Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 34>
Korisnik
Poruka
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 15:30
Meow, prekrasna ti je!smile71 I kod moje se to povremeno dogadja, nedavno mi se sva rastužila bila počeli joj tako žutiti vrhovi listova a neki i cijeli, mislila sam-gotovo-ali brzo sam joj složila jedan hranjivi napitak i odmah se rekuperala! smile182
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:21
Originalno poslano od člana mrvica mrvica napisao:

Meow, prekrasna ti je!smile71 I kod moje se to povremeno dogadja, nedavno mi se sva rastužila bila počeli joj tako žutiti vrhovi listova a neki i cijeli, mislila sam-gotovo-ali brzo sam joj složila jedan hranjivi napitak i odmah se rekuperala! smile182

HVALA HVALA:)

sto sto sto? kakav hranjivi napitak?:DDD

moja bi to isto:D




@ vanja ...a za uvijanje listova sam gledala na internetu i jedni kazu da je zbog premalo vode, jedni zbog previse, neki opet vele da su stetochine..
pa sad eto...mozda se pronadjes u tome...
ako previse zalijevas nemoj, ako premalo onda isto nemoj
a ako ima stetochina rijeshi ih:D

mozda kad bi stavila sliku ako se to ponovi bi ti mogli vise reci:)

Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:32
hvala na savjetima, danas ću je presaditi odnosno prominiti zemlju i viditi kakav joj je korijen, pa ako je za ostati dobrodošla a ako ne morat ću nabaviti drugu. Šta se tiće listova uslikat ću kada se to pojavi.
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 11:37
Meow, što se tiče hranjivog napitka: ja svoju prehranjujem sa tekućim mineralnim gnojivom za zelene i cvjetajuće biljke ("Substral") i to zimi 2 puta mjesečno a od proljeća do jeseni uglavnom jednom tjedno i mogu reći da joj to puno znači.
Mislim da to povijanje listova nije tako strašno i zabrinjavajuće dok su listovi zeleni, a mislim i da je uzrokovano padom turgora dnosno padom tlaka u biljnim stanicama koji je opet povezan sa količinom vlage.
smile113
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 17:48
Neznam da li i ova Dracena ide u ovu temu... ..evo par slika,ako bude trebalo obrisati cu ih !!






Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 23:17
Uhhh dracena je i to marginata...
samo dali je dracena marginata colorama ili dracena marginata tricolor...Confused
važno da je ljepa i da zdravo rasteThumbs%20Up
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 14:31
Brbe,meni su rekli Dracena Marginata Bicolor ..jesam li pogrijesila sto sam je ostavila u kupatilu?? Ima svijetlosti...ili je trebam prebaciti u dnevni boravak? Hvala !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 14:32
Ah ja,jos nesto...trebam li je Odmah presaditi u drugu vaznu(po obicaju uvijek uradim tako ali s njom ne..)i dodati joj nove zemlje ili da je ostavim ovako??? Hvala!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 14:47
E to je ono dzomba.... Dracena marginata je ali od bicolor, tricolor, colorama... da ti se zavrti u glaviErmm
Šta se tiče položaja pa dracene nisu baš za U kupatilo... Pošto vidim da imaš mjesta i sa vanjske strane na prozoru od kupatila bolje bi mu bilo vani... al kad zatopli... Dracene vole svijetla mjesta ali izravno i jako sunce može ih spaliti! neće im škoditi ako dobe i malo izravnog sunca ali da to bude kratko izlaganje...
Presaditi ju možeš ali nije nužno jer je i dosta mala biljkica...Wink
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 16:32
Originalno poslano od člana Brbe Brbe napisao:

E to je ono dzomba.... Dracena marginata je ali od bicolor, tricolor, colorama... da ti se zavrti u glavi[IMG]smileys/smiley24.gif" align="absmiddle" alt="Ermm" />Šta se tiče položaja pa dracene nisu baš za U kupatilo... Pošto vidim da imaš mjesta i sa vanjske strane na prozoru od kupatila bolje bi mu bilo vani... al kad zatopli... Dracene vole svijetla mjesta ali izravno i jako sunce može ih spaliti! neće im škoditi ako dobe i malo izravnog sunca ali da to bude kratko izlaganje...Presaditi ju možeš ali nije nužno jer je i dosta mala biljkica...[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />



Ok,Hvala ti najljepsa...prebacit cu je odmah u dnevni boravak blizu Ficusa gdje ce imati dosta svjetla ali tu sunce nikad ne udara direktno!! Hvala!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 17:14
Dzomba moje dracene su u dnevnom boravku ,jedna čak izmedju dva radijatora i dobro se drze..One su jako zahvalne biljke,zato ne brini.Što se tiče naziva ove tvoje,to sam ti već rekla,ali evo našla sam link gdje imaš tricolor dracena,pa ti uporedi..Trikolor i bicolor,sasvim male nijanse u boji,a što se tiče njege i odrzavanja ,iste su....
http://images.google.ba/images?hl=bs&q=Dracaena+marginata+Tricolor&btnG=Pretraga+Slika&gbv=2
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 17:22
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Dzomba moje dracene su u dnevnom boravku ,jedna čak izmedju dva radijatora i dobro se drze..One su jako zahvalne biljke,zato ne brini.Što se tiče naziva ove tvoje,to sam ti već rekla,ali evo našla sam link gdje imaš tricolor dracena,pa ti uporedi..Trikolor i bicolor,sasvim male nijanse u boji,a što se tiče njege i odrzavanja ,iste su....
http://images.google.ba/images?hl=bs&q=Dracaena+marginata+Tricolor&btnG=Pretraga+Slika&gbv=2



Hvala ti Ali...nazalost Link ne mogu citati ali ipak Hvala ti!!!   
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 19:34
Jasmin kopiraj link pa ga paste na google,pa ces mociSmile
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 20:03
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Jasmin kopiraj link pa ga paste na google,pa ces moci[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />



Ali..nemam sta kopirati jer ja to citam kao i ostali tekst...neznam kako ti objasniti...taj dio nema "plava" slova kao sto bude po obicaju kad ti neko da neki link! ..neznam jesam li uspjela objasniti...i ako nisam,ne sikiraj se! Hvala ti!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 20:27
Kontam ja tebe,i vidim da nije link ok postavljen,ali kad odes na ta slova markiras ih pa na koopi,pa onda na google pa na paste..ali nema veze ukucaj naziv darecene pa pod slike i sama ces  uspjeti da ih nadjes...

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 20:31
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:


Kontam ja tebe,i vidim da nije link ok postavljen,ali kad odes na ta slova markiras ih pa na koopi,pa onda na google pa na paste..ali nema veze ukucaj naziv darecene pa pod slike i sama ces  uspjeti da ih nadjes...



Ok,obecajem da cu tako uraditi! Hvala...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 14:41
 vrlo su slicne samo surazlike neznatne u boji, evo



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 17:56
WoW...kako su lijepo velike...mojoj ce trebati vremena i vremena...ali bitno je da bude zdrava,narast' ce !!

Hvala mimar!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 18:20
Naravno, i ne brini , jednostavne su,njih preporucujem i  pocetnicima. Ovde, za razliku od drugih, treba samo vremena. I moje su bile kao tvoja a onda su pocele da odbacuju list po list i da shtrkljaju....LOL
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 19:03
Mimar (možda nisam upućena) je li se oporavila tvoja dracena - štrkljava jer i ja imam isti problem to sam već napisala ne znam šta da radim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.