Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptocarpus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptocarpus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2011 u 23:45
Svim ljubiteljima streptocarpusa mogu povoljno ponuditi nekoliko plavih ,jer imam viška....Javite se na ppWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 19:15
Streptokarpuse preko zime držim na sjeverozapadnoj prozorskoj polici. Zemlju održavam vlažnom. Čini mi se da im odgovara isti tretman kao Afričkoj ljubičici.

Za sada imam samo tri tegle dva bijela i jedan plavi. To je i razlog da se nisam javio Nini. Imao sam problema sa nekim gljivicama. Tretirao sam sa fungicidom i sada je u redu. Još 5 tegli imam na razmnožavanju, vidjet ćemo što će biti od toga.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 21:32
hvala na odgovoru
moje su ljubičice lani bile u negrijanom, zatvorenom prostoru - na stubištu, a ove zime ću onda tamo staviti strept.
nadam se da će im goditi

trebam li zimi održavati sustrat vlažan, ako je temperatura oko 10 stupnjeva (često i viša, ali ponekad i dosta niža)

ja imam plavi i rozi, ali, kažem - kupljeni su u ne baš dobrom stanju... ne znam kako će napredovati, glavno da ne nazaduju
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 11:22
Streptocarpus cvate kroz cijelu godinu ako ga držiš na temperaturi od recimo 18 – 25 C. 10 C je definitivno preniska temperatura za Streptokarpus. Najbolji položaj za njega su istočne ili sjeverne prozorske police sa puno svijetla ali ne i jakog sunca. Nešto jutarnjeg sunca je u redu. Ne smeta mu niti radijator ispod police. Dapače cirkulacija zraka je poželjna. Gnojim svaki puta po malo prilikom zalijevanja. Frekvencija zalijevanja ovisi o veličini tegle jednom do dva puta tjedno je u redu. Voda ne smije zaostajati u tegli. Streptokarpus zna govoriti, ako nije zadovoljan sa tretmanom recimo premalo ili previše vode spusti svoje lišće i cvjetove i izgleda „uvenulo“.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 12:07
ok, hvala puno smile99
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 13:36
Pinus, vrlo korisni savjeti, zahvaljujem i u svoje ime, nadam se da će mi opstati u suhom zraku centralnog grijanjaSmile...
momentalno isprobavam razmnožavanje reznicomWink
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 15:04
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Svim ljubiteljima streptocarpusa mogu povoljno ponuditi nekoliko plavih ,jer imam viška....Javite se na ppWinkWink




J A G O D A!!!!!!! ne zaboravi me!!!

Ženo draga, pun ti je pp kao kufer, tri puta sam ti slala pp ali mi je pisalo da forma nije poslana,  pa sam mislila da je moj inboox pun, pa sve brisala i na kraju....plavuša skužila da je tvoj punnnn!!!

Tako da je vjerojatno streptokarpus planuo!!  jeldaDead
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2011 u 19:26
Danas bila u MBM i vidjela prekrasne streptocarpuse u više različitih boja. Nažalost tek su stigli i još im nisu znali cijenu. 
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 14:48
 

Uploaded with ImageShack.us

Moj kupljeni od Jagode na Ivaničkoj kavi, sada izgleda ovako!!!  Kada bi mogao procvijetati? 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 16:35
Pinus, evo tek sada vidjela, a cesto pomislim na tebe i streptocarpus. Moja ponuda za kupnju ostaje, ako budes imao u proljece, javi mi.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 09:26
Nina, imam za tebe jedan plavi Streptocarpus. Ima dosta lišća tako da možeš odmah sama krenuti u razmnožavanje. Trenutno ne cvjeta, držim ga na 15 C i rijetko zaljevam. Samo nemam ideju kako da ti ga dostavim. Javi mi na PP kako da to uradim.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 16:00
nina zar ga nisi bila našla onomad u mbmu?

kad mi djeci počnu praznici, možda iza božića - planiram se zaletiti do "našeg" mbma, malo mi je dalje, brza cesta, auto star i beba sa mnom pa ne volim partiti na tu stranu

ali ako hoćeš mogu pogledati imaju li ih i uzeti ti kojeg, samo mi javi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 07:47
bila sam u mbmu prije 10ak dana i streptocarpusi su im još vani na stolu, među trajnicama Confused
što mi je najčudnije ne izgledaju pretragično, ofucali se jesu, cvjetova nema, ali moji u kući nisu ništa ljepši od njih, a njih od kiše i ostalih vremenskih utjecaja štiti samo ona zelena mreža koja se koristi za hlad
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:52
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

TVOJE SE LJEPOTICE MNOŽE 
Clap

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:54
[Clap TVOJE SE LJEPOTICE MNOŽE! 
 
 
 
[/QUOTE]
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 19:49
moj od jagode krepao  
 
 
CryCryCry
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 20:26
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

[Clap TVOJE SE LJEPOTICE MNOŽE! 
 
 
 
[/QUOTE]

I ja bi nabavila ovu plavu ljepoticu!!!  Mislim da je moja- Jagodina,  roza boje!!!   Da li se i ono može razmnožiti lisnom reznicom?  Ja probala, i već 2 tjedna listić je isti, ne propada!! Jel to znači da ima šanse?
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 21:34
predivna biljkaClap
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:29
...mene asocira na jaglac....Smile,predivan...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 08:21
irenaidani,  drugi naziv za ovu biljku i je kapski jaglac
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.