Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućna sreća - Helxine soleirolii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kućna sreća - Helxine soleirolii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 22:16
moja se bila napola osušila, sad je potjerala i izgleda ovako

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 22:50
krasno i zdravo izgleda
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 20:27
Voli li kucna sreca vecu saksiju, tipa od 12-15 cm promjera, ili da je ostavim u sasvim maloj u kojoj je kupljena? Ta u kojoj je sad nema vise od 6-7 cm u gornjem dijelu i skroz je malecka, pa me zanima hoce li joj to ograniciti rast? Trenutno je to sasvim mala bujna loptica, ali vec virka iz saksije a ja necu da visi preko nje, vec da joj odrzavam taj okrugli oblik makazama.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 05:13
A ako je staviš u široku, imat ćeš veliku. Ako je ostaviš u maloj, imat ćeš malu. Za biljku je bolje da je u velikoj.
Imala sam dvije vrste srećice...jedne imaju malo sitniji list, i te nakon cvatnje formiraju crvene ili bijele kuglice. One su mnogo teže za uzgoj, sporije rastu, znaju krepati bez vidljivog razloga. I one malo većeg listića, koje idu kao lude u svim smjerovima, i neuništive su, kad i nestanu, ponovo tu izrastu, valjda iz sjemena ili spora, ne znam.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 20:10
Zna se ko se u sve razumije! Kod mene je ta sa sitnijim listom, prosto ko mahovina i neodoljivo nesto, ja zinula, dala mi cvjecarka na poklon kad sam pazarila ko zna koju ljubicicu smile184za redom. Znaci, moja nije kao ova sa slike iznad vec sitno skroz lisce. Kazes, ona daje te bobice? Cula sam da su otrovne pa treba djecu pazit. Moracu je onda presaditi u vecu, nek se malo razbaskari. A jel tebi davala kad taj cvat i plodove? Cula sam da ne radjaju ni cvijet ni bobice ako nije na relativno hladnom provela zimu, u negrijanoj sobi npr. Ako prezimi u toploj sobi, nista od cvata. Kakvo je tvoje iskustvo?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 05:03
Kacunak, e ako si počela dobivati poklone od cvjećarke, onda si zaista zabrazdila!
 
Meni je prezimljavala u negrijanom plasteniku, dakle bilo joj je vrlo hladno, kod mene pada do 2 C u plasteniku, a u prosjeku je oko 8C zimi, onako kako je vani, ali bez vjetra.
Imala sam je nekoliko godina, procvala je dva puta, ali ne onako obilno kao u cvjećarama, već tu i tamo pokoji cvjetić i pokoji plodić.
Nisam se mnogo oko nje trudila, bila je prepuštena sebi kao i ova obična.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 08:36
Cula sam od mnogih da ju je jako tesko odrzati na zivotu, cak su mi u jednoj cvjecari rekli da je vise ne nabavljaju. Vjerovatno i moju ceka ista sudbina.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2013 u 09:24
I, kao sto rekoh, pola biljcice se vec osusilo... A dala sam sve od sebe da opstane...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 12:16
Moja je vani, nek se snalazi kako zna i umije. 


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 14:21
Glikice,ne bu li se smrzla vani?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 14:40
Mislim da se neće smrznuti, možda ova zelena, nadzemna masa listića odumre, ali na proljeće krene ponovo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 14:43
moja kućna sreća, koja je u zemlji je pocrnila od mraza, ali to njoj ništa ne smeta,
u proljeće opet sva ozeleni.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 18:03
To mi je drago cuti da vani opstaje, ali narode kako postupati s biljkom u kuci, u saksiji??? Imali ko kakav pametan predlog, kako je zalivati? Moja sestra zaliva umjereno i sva se osusila, ja zalivam svaki treci dan i u puno je boljem stanju od njene ali pomalo pokazuje znakove propadanja! Sta taj zelenis hoce, nije mi jasno.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 18:08
onda joj nešto smeta, možda je preblizu radijatora.

također ne treba se biljka zaljevati svakih 2,m5,8 dana nego onda kada joj je potrebno. Pripazi da ne bude biljka suha tj. zali ju prije nego se supstrat u potpunosti osuši i naravno nemoj ju ni zalijevati previše da supstrat bude premokar.

meni se raširila u plasteniku ispod stolova i ništa joj nije, ni po zimi ni po ljeti. Samo se zeleni i uljepšava pod plastenika
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 18:10
Ok, hvala, vidjecemo...
Na vrh
božicamala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božicamala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 15:56
kućna sreća sigurno uspijeva vani.Ja sam sa svojeg malog vrta počupala običnu travu, a umjesto
nje posadila kućnu sreću na nekoliko mjesta. Ona se sama proširila po cijelom vrtu pa sada više
nemam košnje trave.
Ako je zima jaka srečica posmeđi, ali se na proljeće obnovi i zazeleni. I još nešto. Ako po njoj
više gazite ona je gušća i bolja.Smile
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 16:51
Bozicamala, dobro nam dosla! Prvi post i odmah koristan savjet! Clap
Na vrh
božicamala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božicamala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 17:10
Hvala na dobrodošlici.
Potrudit ću se poslikati svoj mali vrt da pogledate tu biljčicu u svoj  ljepoti pokrivačice tla.
Ljeti hodamo po njoj bosi.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 13:14
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

.........
11111....krasno izgleda u tvom vrtu. Moja se također već lijepo proširila (proljetos sam ju posadila u vrt). Sad me zanima kako će prezimjeti i da li će se pojaviti iduće godine u vrtu.

Citiram samu sebe kako bih vam napisala da se moja kućna srećica jako lijepo proširila vrtom i popunjava praznine ispod ruža, oleandra, jasmina i ukrasnih trava. Cijelu godinu je lijepo zelena, a i danas je takva jer ove godine nisu bile jako niske temperature, a nije bilo niti jakih hladnih udara bure.
Na vrh
božicamala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božicamala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 13:39
Bez brige, ako i bude (u buduće) jakih zima kućna sreća može posmeđiti i nestati,ali će se
sigurno obnoviti i moći čete uživati u njenom obnavljanju iz dana u dan. Hug
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.