Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Filadendroni
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Filadendroni

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 13:24
Hvala dragi moji.....ali kako da je razmnozim....probala sam preko lista ali nije uspelo Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 19:11
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Hvala dragi moji.....ali kako da je razmnozim....probala sam preko lista ali nije uspelo Cry
 
Razmnožava se pomoću vršnih reznica u rano proljeće. Jednostavno odreži vrh s dva lista i stavi ga vodu dok ne pusti korijenčiće, a potom zasadi u zemlju.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 21:11
Moon,ne znam da li si videla sliku....ovaj moj filadendron je vrlo cudan....izgleda kao palma,nema sanse da odrezem vrh jer su listovi samo tu sakupljeni a stabljika je kao kod palme bukvalno.....star je 20 godina i za svo to vreme samo je jednom pustio pelcer,i to jako dvno...pre oko 11 god.i od tada nista...Unhappy
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 21:29
Osobno mislimda to možeš napraviti, on bi se samo razgranao (kao kod yucca), a ti odluku sama donesi. želim ti sreću
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 21:37
Hvala ti na ideji u svakom slucaju....o tome nisam razmisljala da bi se razganala kao juka ... kod nikog nisam videla ovakav primerak filadendrona a ovaj je poklon moje svekrve koja je umrla pre 19god. pa mi je to uspomena na nju...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 21:42
moja strina ima isti takav, karakterističnog izgleda lista, velik joj je, krasan i razgranat, pa izgleda kao pravi veliki grm. možda bi bilo dobro da malo proguglaš, možda nađeš odgovor, jer znam šo znaci čuvati cvijet kao uspomenu drage osobe - ja tako čuvam kaktus moje pokojn bake, tako da uvijek imam par malih....
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:05
I kod mene je neverovatno velik,list je verovali ili ne 50x70cm stvarno je neobican i jako zahvalan....zalivam ga na 10 dana ali ga svakog leta iznosim na dvoriste....tamo stvarno uziva,samo ne znam kako cu naci vecu saksiju na prolece...planiram da je presadim.....mozda dobijem pelceric Wink
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 21:46
Možda ga i ne trebaš presađivati u veću posudu, možda bi mogla samo odvaditi gornju trećinu zemlje i dodati novu zemlju, to bi možda bilo dostatno ukoliko baš nije korijen izvirio iz donjeg dijela cvjetnjaka.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 22:40
I to ti je pametna ideja,to cu i uraditi ovog proleca,pa za dalje cu videti....nego da li tvoja rodjaka dobila vec pelcer od ove biljketine?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 21:08
E to ti stvarno ne znam
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 20:28
Philodendron scandens

Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
mdrakulic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mdrakulic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 11:21
Hej ekipa...smatram da je ovo na slikama vrsta koja se naziva "dvostruko urezani filadendron" pa pokusaj na netu pod tim nazivom nesto pronaci...eventualno sto bi moglo pomoci da izvaci koju mladu biljku ili da jos jace poraste (iako je i sada jednostavno prekrasan) je da ga pokusas preko ljeta iznjeti van, ali u hlad iskljucivo gdje nema uopce sunca!!!
Na vrh
mdrakulic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mdrakulic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 11:25
Ili probaj pod drvenasti filodendron pogledati....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.