Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Filadendroni
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Filadendroni

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Filadendroni
    Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 16:12
Ovo su zanimljive biljčice sa lepim listovima i ima ih mnogo vrsta. Šteta da na ovom forumu nemamo i ovu temu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 16:14
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 23:01
Zahvaljujuci tebi sad imamo i to. Bravo!  Clap
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 07:46
Ja takav filadendron držim nekoliko godina, kada postane prevelik za manipulaciju iseckam ga na komade, ožilim, podelim, jedan ostavim sebi dok opet ne poraste, pa ponovo... Ne znam koliko puta tako. Ako mu se odseče vrh tada tera pelcere.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 13:07
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Ja takav filadendron držim nekoliko godina, kada postane prevelik za manipulaciju iseckam ga na komade, ožilim, podelim, jedan ostavim sebi dok opet ne poraste, pa ponovo... Ne znam koliko puta tako. Ako mu se odseče vrh tada tera pelcere.



A onda ću ja biti bahata Voki i reći ti da dva doturiš do Tibora, a onda on meni jednoga, a budući da je on Slavonac (mislim da sam dobro skužirala), možda i dođem po njega , a ponesem drugoga.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 13:10
Pošto sam ga skoro rezao neću ni sledeće godine sigurno, ali bitno je da bar jedan pređe preko grane.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 13:38
smile55
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 14:12
Tea,nista ne brini,brzo ce se on kod mene udomaciti i pustiti pelcere...
Prvi je tvoj!!!
 
Vec sam mu jucer nasao i mjesto LOL
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 14:17
Tibor stvarno ne gubi vreme, znači moraću da požurim...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 15:07
Ma samo se salim voki.
Nemoj da ispadne da te pozurujem.
Ni slucajno.Kad uhvatis vremena i isplaniras,rjesit cemoThumbs%20Up
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 15:58

Moj crveni filadendron odlučio da cveta.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
niska View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 23:38
ja imam takvog i sad je oko 2 metra visok i prelijep je.jos ga nisam sjekla zao miConfused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 09:55
MOLIM vas da slike stavljate u temu"SLIKE CVIJEĆA"
Na vrh
šnjurko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šnjurko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 10:47
pozz svima! imam philodendron scandens vec nekih god-dvije (od kad sam ga presadila) i sve je naizgled ok, dva lista zdrava i zelena ali on cijelo vrijeme ne mrda! premijestala sam ga jer sam mislila da mu nedostaje svjetlosti pa opet nista. sto da radimsmile226
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:54
Šnjurko stvarno neznam u čemu je problem,ako ima dovoljno svjetla i vlage,a ne napreduje da pogledaš malo kako je korjenje i da mu promjeniš zemlju te nastaviš dalje s uzgojom.
Na vrh
šnjurko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šnjurko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 13:28
hvala na odgovoru ali evo, i sama sam iznenađena. taman kad sam htjela vristat od muke, primijetila sam nesto nalik na mladi listic. sad je to vec pravi list sto bi znacilo da mojoj je biljcici dobro,jel, necu je dirat ni premijestatsmile186
iako mi stvarno nije jasno cemu to preduuuuugo mirovanje...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 22:02
Šnjurko nema problema i meni se to dešavalo sa scindaptusom pa sad nakon stanke raste list za listom.Drago mi je da je potjerao.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 21:08
Evo da podignem malo temu ... imam jedan filandendro 20 god star,za svo ovo vreme samo jednom je isterao pelcer,ni sad neznam scime sam ga na to naterala....to je bilo pre nekih 7god.i od tada nista...jako je zahvalan pa bih volela da imam jos koji pa ako neko zna da ni kaze kako ga mogu razmnoziti...evo nekoliko slika da se vidi koja je vrsta...









Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 21:34
smile93prelijep!!!!!!!!!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 22:54
Olja prekrasan ti je filodendron pravi ukras.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.