Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 41>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 10:39
Hvala ti Emilly nisam još našla, bila bih jako zahvalna za jedan mali picmoljak, idem danas na more pa kad se vratim, čujemo se. Zucni u moj kutak što tebi srce želi. 
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 11:29
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

štitaste uši je lako odstraniti ručno, jednu po jednu skineš prstima/noktima
pretpostavljam da ih nema puno, pošto su biljke u dobrom stanju i da ne bi trebalo dugo trajati

postoji i recept sa čarlijem i vodom, pomješa se i šprica, potrebno je ponoviti u par navrata, ali ne znam koliko je učinkovito za štitaste uši pošto su one zaštićene pod oklopom i priljepljene za biljku


mog malog crnoglavca su napale obične uši, one sitne bijele... prava dosada
a baš sam ove dane na nekim drugim sukulentima i kaktusima primjetila i vunaste...

morati ću ih nečim pošpricati, mislim na neki otrov, kaktusi i sukulenti ionako nisu za jelo
Kad sam bila u posjetu kod međimurske kaktusarke,samnom je bila i moja susjeda koja također voli kaktuse,razgovarali smo i o ušima,pogotovo vunastim,gospođa nam je preporučila insekticid Calypso,kao što Natalija veli kaktusi i sukulenti nisu za jelo pa.....mojoj susjedi je ovu zimu jedan veliki cereus peruvianus monstrosos otišao zbog uši,cijelog su ga uništile.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 21:13
pelcerići se drže (Natalija Heart), a sad su već i na sunčanju 
 
 
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 21:24
moon baš mi je drago da se dobro drže (kuc-kuc o drvo, da ih ne ureknemWink)
znam da kod tebe dobiju maximum pažnje

nedavno sam negdje na webu pročitala da aeoniume ne valja držati na jakom suncu... ajde sad budi pametan - kontradiktorni savjeti

moji su bar dio dana na suncu, za sada su živi, mada mislim da ovo današnje sunce nije normalno, bar kod mene
jedva čekam da malo popusti, da svi odahnemo, i mi i biljke - pa čak i mesnatice


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 22:04
natalija...polako sam ja s njima...kad sam ih piknula u zemlju, bili su u sjeni i onda kad sam vidjela da su se primli , još sam pričekala i polako im dozirala sunce, a onda sam ih stavila na cjelodnevno i pratila što se događa i evo ih, izgleda da im odgovara(naravno - stalno su mi na oku da ne bi bilo iznenađenja)
 
Inače puno je kontradiktornosti, nekako držim se savjeta, ali pokušam da vidim da li kod mene taj savjet uopće odgovara ili ne
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 22:06
moj pelcer je nakon godinu dana propao, prezimio i umroUnhappy
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 22:15

I moja tri koja imam već godinu i pol  Confused.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 22:40
aa jooooj....
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 08:28
moon, krasni su, samo tako nek nastave Thumbs%20Up
 
sanja9802, anastazija jeste li skužile što im je bilo da su otišli?
 
moj aeonium dobro napreduje, ima krasne crvenkaste rubove...obožavam tu biljčicuHeart
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 10:30
i mene zanima što mislite da je razlog... ne znam što bi ga moglo ubiti nakon toliko vremena, uspješnog prezimljavanja... osim bolesti/ušiju ili prevelike vlage
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 11:53

Ja stvarno neznam, uopće ne mogu skužiti kaj im ne odgovara  Confused.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 12:41
ni ja, zemlja je bila dosta pjeskovita tako da se vlaga nije zadržavala, jednostavno nije rastao samo su se listovi okolo sušili i ostala je sićušna rozeta koja nije nikud rasla i stabljika je, ne znam, osušila se.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2012 u 09:06
Dragi moji, voljela bih imati crnoga, ako netko ima molila bih jedan pelcerčić, nemojte ovo shvatiti kao žicanje, imate kod mene svega i svačega, kaktusa i sukulenata, dakle možemo se mijenjati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 02:19
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Dragi moji, voljela bih imati crnoga, ako netko ima molila bih jedan pelcerčić, nemojte ovo shvatiti kao žicanje, imate kod mene svega i svačega, kaktusa i sukulenata, dakle možemo se mijenjati.





Glikice ja imam jednog malog crnca, nije pelcer nego mala biljčica koja se za sitniš kupi kod nas na placi...Mogu ti ga poslati a ti ćeš meni nešto iz tvoje kolekcije....

Evo mojih ljepotana...







sutra je novi dan
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 05:44
Divni su ti Jagoda. Pucaju od zdravlja! Clap
belica,zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 06:26
Jagoda, stvarno su krasni, hvala na ponudi, dalje ćemo se dogovoriti na pp.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 20:47
Jagoda.....divni su, već lijepa stabalcasmile55
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 17:53
Od dans ga imam i ja, kod mene na tržnici, za 30 kn, jedan jedini, stvarno jeftino :




...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 18:07
i to još divan primjerak Clap
belica,zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 19:57
Belica hvala, stvarno je lijep, kad sam ga ugledala skoro sam poskočila, a tek kad sam čula cijenu..... ajme meni, kupujem naravno.

Jagoda, ajde malo počisti sandučić, plizzz !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.