godina taman koliko bi mu kao trebalo jer svi kažu drugačije koliko sam pročitala,a možda i kasnije.Vidit ćemo možda ga kad naraste i poklonim nekom.Al ne vjerujem ako ga uspijem uzgojit jer ću se previše vezat za njega
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.