Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Što posaditi ispod šljive
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Što posaditi ispod šljive

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ficko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ficko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Što posaditi ispod šljive
    Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 19:39
Bok svima, evo javljam se i ja. Imam jedno pitanje i nadam se da ćete mi pomoći. Ove godine odlučila sam posaditi cvijeće ispod šljive ( da ne izgleda tako sama), no nisam sigurna koje cvijeće mogu posaditi. Razmišljala sam o zumbulima, tulipanima i trajnicama. Zanima me da li netko zna da li to mogu posaditi ili imate neki bolji prijedlog? Nadam se brzom odgovoru sa puno savjetaSmileWink. Hvala hvala hvala Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 19:44
Hmm...zanimljivo!
Naravno,dobro nam došla FickoWink
Nemam šljive pa ne znam no baš mislim jesam li igdje vidjela da je cvijeće ispod šljive posađeno.Znam da ispod oraha ništa ne raste no za šljivu ne znam.Ma ima tu pametnih glavica koje će ti pomoći.Ja ću i nadalje "razbijati" glavu time iako znam da neću ništa pametno smislitiLOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 20:10
Ispod trešnje može rasti sve, pa pretpostavljam da i ispod šljive. Lukovice će ti sigurno uspjeti.

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 20:16
imam ja dvije šljive i ispod njih sijem jednogodišnje cvijeće
nisam se odlučila za lukovice ili trajnice jer šljive u rano proljeće treba dobro okopati i zagnojiti pa mi se činilo bolje rješenje nakon toga sijati jednogodišnje cvijetiće
eto to je moj primjer...ne mora biti da je to najbolje rješenje Big%20smile
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 20:46
I ja sijem jednogodišnje biljke ispod vočaka,iz razloga koji je iris rekla.Vočke treba okopati svakog proljeća tako da trajnice ne mogu opstati.Ja sam sijala kadifice i pokazale su se super,Ima slika na mojoj temi,oko svake voćke krug od kadifica i nevena.Jako lijepo izgleda,nije zahtijevno,ne šteti voćkama,čak pomaže jer odbija neke napasnike koji ne vole miris kadifica..A najbitnije je to da cvijeta obilno i lijepo sve do mrazeva..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:17
Slažem se s alisom, kadifice su idealan izbor, a može i dragoljub i neveni - kadifice i neven tjeraju nematode iz tla, a dragoljub tjera puževe i ušiWink, što je idealno ispod voćke.
Na vrh
Ficko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ficko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:46
Super, hvala svima na savjetima, zaista nisam razmišljala o tome da moram prekopati šljivu pa lukovice zaista nisu najbolje rješenje. A ideja sa nevenima i dragoljubima je odlična Thumbs%20Up. Hvala hvala hvala smile79
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 19:35
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Slažem se s alisom, kadifice su idealan izbor, a može i dragoljub i neveni - kadifice i neven tjeraju nematode iz tla, a dragoljub tjera puževe i uši[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />, što je idealno ispod voćke.

objasni mi onda kako sam ja ljetos nalazio puževe na dragoljubu...
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 20:22
LOL dobro pitanje. Ono kaj sam pročitala o dragoljubu je da odvraća puževe, miševe, voluharice i uši, a iskreno, čula sam da su ih i puževi znali smazati. Vjerojatno je djelovanje više relativno nego apsolutno i ovisi o cijelom biosustavu u kojem je posađen. Moji dragoljubi još nisu imali ni uši niti su ih smazali puževiBig%20smile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 19:22
Ja sam u voćnjaku šljiva, nekoliko komada, mlade šljive, vidjela posađene astere (trajnice), a i Ljetni zvjezdan - Callistephus chinensis. Onako oko stabla u krug, kad se rascvjetalo baš je štosno izgledalo. Stabla su bila mlada i sjene nije bilo velike.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.