Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 78>
Korisnik
Poruka
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 20:39
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

vjerujte andreju- moj "fan ljutog" još nije odlučio isprobati papričiceLOLLOLLOLLOL još uvijek se gledaju i odmjeravaju snage- za sad papričice vode


Nije on jedini, solidan broj njih je jednako zavrsio Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 11:30
Zaanima nas način na koji misliš klonirati papričice?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 10:51
Paala je i druga papričica i još smo živi no moramo priznati da nije bilo lako.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 13:28
Isprobali smo papričice koje si nam poslao u jednom recepti i dobili smo pravu vitaminsku bimbu.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 12:40
Posto su dvije biljcice vec pocele patiti u premaloj posudi (0,5L) i kako je u najavi toplije vrijeme, uspio odvojiti malo vremena pa zapoceo sezonu  :)

Uzeo dvije 80 litarske tegle koje sam koristio prosle godine i koje su zimu provele na otvorenom i posto recikliram istrosenu zemlju malo je "ozivio" s par litara odstajalog komposta,
glistenjaka, akvarijskim talogom i s jos par dodatka kako bi obogatio zemlju s korisnim tvarima.

Nakon pripreme i dobrog mijesanja konacno dosao trenutak sadnje, a ovu sezonu cu iskoristiti i za jedan eksperiment:

U prvoj tegli utisnuo rupu u koju cu smjestiti sadnicu i na dno stavio jednu jusnu zlicu sporootpustajuceg gnojiva koje bi trebalo osigurati dovoljno hranjivih tvari kroz cijelu sezonu, tako da mi ostaje samo povremeno zaljevanje


Drugu nakon jednake pripreme i sadnje namjeravam kroz sezonu gnojiti sa specijaliziranim Chilli Focus tekucim gnojivom bas za papricice, tako da mogu usporediti konacan rezultat jer ce biljke rastu u apsolutno jednakim uvjetima i rezimima zaljevanja s jedinom rezlikom u gnojenju:


Nakon pola sata prtljanja i pazljivog zaljevanja evo i konacnog rezultata, a u pozadini su vidljive dvije proslogodisnje Nage koje su vrlo uspjesno prezimile uz minimalno zaljevanje uz prozor
 
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 13:15
S nestrpljenjem očekujem nastavak.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 14:29
Ja sam skoro umrla sijajući te ljute papričice. Iako su me upozorili da su paprike po "Ljutini" u Gunesovoj knjizi nisam baš ozbiljno shvatila-kihnula sam valjda 100 puta u sat vremena, pekle su me oči obrazi, ruke, nos, uglavnom nisam mogla doć k sebi cjelo popodne.
No posijane su pred mjesec dana i još nisu niknule.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 19:42
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

S nestrpljenjem očekujem nastavak.


I ja Smile



Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja sam skoro umrla sijajući te ljute papričice. Iako su me upozorili da su paprike po "Ljutini" u Gunesovoj knjizi nisam baš ozbiljno shvatila-kihnula sam valjda 100 puta u sat vremena, pekle su me oči obrazi, ruke, nos, uglavnom nisam mogla doć k sebi cjelo popodne.
No posijane su pred mjesec dana i još nisu niknule.


Nisam to jednom iskusio LOL

Kod klijanja je daleko najbitniji faktor toplina i umjerena vlaga, uglavnom trai dosta pokusaja i pogresaka.  Mjesec dana za klijanje ne znaci da nece izaci ali na zalost to je vec debelo prekasno za nasu klimu posto bi za koji tjedan biljke vec morale ici van ako zelimo plodove.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:33
Danas zahvaljujuci toplom danu odlucio gotovo sve papricice preseliti van pa evo i zadnje prilike da uslikam Nage i Fatalii koje su uspjesno prezilile u toploj prostoriji i uz dnevno svjetlo, a kao dokaz da bas i nisu jednogodisnje biljke Smile

Na kraju sezone temeljito i jednako obrezao stabiljku i korijen (koliko je ostalo gore toliko dole), dodao svjezu zemlju i minimalno zaljevao, ove u velikim kantama cak niit jednom od presadivanja:


Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 12:39
Jucer je bio poprilicno naporan dan, posebno zbog vjetra ali sam uspjesno zavrsio sezonu sadnje za ovu godinu i samo peostaje zaljevanje, povremeno gnojenje i naravno - berba plodova  :D



Iako je mrvicu prehladno za njih pa ih preko noci pokrivam, rastu naocigled i to sa najbolje vidi na primjeru prve dvije koje su u odnosu na petak kada su presadene u 60 litara narasle gotovo 50%



Lijevo je klon kojeg sam napravio od reznica pocetkom sijecnja, a desno najkvalitetnija Naga uzgojena iz sjemenja krajem prosle godine.
Zanimljivo, zar ne ?
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 21:32
prekrasnosmile164
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 02:27
Za ljubitelje egzoticnih ljutih paprika evo link gdje mogu naruciti chocolate bhut jolokia Smile
http://www.superhotchiles.com
 
 
Na vrh
icaros View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje icaros Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 14:43
zanimljiva i divna kolekcija.svaka čast.
jel te mogu hamoliti ukoliko imaš sjemenke za crvene habanerose i jalapeno?

