Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućna sreća - Helxine soleirolii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kućna sreća - Helxine soleirolii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 15:51
moja kućna sreća uvenula smile43sve je bilo super, počela je lijepo i bujati, i onda odjednom, u 4-5 dana je uvenula...nije mi bilo jasno zašto , kad sam vidjela kako je lijepo rasla, i onda kad sam ju htjela baciti vidjela sam u zemlji neke male svjetlo smeđe bubice, slično kao pseće buhe, pa pretpostavljam da su one krive zašto više nemam kućnu sreću. Svakako ću opet nabaviti drugu pa me zanima ako mi se opet desi isto što da napravim???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
blankaland View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blankaland Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 11:42
Pozdrav svima,
 
nova sam na ovom forumu i treba mi savjet. Ne znam jeste li već o tome govorili, ali kućna srećica mi se skroz posušila i posmeđila. Kako nije potpuno suha, već ima zelenog, žao mi ju je baciti. Možda netko zna kako da je oporavim? Ili savjet za ubuduće?
Inače, zalijevala sam je 2x tjedno u tanjurić i postepeno je žutjela, ali je bila živa. Onda me par dana nije bilo kući i posušila se.

Puno hvala unaprijed.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 13:56
mozda si ju previse zalijevala ja svoju en zaljevam toliko cesto vec kad vidim da su joj listovi poceli venuti i raste kao luda probaj da ju ne zalijevas tako cesto

snjeskica neznam za te bubice ali mislim da su to one musice koje dodju kad je velika vlaga na zemlji  probaj pospricati bio kilom i necim slicnim
Per aspera ad astra.



Na vrh
blankaland View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blankaland Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 09:24
Stvarno sam je natakala, sigurno je to razlog. Probat ću ovu održati na životu, a, ako ne, znam za drugi put.
Hvala!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 12:08
Da li vam uspijeva kućna sreća u vrtu? Nama raste kao blesava, očigledno joj jako paše.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 18:18
meni je bila dvije godine za redom pa se smrzla ali je bila na sjevernoj strani
Per aspera ad astra.



Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 09:52
Evo naša je zauzela 3-4 m2.






Neka se sve zeleni
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 12:33
divno izgleda, kao jako udoban i osvježavajući tepih

a kako je podnose biljke u čijem podnožju raste?
čula sam da je dosta agresivna i da guši susjede
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 17:11
Gore su ruže kojima ne smeta, hortenzija. Bore borbu s jaglacima, dok drugoga nema jer nema sunca previše. Jedino lukovice kad potjeraju na proljeće. Imamo jedno 10 vrsta pokrivača tla i svi uspješno rastu.
Neka se sve zeleni
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 00:08

ovo je moja srecica,samo cesto mi klone,pa je moram vracati u zivot prskanjem.
sutnja je zlato....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 21:21
Klimatis...srećica je za ne povjerovati - prekrasna. I ja sam ju nedavno stavila u vrt, baš u podnožje hortenzije i ruža. Nadam se da će i moja biti tako lijepa.
 
džemi...lijepo ti uspijeva i izgleda ovako u pitariću
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 14:35
Ovo je moja i za sada se drži uskoro je mislim malo pustiti da se ukorijeni u drugom kaliću.




''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 18:35
Ksan...baš lijepo izgleda.
Čitajući...bacila sam pogled u vrt gdje sam posadila kućnu srećicu, lijepo se počela širiti po tlu....
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 19:37
I meni se jako sviđa ovo da raste u vrtu. Obavezno nas počasti kojom slikicom svoje srećice Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 20:17
Slikala sam ih:
 
 
 
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:07
Prekrasna je da da puno ljepše i gušće izgleda u vrtu nego u kaliću Smile Mora biti u sjeni?! Razmišljam gdje bi ja svoju mogla posaditi a da nije na suncu.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:21
Zgodna je i nekako svagdje paše....meni se ova tvoja na prozoru baš sviđa tu gdje je, meni dalje nekakav štih nostalgije...ona tako nježna i krhka na tom kamenu....meni je to krasnosmile71
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 06:53
Prekrasne su Vam vaše srečice,moje više nema,baš samCry
sretno Vam!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
GoGoGa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoGoGa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 00:39
jucer sam kupila srecicu na sajmu cvijeca. Zelenu i zutozelenu! zutozelenu jos nisam vidjela, do jucer...
ugl. zelena mi je pocela vec danas kretati grancice prema prozoru (u sobi su), a zuckasta je pocela venuti na vrhovima.
no, neto mi je rekao da ih moram prskati. Sada kad sve ovo citam cini mi se da ih nesmijem "prskati".
Kako da ih odrzavam osim sto se moraju zaljevati u tanjuric?

P.S. na mojoj pise nesto kao soleralia solerais... nista sta pocinje na x kao na vasima:), jel to to?
e da, vec sam jednom imala kucnu srecicu, dobila sam, netko mi je presadio svoju koja nije bila u kuci nego u vrtu. Jako mi je brzo "krepnula". A bas ih volim, prekrasneeee suu!!!
Prskati ili ne prskati lisce? Pustiti da se zamlja posusi pa malo zaliti u tanjuric ili ju jako malo zaljevati ali cesto?
Na vrh
GoGoGa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoGoGa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 00:58
soleriolia soleilori

to pise, jos imam naljepnicu

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.