Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia lactea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia lactea

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 16:38
Da Pinus i to bez problema.   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:14
Znači da ide super. Probati ću nešto uraditi po tom pitanju, Mislim da bi sredina svibnja bio pravi trenutak za tako nešto ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:20
Može kad krene vegetacija održeš posušiš i zakorijeniš a možeš i reznicu držati u vodi dok pusti korijen ja sam već uspješno zakorijenila nekoliko euphorbia u vodi.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:26
Probati ću sa čistim bimsom (pomice). Što misliš o tome ili bi možda bio bolji pijesak za mačke (bentonit).
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:38
Evo Pinus, ja sam jednom u Bauhausu u odijelu za kaktuse našao tu euforbiju na podu odkalemljenu. Nisam znao o čemu se radi uopće ali sam uzeo i dao puncu. Već je bila pomalo posušena pa ju je punac kod sebe stavio u supstrat i sad normalno živi na svom korjenu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:55
To je velika i dosta teška euforbija. Zbog visokog težišta je nestabilna . Štete bi bilo da mi propadne. Probati ću ju ovo proljeće od cijepiti. mememe dobra vijest,    super. Zanima me još dali je osjetljiva na pH supstrata ? malo ću googlati, vremena imam.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 09:58
Neće ti propasti ona na tom kalemu može biti još dugo ako želiš možeš recnuti samo komad pa zakorijeniti, te euphorbije bez brige rastu na svom korijenu. Moja susjeda ima jednu već par godina čak je već potjerala i normalni dio. Što se tiče supstrata moje su u običnom supstratu za kaktuse i ne žale se.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 12:13
Kod mene je treću godinu. Ne bojim se toliko da će propasti nego više da se ne prevrne.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 17:23
E sad ja ipak moram nešto pitati : nakon što odpelcamo lacteu (tj. skinemo ju sa podloge), neće li ona izgubiti svoja svojstva oblika ili boje ili.... ? 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 19:10
Pinus...na tvojoj slici ne znam što mi je ljepše: kaktus ili ono iza pogled kroz prozor smile227
 
Vezano za raspravu: ne znam da li je netko od vas gledao jednu od epizoda Vrtlarice koja je ugostila Bešlića, e...on je baš govorio o kalemljenim kaktusima, zašto se to radi itd...no nažalost, nisam sigurna što je Bešlić točno rekao, tako da neću nagađati. Možda postoji negdje na internetu taj prilog, moglo bi se proguglati.....
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 21:47
http://www.youtube.com/watch?v=ImhZMHM4BGk&list=PL2103EE8B8BB8A384&index=6&noredirect=1

Evo epizode vrtlarice s Bešlićem
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 21:57
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

E sad ja ipak moram nešto pitati : nakon što odpelcamo lacteu (tj. skinemo ju sa podloge), neće li ona izgubiti svoja svojstva oblika ili boje ili.... ?

Sporije će rasti, duže će živjeti, biti će stabilnija i ne tako malo važno biti će mi ljepša!

moon, vidim da bi se ti malo grudala. Snijeg ti se izgleda dopada.I meni dok ne trebam uzeti lopatu u ruke. Danas sam proveo cijeli dan sa metlom i lopatom u ruci. Dosta mi je snijega za cijelu godinu.   
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 22:05
Pinus....smile167
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 11:12
Imam dvije e.lactee, jednu ću na proljeće skinuti sa podloge i posaditi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 20:32

Umjesto da euforbiju skinem sa podloge i pokušam zakorijeniti.  Presadio sam ju u novu teglu i to malo  dublje. Tako je stabilnija.  Za skidanje sa podloge nemam dovoljno  hrabrosti  a vjerojatno niti  znanja.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 20:51
E ja nemam više dvije, jedna je zimuis vrisnula, ostala mi samo jedna i nju ne diram.
Al kad smo već kod nakalemljenih kaktusa, imam onaj crveni-šareni gimno kojemu se podloga osušila, pa sam gimnića samo stavila na supstrat i sad čekam da vidim što će biti od svega toga.

Pinus, super ti ova tvoja izgleda, a što je ovako zelena s jedne strane ? Jel to novi izrast koji će kasnije posvijetliti, tj posiviti kao i ostatak biljke ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 21:01
Glikice, otvori prvu stranicu ove teme, zadnji  post.  Vidjeti ćeš da je takva stalno bila. No na suncu dobi crveni rub ali pošto sunca baš i nema morati ću još malo počekati  dok pošteno ne  pocrveni.Embarrassed

Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 08:07
 
a moja se prevnula prije recimo 2 mjeseca i jučer primjetim sa se počela sušiti ...
nije prelomljena ali ću je danas stavit u vodu pa što bude
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2013 u 17:02
euphorbia lactea f. cristata "variegata"
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

  Dali je moguće od cijepiti euforbiju od podloge i natjerati euforbiju da pusti korijen ?
 
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

Da Pinus i to bez problema.

Nemam hrabrosti (znanja) da e. lacteu odrežem od podloge (e. ingens?) pa sam izabrao drugu varijantu. Kako raste e. lacteu presađujem svaki puta dublje u malo veću teglu i na taj način ju činim stabilnijom.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2013 u 17:11
A i izgleda ljepše na kraćem "stablu".
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.