Na vrh
ivo76 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivo76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 23:09
Andrej jedno pitanje za tebe.
 
 
Gdje nabavljaš sjeme? Može li se iz vani naručiti on line?
 
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:57
Ivo, pokusaj naci sjeme na ebay a evo ti nekoliko web stranica gdje mi narucivamo sjeme 
 
 
 
 
Ove web prodavnice su provjerene i sigurne za kupovinu. Jim, koji je vlasnik Refining Chilles,Neil vlasnik The Hippy Seeds Co. su profesionalci i sa suradjivati sa njima za nas je bilo veliko zadovoljstvo. Vlasnici Burn me good prodavnice su malo spori za slanje narudzbi ali im je roba kvalitetna. :))))))))))
 
Nazalost nemogu postaviti slike svojih ljutih paprika, a ima id jako mnogo ukljucujuci i one do kojih je tesko doci kao sto su Chocolate 7 Pod, Chocolate Scorpion.Cry Naime, pokaziva mi se Error kad kliknem na Images i pise da je pristup dozvoljen samo ovlastenim clanovima. Cry Molim za pomoc oko ovog problema. smile79
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 22:17
 
Chocolate Habanero se nalazi na prvoj slici.
 
Chocolate 7 Pod ( trenutno najtrazenija ljuta paprika na svijetu) - do sjemena smo jedva dosli, dobili smo 4 sjemenke i od toga su samo dvije nikle. Smile
 
 
Bolivian Tepin- prelijepog ljubicastog ploda i dosta ljutog. Clap
 
 
Naga Morich
 
 
Bhut Jolokia
 
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 22:30

Ili je nesto ne stima sa forumom, jer imam problema sa postavljanjem slika, ili sam ja izasla iz forme? smile184Bit ce da je ovo drugo upitanju smile184

 
Carribean Red
 
 
Devils Tongue
 
 
Sretna sadnja smile127
Na vrh
baki381 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Srpanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baki381 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 19:52
Andrej,
zamolio bih te za jedan savet.
Posadio sam tri sadnice Habanero, (dobio sam ih iz Meksika)
Posle 6 meseci stabljike lepo izgledaju,razgranale su se ali nema nikakvih cvetova još uvek. Može li se desiti da ih uopšte i ne bude?
Moja Habanero paprika izgleda kao na gornjoj slici (Carribean Red)ali jedno tri do četri puta veća.
Koliko vremena treba da prodje da bi Habanero procvetao i dao plod?
Hvala
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2010 u 22:11
Originalno poslano od člana baki381 baki381 napisao:

Andrej,
zamolio bih te za jedan savet.
Posadio sam tri sadnice Habanero, (dobio sam ih iz Meksika)
Posle 6 meseci stabljike lepo izgledaju,razgranale su se ali nema nikakvih cvetova još uvek. Može li se desiti da ih uopšte i ne bude?
Moja Habanero paprika izgleda kao na gornjoj slici (Carribean Red)ali jedno tri do četri puta veća.
Koliko vremena treba da prodje da bi Habanero procvetao i dao plod?
Hvala


Ove godine je vrijeme totalno podivljalo pa ovih dana tek pocinju dozrijevati prve Nage dok prethodnih godina u ovo vrijeme nisam znao kamo s njima Ouch

Moze biti nekoliko uzroka:
- Habanerosi su izrazito spori pa sam s biljkama koje su bile posijane negdje u prvom mjesecu pocetne plodove dobio tek sredinom kolovoza
- presadivanje male sadnice u veliku posudu cesto rezultira da biljka trosi "vrijeme" na razvoj korijena i stabiljke, tako da je uvijek pozeljno barem nekoliko koraka izmedu (citaj posuda)
- previse gnojiva (citaj dusika) obicno rezultira s krasnom i bujnom biljkom ali bez plodova sto mislim da se dogodilo i u tvom slucaju


Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 18:00
Kako se vrijeme malcice unormalilo (niti prevelika vrucina ne odgovara zametanju plodova) tako se konacno ukazao i pokoji polu-zreli plod:

Cijela Naga/Jolokia ekipa na okupu



Tipican Naga/Jolokia plod koji samo sto nije poceo dobivati boju:



I dnevni "ulov":


Odokativnom usporedbom proslogodisnjih i ovogodisnjih slika dolazim do zakljucka da ova sezona kasni cca- 2-3 tjedna sto jos nije zabrinjavajuce i Nage/Jolokie te Fatalii stignu krasno uroditi ali se bojim da s raznim Habanerosima ove godine nece biti srece.

Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.