Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućna sreća - Helxine soleirolii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kućna sreća - Helxine soleirolii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 11:17
Ja sam se iznenadila kad mi je nikla u jednom pitaru koji sam drzala u juznoj sobi, pored samog prozora. I tu je bujala odlicno, Uvijek sam mislila da ne voli previse sunce.
 
Potom sam je presadila u vrt, u polusjenu, i tu se rasirila na nekoliko kvadrata., i tu joj prija. Ove zime nije niti malo ostecena, doduse u Dalmaciji je i ova zima bila jako blaga.
 
Dakle, reklo bi se biljka za sve uvjete, i u kuci i vani, i u sjeni i na suncu. Ipak, sjecam se da sam je imala prije jedno desetak godina, i da mi je vrlo efikasno krepala...Pa sad ti budi pametan.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 11:26
Eto nisi imala sreće prije sad je imaš!
Toliko o mojoj teoriji smile96
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 15:35
Ha, ha, moguce!
 
Ali kako onda objasniti onu veliku "dollar plant" koju imam u vrtu vec godinama.................???
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 17:47
Kako te sreća krenula onda će i dolari doći smile156
Na vrh
Teaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 22:15
Evo moje srecice. Imam par okruglih i nije problem napraviti bilo koji oblik. Vrlo se lako rasadjuju, dovoljno je malo pocupati i bocnut u zemlju,zaliti i eto.
             
Na vrh
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 21:57
Ja sam imala dvije kućne sreće, različite. Ostala je samo jedna...drugu unatoč pokušajima nism uspijela spasiti nakon pada sa police jer su joj se sve žilice potrgale. Naravno, nabavit ću je ponovo...
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 18:19
uf, meni ovo izgleda idealno za moju kupaonu! baš sam tražila inspiraciju!
smile58
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 19:58
 Moje su ponovo počele živit. To kod mene očito ne može bit kućna biljka jer mi na toplom propadne.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 01:22
Da li neko zna njen latinski naziv?
 
Ja mislim da imam ovu biljku za koju ne znam kako se zove, koja mi odlicno uspeva na prozoru spolja sa severne strane, samo su joj listici nesto veci nego na vasim slikicama, narocito posle gnojenja vestackim djubrivom za rast listova. Lako se razmnozava kao sto ste i naveli.
I ima sitne bele cvetice od leta i pred kraj leta.
Mozda je neka podvrsta iste biljke.
 
Uslikacu ovu moju, pa cu staviti slikicu da vidite.
smile73
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 07:38
lavandablue - kućna sreća ili latinski helxine soleirolii
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 15:43

lana2,

nasla sam neke linkove za helxine soleirolii :
 
 
Jos moram da proverim da li je to to sto ja imam.
Jos ne nadjoh slikicu ove biljkice sa cveticima, ali pise da postoji vrsta i sa cveticima.
Ovde pise da uglavnom sluzi kao pokrivacica tla - slika: http://www.pepinieres-ezavin.com/mdf_def/phot70.html
, ali se moze i oblikovati po zelji (kod mene zivi kao viseca balkonska biljkicasmile184)
Inace interesantno je kako je englezi nazivaju: Gledaj svoja posla LOL, bebine suze, andjeoske suze,
Family: Urticaceae
Synonym: Helxine soleirolii, Soleirolia corsica, Parietaria soleirolii
Sun Exposure: Sun to Partial Shade, Light Shade, Partial to Full Shade, Full Shade
 
Slike sa neta:
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 15:49
Ako je neko zinteresovan, mogu mu pokloniti reznice, zasadila bih ih najpre, sad je pravo vreme u prolece za to, jer se kod mene sada najbolje razmnozava, a i trebam je orezati.
 
Ko je zainteresovan neka se javi.
 
Sto se tice isporuke, to ne znam kako bi izveli, jer sam ja u Vojvodini.
Ako moze postom, onda super.
I ako neko dolazi u Vojvodinu, super.
 
 
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 10:26
hehe hele posadi ju onda vani :) ja ovu svoju sisala prosle godine i bacila s terase u vrt pored kuce i sama se primila evo i zimu je prezivila vani :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 04:59
Evo slika moje 'srecice', pa molim za odgovor da li je ovo sto ja imam Kucna sreca ili nijeQuestion
p.s. ima roze-pink cvetice, zaboravih koje su boje, a bas pre neki dan mi je procvetala pa se podsetih smile64  smile219
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:00
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:09
 
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:15
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 10:43
Lavandablue, ovo nije 'Kucna sreca', odnosno Soleirolia. Eno je gore na fotki od Teaa-e.
Aglaja
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 01:32
 Evo i moje, imam je zahvaljujuci Donati...jos je malena, ali sam jako ponosna na nju...


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 15:12
Da li itko ima pelcer viška???
 
Ja sam je bila dobila od jedne naše forumašice ali nije mi uopće napredovala.....Disapprove
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.