Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pomoć
    Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 15:57
Naručio sam sa Decore Buzet Irise esnata.Tada nisam znao da su močvarni.Sad,imam 3 vrste močvarnih irisa.Napravio bih vodeni vrt u plastičnoj posudi koja bi bila zakopana u zemlju,i u nju bi stavio irise posađene u drugu posudu a okolo bih posadio neke niske pampasice da se lavor ne vidi.Savjeta molim.WinkWinkWink
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 22:27

Zašto mi ne pomažete?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 23:13
Evo Antune ako će ti ovo nešto značiti:
princip za izradu mini vodenog vrta ti je:
1. da se kao osnova upotrijebi (obično) korito za miješanje morta ili neka sličnih dimenzija (obično 60 ili 80 l). U nju slažeš manje posudice (min 20x20cm- za irise možda 30x40))  koje imaju zemlje (blata) u sebi i u kojima su ti zasađene biljke,posudu napuniš do 2/3 vodom i to su uvjeti koji biljkama trebaju za život...
2. kadicu napuniš direktno sa zemljom- cca 3-5 cm, i zaliješ vodom i direktno sadiš.
okolno sadiš biljke prema vlastitom ukusu- hoćeš li kadicu fiksirati u zemlju ili ćeš je zimi unašati na toplo (garaža, podrum ili sl)?
Ako namjeravaš saditi još neke kulture osim irisa...preporučam tip sadnje br 1- jer uvijek možeš izvaditi samo onu kulturu koja treba toplije prezimljavanje.
Kao dodatne kulture preporučam lopoč (standard)- preživljama vani samo ako mu je korijen na 1m dubine.
Četvorolisna raznorotka (Marsilea quadrifolia) je super novi hit za vodene bazenčiće, posudice ili jezerca- atraktivna izgleda (podsječa na djetelinu) a može prezimjeti vani
Indijski lotos (Nelumbo nucifera)- potrebna mu je temperatura od oko 20 stupnjeva, ali se u maloj posudici može preseliti u npr akvarij za ribe- ima atraktivan cvijet i potrebna mu je dubina vode cca 30 cm.

ne znam da li sam ti išta pomogla, ako te nešto posebno zanima a da ja znam, samo pitajWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 06:36
Hvala mamaa već si u glavi planiram
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 22:39
Antune, ako je sve gotovo stavi sličicu!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.