Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Primer za staklo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Primer za staklo

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Primer za staklo
    Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 22:24
otvorim lumosovu stranicu što je kaća stavila  i nađem da piše"nanesite osnovu za staklo" da se akrilna boja  lakše nanosi na staklo. Zna li tko što je to jer se ja sa tom "osnovom za staklo" nisaam susrela, a to bi mi baš trebalosmile39.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 10:27
Originalno poslano od člana brani brani napisao:

otvorim lumosovu stranicu što je kaća stavila  i nađem da piše"nanesite osnovu za staklo" da se akrilna boja  lakše nanosi na staklo. Zna li tko što je to jer se ja sa tom "osnovom za staklo" nisaam susrela, a to bi mi baš trebalosmile39.

brani mozda ti netko bude znao reci o cemu se radi,ja neman pojma..cula jesam za te osnove i za metal i staklo,ali ih nisam kupovala..a da pitas u prodavaonicama gdje kupujes boje,mozda oni imaju..staklo jos uvijek bojam u dvije ruke,jer prva ne pokrije dovoljno..a ta osnova moze bit upravo sluzi za to da jedan premaz bude dovoljanWink
Na vrh
dori-st View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 689
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dori-st Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 10:44
Brani, to nešto se zove PRIMER, nanosi se na staklo da bolje hvata, i na metal da ne probija boja ispod, jer ispod tih nekim manje kvalitetnih materijala znaju  nakon bojanja probijati neke čudne boje. Nisam probala to niti mi se desilo,  ali su pričale tete ovdje na forumu. Taj primer sigurno ima kupiti gdje i ostale boje.
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 12:17

Kaća, Dori,  poslije vaših odgovora malo sam istraživala po netu i taj PRIMER postoji ali sam vidjela samo veliko pakovanje a nešto za hobby  nema. Ako je netko od forumašica koristio taj PRIMER neka mi molim napice svoja iskustva. Ja dosta slikam akrilnim bojama po staklu i uvijek ti se vide potezi kistom i jedna ruka nije dovoljna, a kad bojam drugi puta po istom skidam donju boju  na nekim mjestima do stakla. Kad slikam cvijet recimo na staklu prvi puta, pustim da se osuši, lagano premaže lakom na bazi vode i poslije sušenja slikam novi cvijet  i tek onda mi je cvijet  ispadne kako treba. Kad sam pročitala  za ovaj premaz mislila sam da bi  izbjegla ovaj postupak, ne znam, možda sam u krivu ......Nadam se da razumijete što je pjesnik htio reći ????

Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 18:59
primer koristim za bojanje boca jer se boja ne "skliže". Znači prvo naneseš primer (koji je mliječno bijeli ali kad se osuši onda je proziran) i kad se osuši stavljaš boju po želji...
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 20:23
gogs, hvala ti puno i molim te da mi odgovoris gdje ga ima za kupiti i da li se prodaje pod imenom primer , te dali ga ima u manjim pakovanjima????.....
hvala ti unaprijed na odgovoru, jer da neki dan nisam ni znala da tako nešto i ima
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 08:35
ima ga za kupiti u lumosu (prosli tjedan nisu imali jer su rasprodali), ali rekla je teta/curka :) da bi trebali dobiti, tako da mozda vec jesu
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 21:15
gogs i  plavi cvijete danas sam ga kupila u hobby centru u osijeku , mala
bočica i 44 ,oo kn. Gogs koliko sam shvatila ti ga koristiš,molim te da mi kažeš koliko se to suši da postane proziran jer je meni stalno mliječno bijelo i da li kad potegneš prstom po tome skida se ta emulzijasmile48
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 18:44
slikam trenutno na staklu, prije sam staklo premazala "primerom"poslije sušenja premazano je ostalo mliječno bijelo (slikam na crnoj boci) tako da sada između motiva  moram skidati premaz. Je  li to  mora biti tako?????
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 20:32
a ja imam pitanje. čime nanosite boju na staklene boce...kistom ostaju crte, sspužvicom  mjehurići,  a ja bi htjela da bude glatko i jednolično....i kojom bojom premazujete boce,
hvala!!!
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 20:35
Kad radim na staklu uvijen nanosim boju spužvicom! Pokušaj presprejati bocu MAT lakom u spreju - boca ostane onda kao "prašnjava" ili fino hrapava pa boja ne klizi... Ne znam koliko košta primer ili temeljna boja za staklo, ali sprej je možda jeftinija verzija! Sretno! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 20:38
hvala...

Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 21:22

ja sam kupila primer podlogu za staklo u Lumosu, bočica od 80 ml je bila 39.90kn. od njega površina ostaje onakva kako je Izzy opisala za mat lak u spreju.

ja sam taj primer za staklo koristila i na limenoj kutijici i dobro je funkcioniralo. a troši se stvarno malo pa ovim tempom mislim da ću tu bočicu imati zauvijek.
 
 
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 12:12
primer sam kupila u lumosu košta 39,90- 80ml, na mom piše da je osnova za metal i drvo... vjerojatno je to to....probala san na staklenoj zjelici...kad se osušio izgledalo je mliječno bijelo.. nisam je dovršavala......a probala sam na metalnoj kutijici, pa malo mi je lakše ostajao prvi sloj , ionako uvijek boju nanosim u 2 sloja spužvicom...
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:40
možda je boca bila masna. Treba je prije primera obrisati alkoholom ili benzinom
Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 03:02
Mene zanima da li je primer bitan za čvrstoću boje???Ako ne koristim primer hpće li s vremenom doći do ljuštenja boje?I imam još jedno pitanje ne vezano uz primer.Za salvetnu na staklu kao ljepilo i završnicu koristim lak za porculan koji se treba zapeć da se predmet može prati.Budući da ga koristim i kao ljepilo i lak, bočica se jako brzo prazni a čak još nisam ni radila neki veći predmet.Htjela bi neku jeftiniju varijantu pa me zanima ima li tko neku ideju??Jako mi je bitno da završni premaz bude vodootporan jer radim uglavnom tanjure koje namjeravam koristiti što znači i prati.U perilicu se tak i tak ne usudim to gurat, al mi treba nešto što će stvarno dobro zaštitit boju da se može prat pod pipom.čitala sam na nekom drugom forumu da ljudi koriste neki akrilni lak u spreju koji je 400ml  oko 20 kn.Da l netko zna šta je to i da l to funkcionira??Je l to dovoljna zaštita za moje potrebe???I da l to smrdi??Budući da radim tanjure koji će se koristit za hranu (npr. kolače ili nešto sl.) ne bi htjela da mi smrdi dok jedem =) Ajde cure pliz brzo odgovarajte dajte neku ideju jer sutra imam slobodan dan pa idem u nabavu =)
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 12:58
Pokušati ću ti pomoći. Primer sam koristila isključivo za slikanje na staklu I porculanu.
Na staklo sam namazala kistom Primer i pustila da se osuši. Kad je suho bude mliječno bijelo i neprozirno. Mažeš bojama  (za staklo, porculan, akril)
Kod slikanja ti se boje ne razvuku  nego ti ostane kompaktno. Mislim da je primer za lakoču slikanja a ne za čvrstoču boje.
Nisam baš jaka u salvetnoj tehnici ali mislim da primer tu nema nekakvu svrhu. Možda netko ima neka druga  iskustva.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.