Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - lepoglavska cipka i nesto idrije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


lepoglavska cipka i nesto idrije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
Korisnik
Poruka
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:00
nausnice u izradizrada%20motivai
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:00
motiv ruzica sa listemotiv%20ruzicakom
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:12
moja prva prodamoja%20prva%20prodana%20cipkana cipka
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:14
kopija od cipke koju sam izrdruga%20kopijaadila
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 12:15
kopija 2kopija%20od%20cipke%20koju%20sam%20izradila
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 16:58
Baš sam jutros gledala na "dobro jutro Hrvatska" o vama.Joj kako je meni to super no nikako mi neidu ti radovi(heklanje ,štrikanje,pletenje...)još kad vidim one "štapiće" pa 10-15 komada vrtite  svakud-nekud i onda od toga ispadne ovo savršenstvo.Ma ja se već kod onih"štapića" izgubilaLOL
Rosa,ajde ti nama ,koliko je to moguće ovako,objasni pricip rada čipke a ono"idrija" bi mogla novu temu otvoriti i napisati ukratko šta je i kako se radi.
Ma svaka ti častsmile211
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 21:42

eh oko opisa bi mogla napisat i cijelu stranicu  pa krenimo:izrada pomocu tvrdog podloska punjenog piljevinom i parnog broja drvenih batica (dedek i bateki),preko nacrtanog predloska ,preplitano na nacin koji koji reljefno istice konture pojedinog motiva   cija povrsina je uvijek izrazena u kombinaciji gustog i i rijetkog pletiva .Materijal laneni ili pamucni konac u bijeloj ili bez boji, najcesci motivi stazica,pužic frkac,kiflek,tulipan,ruža,mak,jaglac,ruzin list ,hrastov list,cvijetic,brsljan,grozdek,žir,loza,leptir ptica itd. podlosci su okruglog ,ovalnig i pravokutnog oblika. Moguca je jos izrada cipkanih nausnica ,narukvica ,brosica ,ogrlica ,cipke na metre. NADAM SE DA SAM USPIJELA BAR MALO

cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 21:48
rekla si da si gledala dobro jutro one nausnice sta je nosila su moja izrada ,a sta se tice idrije ona se radi isto tako samo ona ima samo stazice i jos par motiva koji se tad crtaju u zeljeni oblik npr. marija ,anđeo,ruza,kriz ,labud, ptica itd.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 08:21
joj rose tek sad vidim da je tu i tema o lepoglavskoj čipki! prekrasno to moram ić vidjet uživo iako je to kod nas radila i neka udruga samo misli da se sad više ne bave time osim par izuzetaka koje su išle na neki tečaj..
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 12:26
...ja se ovome i dalje mogu samo pokloniti, i meni se zavrti u glavi kad vidim kak brzo prebacujete te batiće na sve strane svijeta Wink ...a na kraju ispadnu ovako predivni radovi Moj%20naklonMoj%20naklon
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 15:17
Tek sam sada skužila ovu stranicu.Rosa prekrasno.Svaka ti čast.
smile93ovak izgledam kad to vidim.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 21:12
hvala vam drage moje stavit cu vam ja jos slikica
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 23:12
fantasticno!!smile71...ovo je super..neznam kako se to radi al svaka cast...kad bi bar vise ljudi bilo koji to znaju i organizirali tecajeve...ima nas mladih kojima je to super i imaju volje nauciti samo ih nema tko pouciti... ti si genije...22g a tako predivne radove imas...bravosmile55
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 10:28
hvala,hvala EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedja volim rucne radove tako da mi nije nista tesko ako radim sa ljubavlju,a cipka mi je treca ljubav
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 11:12
ja ti se divim...svaka cast smile211
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 11:37
hvala
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 20:07

čestitke svim lepoglavskim, hvarskim i paškim čipkaricama!smile73

lepoglavska, paška i hvarska čipka ušle su na UNESCO-vu listu zaštićene nematerijalne baštine svijeta.
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 08:05
smile120svaki komentar je suvišan
ANĐELKA
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 09:31
Originalno poslano od člana rosa2 rosa2 napisao:

hvala vam drage moje stavit cu vam ja jos slikica
 
 
draga moja mi i dalje čekamo !!!! Wink Wink Wink
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 09:46
anastazija Lepoglavska cipka ima zastitu izvorno hrvatsko te je nagradena nagradom zeleni cvijetEmbarrassed
amđelka hvala ti puno na lijepim rijecimasmile79
nato to sta imam poslikano moram prebaciti na komp pa cu staviti a ostatak treba jos izraditiLOLLOLLOL
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.