Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jesenske lukovice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jesenske lukovice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 22>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 18:23
Dina,sve lukovice koje u proljeće cvatu se sade u jesen.One koje ljeti cvatu u proljeće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 18:38
hvala shasha
ali mislila sam dali da ih ostavim u saksiji ili da ih posadim vani
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 18:47
Kako hoćeš.možeš ih u tegli ostaviti tako da ih na terasi imaš u rano proljeće,a možeš i vani.Ko i tulipane i sl.mogu u tegli biti a i vani.A moš i pola van pola u tegluBig%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 18:53

ipak cu ih malo podjeliti malo u saksiju malo vani hvala shasha
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 14:17
Originalno poslano od člana dina dina napisao:


ipak cu ih malo podjeliti malo u saksiju malo vani hvala shasha


Dina hoćeš li poslušati onaj savijet da ih kombiniraš sa narančastim tulipanima.....WinkWink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 14:44
Donata,ne znam za dinu,no znam ko hoće.Imam plave i narančaste zumbule(za sad)Big%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 14:51
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:


Originalno poslano od člana dina dina napisao:

[IMG]smileys/emot77.gif" align="middle" />
ipak cu ih malo podjeliti malo u saksiju malo vani hvala shasha
Dina hoćeš li poslušati onaj savijet da ih kombiniraš sa narančastim tulipanima.....[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />


naravno da hocu samo moram nabaviti naranđaste tulipane
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 20:55
Da li ste vec posadili jesenske lukovice ili je jos rano za njih? Ovdje je recimo danas bilo jako toplo, a od utorka najavljuju pogorsanje, kisu i zahladjenje pa sam u dilemi...da li da iskoristim sutra dan da smjestim u zemlju ono sto sam planirala ili je jos prerano?
Opet ja petljam sa lukovicama...smile42
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 20:57
Isti problem muči i mene, DA ili NE???
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 21:07
Mislim da nije prerano.Aurora,pogotovo tebi jer kad se jednom smrzne zemlja,pa makar se i kasnije odmrzla,to bi još gore za njih bilo nego ih malo ranije staviti.
Znam da mi lukovice sadimo kad prođu ljetnice,a to je sad negdje.E sad,nekad one cvatu i do 1.11.ako nema mraza(ko prošle godine) pa nam ih je žao čupati kad cvatu,no mislim da je to ipak malo kasno jer je zemlja hladna i vlažna.
Da skratim...Sadi
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 08:45
Ok....eto mi posla za danas....a bas sam se nadala da ce neki znalac reci da je jos rano pa da mogu i danas malo u setnju. LOL Nista od toga...treba se uhvatit posla. 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 22:25
Ja svoje nisam posadila još.... ako te to tješi....meni sve još cvijeta....moje donatice znaju cvijetati i cijelu zimu i osteospermum ...tako da ću jedva nači mjesta za ove moje nove jesenje ljepotice...smile180



Ažurirao Donata - 24 Rujan 2007 u 22:26
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 00:20
 Jeste li kad probale staviti onako jednu lukovicu zumbula u grlo vaze s vodom? Ja sam to jedne jeseni napravila i za Božić mi je cijeli stan mirisao od tog zumbula...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 07:09
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Ja svoje nisam posadila još.... ako te to tješi....meni sve još cvijeta....moje donatice znaju cvijetati i cijelu zimu i osteospermum ...tako da ću jedva nači mjesta za ove moje nove jesenje ljepotice...smile180



Tjesilo bi me kad ne bi znala da zivis u Zadru....klimatski uslovi su nam "malkice" razliciti....Wink  Ja sam polako krenula sa poslom.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 14:13
Ja sam si upravo kupila anemone i pogačice!
Na vrh
Alfa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alfa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 20:04
Znaš li neku internetsku stranicu na kojoj se mogu naručiti lukovice?smile198
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 20:45
Originalno poslano od člana Alfa Alfa napisao:

Znaš li neku internetsku stranicu na kojoj se mogu naručiti lukovice?smile198


Pogledaj ovu temu, možda nešto nađeš!!!

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=300
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 20:46
Originalno poslano od člana Alfa Alfa napisao:

Znaš li neku internetsku stranicu na kojoj se mogu naručiti lukovice?smile198


Imaš pod sajmovi, izložbe i okupljanja....zanimljive internetske stranice o bilju...smile217
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 19:09
kupila sam lukovicu ciklame i sad molim za savjet ako se tko bavio time. u knjigama koje imam sam našla samo upute kako njegovati rascvjetalu biljku. trebam je sad posaditi, tako piše na deklaraciji. pomozite smile226
a kupila sam i šafrane, o njima sam našla puno više i mislim da ću se moć snać, čak sam jedan pitar uvalila u frižidersmile118
 pa ćemo vidit šta će bit, nadam se da će cvjetat oko Božića. a neće smetat ni ako bude malo prije
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:40
Zbunila si me Arwen, sa čime u frižider i zaštosmile181??? Kod lukovica gledaš dal su ljetne ili proljetne(vrijeme cvatnje) proljetne se u jesen sade(od 09.-12.mj) a ljetne u proljeće.
Ja mislim da bi ti procvale za Božić da ih u teglu posadiš i samo u kući na toplome držiš.Nisam nikada to sadila,al me ovaj frižider mučismile208
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.