Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dvokomponentni lak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dvokomponentni lak

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dvokomponentni lak
    Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 20:48
sva vaša pitanja o dvokomponentnom laku ili tutoriale postavljajte ovdje
 
kad tutoriale koje pronađete na net-u stavljate na forum obavezno navedite stranicu sa koje prenosite ili još bolje stavite samo link na tu stranicu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 10:00
Imam jedno pitanje o tom dvokomponentnom laku?
Što to uopće znači? Embarrassed
Gledala sam na chemacu. lumosu.... o tim lakovima i za kupiti ima sto vrsta, te sa razređivačom te bez, te ovakav, te onakav...I ja sam se izgubila!!!
Pomagajte....
Koji je nabolji za staklo? Taj dvokomponentni ili....
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 10:12
dvokomponentnim lakom dobijaš ispucanost na motivu
kao na ovoj Izzynoj kutijici
 
 
s njim možeš raditi na bilo kojoj podlozi
ali ako pitaš koji lak radi zaštite predmeta onda je to druga tema 
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 16:38
pitanje: da li se dvokomponentni, konkretno imam sottile nanosi isto u jednom smjeru?
a druga faza? ako da, isto u jednom smjeru? u istom kao faza jedan? smije li se preci preko mjesta preko kojeg smo vec prosli?
hvala :)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 16:51
dok se ne jave cure koje su radile s njim ja ću opet samo prenijeti što sam pročitala negdje na forumima Big%20smile
 
kod dvokomponentnog laka nije bitan smjer nanošenja a ne smeta ni da više puta pređeš na jednom mjestu
ali važno je da je prvi sloj dobro prekrio podlogu jer u suprotnom će na mjestima gdje nije nastati rupe nakon što se nanese drugi sloj i osuši
 
neke cure su sa sottile imale problem da im se nije raspucao....ali još ne znamo zašto Confused
izgleda da je manje problema sa midiuomom....bar sam ja stekla takav dojam čitajući iskustva  
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 16:54
a nis moram probati ocito, hvala ti

uzela sam ga zato sto mi se cini da daje najnjeznije pukotine, e sada ak mi ih uopce neda...hmmm...nadam se da cu uspjeti :)


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 17:04
držim fige da uspije Smile
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 17:09
uspije ili ne, do kraja tjedna bute nekaj vidjeli sasvim siguno hehe :)paa bumo ispravljali ;)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 17:11
pa da....treba probati a ne se bojati Big%20smile
jedino da ja probavam ne bi odmah na veliku površinu nego prvo na nešto manje jer ipak skup je to lak
Na vrh
morema View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 249
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morema Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 08:53
Sinoć sam radila sa 2k i pukotine su mi ispale jako sitne. Kako da dobijem veće pukotine, ove su jako sitne po par milimetara. Sad me zanima da li ću uspjeti utrljati u to uljanu boju budući da su pukotine jako sitne. Da li da utrljavam boju direktno na podlogu ili da je nanesem na neku krpicu. Nadam se da ćete me skužiti što pitam..Confused
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 10:37
morema da bi ti pukotine bile vece drugi sloj 2k mora bit obilato nanesen,mozda se nisi pridrzavala tog pravila,pa su ti zato ispale sitne..a uljanu boju nanosis na krpicu,ne direktno na podlogu..smile78
Na vrh
morema View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 249
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morema Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 12:43
kaća43, hvala na pomoći. I meni se čini kad sam gledala da su mi pukotine veće gdje sam nanijela drugog sloja deblje. Probati ću večeras utrljati uljanu boju svejedno pa javim rezultate
Na vrh
morema View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 249
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morema Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 08:51
Sinoć sam utrljala uljanu boju i čak nije ispalo loše. Pukotine jesu sitne ali se ipak vide. Kad kutija bude gotova stavim je. smile214
Na vrh
tatjana_s View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 202
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 10:39
molim pomoć. kupila sam u lumosu 2k lak cracle sottile i pokušala sam već na tri rada ali mi se nikako ne raspucava. sto puta sam pročirtala upute i tutoriale i nikako. u čemu je stvar?!
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 12:45
Tatjana, bi li mogla napisati točno što si i kako radila jer ako si išla po uputama, pukotine ne bi trebale izostati! Wink
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
tatjana_s View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 202
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 12:51
svakako. nakon stavljanja motiva ostavila sam da se posuši. kistom sam stavila step 1 i ostavila da se posuši dok nije i na dodir bilo suho. nakon toga sam kistom nanesla step2. možda tu griješim koliko debelo i obilato se nanosi? nakon toga sam utrljala sjenilo za oči (nažalost nemam onaj prah) ali rezultat je izostao od pukotina ni slova
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 12:56
Hm, koliko god da tanko naneseš Step 2. morale bi se pojaviti barem paučinaste i sitne pukotine! Pokušaj možda malo deblji sloj nanijeti i sjenilo utrljavati prstima i neka bude tamno, možda su sitne pukotine tu ali ih sjenilo ne može istaknuti? Jer postupak je sasvim u redu i koliko dugo radim sa 2K nije mi se dogodilo da mi nije ispucao... 
Step 2. nanesi onoliko koliko voliš Nutelle ili pekmeza na kruhu! LOL
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
tatjana_s View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 202
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 13:01
mislim da to s nutelom nije dobar izbor... toga volim u obilnim količinama na kruh!!!!

hvala na savjetu probam pa javim. samo još pitanje. da li je onda prstima pokušava samo usredotočit na pukotine ili cijela ploha se trlja, ovak mi se čini da ostaju tragovi sjenila na cijelom radu
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 13:05
Pukotine su ti po cijelom radu tako da utrljavaš sjenilo (ili prah ili uljanu boju ako imaš) po cijeloj površini gdje si nanosila 2K. Kad završiš onda mekanom krpicom prebriši rad i ukloni višak sjenila, ono bi se onda trebalo zadržati samo u pukotinama... Idi polagano i pomalo pa vidi...
Ah, pa svi volimo puuuuno Nutelle (i ne samo na kruhu, uh)! Sretno! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
tatjana_s View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 202
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 13:14
hvala. probat ću pa javim.Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.