Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - lepoglavska cipka i nesto idrije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


lepoglavska cipka i nesto idrije

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: lepoglavska cipka i nesto idrije
    Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:15
evo da vam i ja predstavim cime se bavim osim cvijeca.Lepoglavska cipka evo par rijeci o njoj svoj prvi procvat je dozivjela na kraju 19. stoljeca i u prvoj polovici 20 .st zahvaljujuci Zlazi pl. Šufflaj koja prva organizira izradu cipke,a kasnije Danica Bresler poslije 1. svjetskog rata,a kasnije se nastavljaju brojne radionice sve do danas.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:21
makovilepoglavska%20čipka
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:24
ruzin podlozakruzin%20podlozak
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:30
super izgleda.... i to si ti napravila????
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:34
jesam i jos mnogo toga pokazat cu ti sad radim nausnice od cipke za festival
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:36
super, jedva čekam.... od MM sestrična isto to radi i super izgleda, isto je iz lepoglave
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:41
isjecak iz ljetoljeto%20u%20sumi u šumi
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:45
marijamarija
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:53
smile55 prekrasno
Na vrh
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 23:24
bravo, odlično što si nam pokazala ovako nešto lijepo i vrijedno.Drago mi je da se baviš čipkom i nedaš da tradicijske vrijednosti padnu u zaborav
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 08:01

prvo: priznajem, prvo sam išla vidjeti tvoj profil  da vidim jel ti piše datum rođenja i da vidim koliko imaš godina. i šokirala se!!!!! tako si mlada i radiš ovako dobre stvari!? vjerojatno nema puno tvojih vršnjakinja koje se bave tim stvarima. bravo!  

drugo: izrada lepoglavske čipke mi izgleda tako komplicirano pa sam totalno oduševljena kako prekrasno i pedantno izgledaju ovi tvoji radovi. moja mama bi me odmah mijenjala za tebe da ovo vidi!LOL
 
još jednom smile141
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 08:19
hvala vam cure na pohvalama.Anastazija nije ti to tako komplicirano kako izgleda samo trebas imati zivaca  za to ja sam naucila ju prije par god. i sad sam veoma ponosna na to ,stavit cu ja jos slikica da vidite sta sam sve izradila premda ima ih puno koje nisam poslikala
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:25
Ima još nade za ovu zemlju s ovako sposobnim mladim ljudima....bravo i 100 bravo za ovu ljepotu....svaki ručni rad je vrijedan divljenja i poštovanja, ali izrada čipke je vrh vrhova umijeća s koncem, prekrasni su ti radovi, ali lik Majke Božje me naprosto oduševio.... 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 18:44
Čisto savršenstvo!
ANĐELKA
Na vrh
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 18:47
šta je idrija, ako sam dobro pročitala
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 09:52
idrija ti je ona marija ona ne spada pod lepoglavsku cipku jer je izradena od stazica ,a lepoglavska cipka ona ima u sebi ornamente  i puno je teza za raditi jer moras raditi svaki motiv za sebe ,a u idriji u vecini cipka od kud krenes tu se i spojis tako da netrebas raditi svaku posebno  i bas to ljudi neznaju pa puno njih kupi idriju pa misle da imaju lepoglavsku cipkuTongue
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 10:04
i ja kao anastazija išla virkati godine kada tamo mlado djevojče spretnih ruku Clap
rosa2 svaka čast Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 10:08
Prekrasna čipka! Jedva čekam nove fotke!smile55Koliko treba vremena da se izradi jedna?
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 11:24
sve ovisi o velicini cipke od  nekoliko sati do nekoliko mjeseci
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 11:58
nausnice od cipkenausnice%20od%20cipke
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.