Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Laburnum-zlatna kiša,zanovijet,negnjil
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Laburnum-zlatna kiša,zanovijet,negnjil

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 08:13

Donijela sam s mora sasvim malu rekli su da se zove "koraljka" dakle ima više naziva. Sad je već sasvim lijepo narasla, jedva čekam da procvjeta pa da vam stavim sliku.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 15:57
baš su krasne! Čuvajte ih za proljeće da imamo pelcereWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 17:38
ja sam danima hodala i trazila je
ali ocito bezuspjesno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 14:38
ovu sam biljku vidjela u zadnjem broju časopisa MOJ CVIJET
moram ju imati, MORAM
smile93 smile93
 naraste jako velika da bi meni za moj balkon bio dovoljan jedan pitar
e sad, molim onog tko zna gdje to u Splitu ( ili u njegovoj blizini) mogu
nabaviti
naraste do 1,5 metara i cvate gotovo cijelu godinu, osim kad je hladnije
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 15:11
našla sam, našla!!!!!! smile213
na stranici
http://bugenvila.com/intro.gif
i u Splitu je. prvom prilikom idem po ruseliju smile84


Ažurirao Arwen - 11 Listopad 2007 u 15:15
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 18:21
Hi, Arwen,
 
Jesi li iz Splita? Ako jesi, mogle bismo se upoznati!!!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 23:57
iz splita sam Wink
imaš odgovor na pp

ps. i nemam ruseliju, a baš bih je voljela imati smile94


Ažurirao Arwen - 12 Listopad 2007 u 23:59
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 21:53
Nina, da li je potreban hormon za renice zute kise.Danas sam gledala ima manjih reznica,a ne bi zelila da se siri na sve strane nego hocu da je formiram kako drvo.Moja je stara dvije godine i jos nema cvjeta, akazu da se mora cekati nekoliko godina na cvijetanje.
Nije meni problem hormon, imam ga nego mozda je laka na oziljavanju bez hormona.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 08:57
Fato, lako se oziljava i bez hormona, ako mislis na zutu russeliu. Dovoljno je da joj grancica dira zemlju, i nakon par tjedana izbacit ce korjencice, tako da mozes zakorjenjivati i bez rezanja, samo polozi grancicu i djelomicno je pokrij zemljom, pa kad se zakorjeni, samo je odsijeci i presadi.
 
Russelia cvate vec kao sasvim mala biljcica,  ali joj treba dosta sunca. Ako ti nije cvala dvije godine, nesto joj ne valja u uvjetima.
 
Formirati kao drvo russeliu nije moguce, mozes joj samo grane dizati uvis i vezivati ih za neki stupic, pa onda imas efekt zalosne vrbe. Ne trebas nista rezati, vec je samo podizati i vezivati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 10:29
Po ovome šta je Fatka rekla čini mi se da ipak ona na drvo žute kiše misli.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 10:31
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 11:52
jeste mislia sma na zutu kisu -laburnum.Nazalost ja nemam vise srece u ruseliji.Onda kada si mi posala u uginula nikada vise nisam uspjela da ozilim.
Na vrh
anyni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2008
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anyni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 15:19
Ovo nije crvena kisa ovo su Trompete mogu biti kao puzavci ili mogu rasti ko drvo sve ovisi sta hocete od Trompete,sratno
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 20:29
Ne piše se puno na forumu o ovom predivnom drvu ili grmu (kako ga tko formira) i nema slika. U Laburnum ili kako ga zovu i "Vossova zlatna kiša"
zaljubila sam se doslovno na prvi pogled i nisam ga baš lako našla za kupiti jer ga rijetko koji rasadnik ima. Ono što je meni bilo važno da trpi sušu i niske temperature, može biti na živom suncu a može i u polusjeni, naraste i više od 5 metara i što je zanimljivo za njega je da je svaki komadić te biljke jako otrovan. Lani kad sam ga posadila imao je jedan cvijet. Ove godine je jako puno narastao (brzo raste) i prepun je zlatne kiše.
Slike iz mog vrta ne zaostaju ni najmanje za slikama iz raznih knjiga i časopisa gdje sam ga prvi put vidjela:
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 20:37
Da i meni se to sviđa jako,cvijet je sličan gliciniji. Isto nikako da ju kupim.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 22:21
Korijenko prekrasno ti je stabalce! Baš ti zavidim! U potrazi sam za tim drvcem, obožavam žuto cvijeće.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 22:36
Prekrasno Korijenko!
I ja imam isto ovo drvo, kad procvjeta, stavljam sliku.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 08:39
Prekrasno drvo, cvijet mi liči na cvijet brnistre
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 11:08
I napomenula bih da pelud izaziva alergije i nikako se ne preporuča saditi u dvorištima sa dječicom.

Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 09:28
Negdje sam već čitao o toj zlatnoj kiši.....mislim da je bilo negdje u okolici ZG.
Zanimalo bi me: sjemenke naravno a  koliko lišća otpadne u jesen.
Ako se posadi ispred kuće....i može li se oblikovati da ostane kao omanji bonsai...mislim kao omanje drvce od 2-3 metra
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.