Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naša jezerca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naša jezerca

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 06:53
I ja rado svratim sjediti malo pokraj jezerca, stvarno je prekrasno.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 12:31
Predivnooo!!! I moja želja je jezerce,do sad nisam imala mjesta za njega,al sad već danima nedam mira mm da odluči di počet kopati!!! Ove godine ga moram imati!!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 13:22
Lilly, kad poželimo jezerce u vrtu onda je to obično veličine teniskog igrališta u kojem će se zrcaliti nebo i oblaci i plutati lopoči bar iz tri kataloga, no stvarnost je uglavnom drukčija. Ne moraju biti lopoči, za jednu biljku treba gotovo kvadratni metar. I malo pojilište za ptice, ili nekakav zid od kamena po kojemu tiho žubori voda također je lijepo i smiruje. Sjeti se emisija BBC-a 'Mali gradski vrtovi'. Mnogi su 'sam svoj majstor' graditelji, ne moraš žuriti, skupljaj ideje i iskustva. Lakše je jezerce načiniti, teže pridobiti 'bolju polovicu'
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 23:35
smile141 za sva jezerca. Svaki na svoj način lijep.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2010 u 13:46
evo jedne od mojih žabica





posađen je i novi crveni lopoč




Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2010 u 21:01
Joooj,Bromi,obožavam te male žabice,čak sam dobila punoglavce,pojele ih ribice.Premedene su.Kak ti je voda bistra,super!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 14:34
Bromelija, svaka čast!!!! Uz goldena imati takvo jezero, cvijeće!!! Divim ti se!!!
Ja imam 3 goldena, pola cvijeća su počupali, jezerce smo već bili iskopali i nakon što je stradalo cvijeće za sada smo odustali od jezera.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 09:57
Vidim da ste svi iskusni što se tiče jezeraca pa Vas lijepo molim za pomoć.
Mi smo se dali u izgradnju objekta pa se pokazalo da na gruntu ima dosta podzemne vode. Ima li netko ideju ili iskustva kako "uhvatiti" tu vodu i smisleno je "ukrotiti" pa ju pretvoriti u pravi, prirodni potočić s kaskadama. Odvodnja mi nije problem.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 12:53
bušenje bunara,ako je voda plitko to i nije neki zahvat,potopna pumpa i ako ti odvodnja nije problem uključiš pumpu napuniš akomulaciju i vidiš kolko vremenski traje,ako je kratko znači folija ili beton......a ostalo su nijanse
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2010 u 14:33
Vule, hvala na savjetu.
Pa da, stvarno je najlakše iskopati bunar. Treba samo "napipati" najbolju poziciju. Jedino sad moram pogledati  na netu jel komplicirano malo urediti taj bunar (obzidati i sl.) Ako sam dobro razumjela, trebalo bi zapravo napraviti dvije "rupe". Jedna bi bila bunar, a u drugu bi se se pumpom punila voda i onda pustila da teče u kaskadama.
Hm, pada mi na pamet, ako bi bilo dovoljno vode, možda odmah napraviti odvodnju pravo iz bunara, da predstavlja izvor potočića.
Moram vidjeti bi li se MM "veselio" vježbanju sa štihačom ili bi trebalo unajmiti kakav manji bagerić.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2010 u 15:33
Mirna, postavljaš pitanja što i kako a ne daješ nikakve podatke!? Nije isto kopati jezerce na Jabuci ili na vrhu Ivančice.
Malo se skockaj i daj više korisnih podataka. Za početak pogledaj kakvo je tlo na lokaciji gdje misliš smjestiti jezerce.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 08:04
Božikovine, potpuno si u pravu. Nisam dala podatke jer sam mislila da se vidi iz toga kad sam rekla da na gruntu ima podzemnih voda.
Vode ima puuuuuuuuuno! Gdje god zapikneš lopatu!  I da, zemljište je pod nagibom. Okolica ZG.
Ako imaš još kakvih ideja nakon ovih informacija, biti ću jako zahvalna.
 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 08:15
Hm..., recimo jezerce na najvišoj točci iz kojeg teče potočić čitavom dužinom zemljišta i sljeva se u jezerce na najnižoj točci.
Na potočiću predvidi ustave kojima bi vodu skrenula lijevo - desno ako ti zatreba navodnjavanje.
Kaj veliš na "viziju"?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 09:18
... e da, molim te da kod izvedbe paziš na što prirodniji izgled, gledaj da se sve uklopi kao da je bilo tu oduvijek.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 09:59
Velim da je vizija za 5+!
Tako nešto sam i ja imala u vidu. Što se tiče zalijevanja, svu drenažu oko objekta smo povezali pa će ići u upojni bunar. To smo iskoristili Clap!
E, sad me je zanimalo kako "ukrotiti" vodu na nekom drugom dijelu terena i Vule je dao jednostavno i logično rješenje. Istina, malo sam pretjerala kad sam rekla da vode ima gdje god upikneš lopatu. Ipak treba malo dublje kopati. To se vidjelo kod izgradnje. Tako da mi se čini da bi mogli kopati rupe na nekoliko mjesta pa pričekati i vidjeti gdje se voda najbolje skuplja. Čovječe, grunt bi mogao ličiti na saće! Šalim se, ali nije daleko od istine jer treba naći najbolji "izvor". Možda netko ima kakvu ideju ili iskustvo. Pročačkala sam sve stranice ali svi pišu samo o stvaranju jezeraca na način da iskopaju grabu i napune vodom.
 
 
 
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 15:15

moj "harbud"


"zlatni"gladuši" ima i potomaka samo kaj ih nereš vloviti za slikanje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 16:28
Hej vule, takve imam i ja - 6 komada i svaki ima svoje ime - trknuti penzići nemaju pametnijeg posla nego imenovat zlatne ribice
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 15:06
Pozdrav! Krasna jezerca! ClapClapClap Bromelija, molim te da napišeš malo opširnije o svom jezercu. Plizzzzzsmile211! Ako nikako drugačije može i na privat poštu, ili napiši net stranicu.... Zanima me dubina, te kako održavaš jezero tako bistrim ako nema pumpe za cirkulaciju vode, koji je to najlon, da li je samo dovoljno uzimati vodu za zalijevanje pa nadopuniti kako si napisala, da li one narančaste ribice izdrže zimu, ja sam u zagorju, čime se one hrane, da li vodeno cvijeće svo imaš u teglama pa ih staviš u vodu.... Plizzzzzz Smile I naravno jedan veeeliki i gromoglasan pljesak za tebe i za sva ostala jezerca. smile141
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
mimi 45 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 111
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi 45 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 16:40
...evo i ja se pridružujem temi

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 12:02
Neki dan mi je došao primjerakMoj Lijepi Vrt br. 10. N a52 str. se nalazi prekrasno jezerce. Skener mi ne radi pa vam ne mogu pokazati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.