Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Indijska kana - Canna indica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Indijska kana - Canna indica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 16:42
Kane ne cvjetaju prvu godinu.Skupljaju snagu za slijedeću kad će sigurno cvjetati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 22:31
zanima me dali kane mogu prezimit u adekvatnom prostoru,a da ih ne režem mislim ostavit listove.dali je to netko probao.vidim da su crvene kane ohromne.zar toliko narastu u jednoj sezoni. 
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 22:34
Samo ti njih pusti da obrnu svoj zivotni ciklus kako treba i ne brini, i sledece godine bice tako velike i tako lepe.
Aglaja
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:05
Hvala aglaja.imam još pitanje.imam u teglama narančaste cane.kupila sam ih neki dan  super povoljno.biti će oko 20 lukovica.vani su na terasi i nisu pod krovom.dali da ih stavim na suho,posušim i izvadim iz zemlje ili da ih spremim s teglom i ostavim da se tako posuše.čitam da se mogu i malo zaliti preko zime,pa me to zbunjuje .kada se režu listovi imaju sve lijepe listove.ovo je moje prvo iskustvo s canama i zaista neznam ništa o njima.jedino kad šećem divim se po dvorištima njihovoj ljepoti.meni se jako sviđaju.punnnno hvala i veliki pozdrav!!!!!!!!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 09:55
Kikina, kod svih gomoljastih i lukovicastih cvetnica listovi se rezu tek kad sami od sebe pozute i uvenu. Postoji jedno pravilo koje kaze da se lukovice i gomolji vade 4 do 6 sedmica po prestanku cvetanja. Ali, ukoliko je jesen vec na izmaku i niske temperature prete, a kane skupa sa dalijama vaze za najosteljivije na niske temperature, mozemo ih izvaditi, poloziti negde na novine i ostaviti neko vreme da se listovi sasuse. Kad se sasuse, porezemo ih, gomolj ocistimo i pohranimo na adekvatno mesto i na propisan nacin.

Buduci da su tvoje kane u saksijama, mozda bi bilo pametno, za vreme ovih kisa, premestiti ih na neko natkriveno mesto. Slobodno ih jos ostavi vani, do sredine oktobra, ako vreme bude dozvoljavalo.

Da li ces gomolje vaditi iz saksije ili ne za zimsko mirovanje, tu ne znam sta da ti savetujem. Sve gomolje i lukovice sam do sada vadila. Prvi put cu ove godine da ostavim ljiljane u velikom kalju. Ukoliko odlucis ostaviti ih u saksijama, bitno je, prije nego ih pospremis u prostoriju za zimovanje, da se zemlja u saksijama dobro osusi.

poz.

Aglaja
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 21:56
pozdrav svimWink imam još jedno pitanje.dali im treba dok prezimljavaju svijetla ili mogu biti u mračnoj prostoriji ,tamnoj npr.podrum bez prozora,ali u svim prostorijama je suho i toplo.smile113
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 15:28
Ja imam kane već godinama i to crvene i šatirane (žuto-crvene). Kada ih vadim iz zemlje nikad nisu uvele nego su još uvijek zelene sa lišćem. Stabljiku odrežem na cca 10 cm i ostavim im malo zemlje, Tako ih slažem u kutiju jednu do druge i onda u podrum i to u mračnu prostoriju bez prozora, umjerene topline
Isto tako radim i sa georginama (dalije) samo što njihovi gomolji moraju biti očišćeni od zemlje i onda ih zamotam u papir i okrenem i naopačke cca 10 dana da se iz preostale stabljike izgubi voda. Dalje postupak isti, slaganje u kutiju jedan do drugog,sad okrenuti na pravu stranu i u mračni podrum.
Tako mi kane i georgine traju već više od 10 godina i svake su godine famozne
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 09:53
hvala korijenko na savjetu imam suhi mračan podrum i nije hladno.zemlja se posušila pa ih ovaj vikend spremam.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 11:02
kod mene su kane i georgine još u punom cvatu tako da ih još dugo neću vaditi van. Probala sam ih ostaviti u zemlji prošle zime (ne sve) i na proljeće su iznikle, ali bila je meka zima bez snjega.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 09:46
moje su na terasi u tegli. tek sam ih kupila,samo lišće,neće cvasti tj.cvale su i ocvale.tako su mi rekli.ne zaljevam ih još su vani.ja gledam prognozu i nije bilo prvi put da sam unosila i iznosila cvijeće.sin  mi to pomogne,jer ja veliku teglu nemogu pomaknut.jako me zanima kako će to sve ispast na proljeće.od toliko lukovica valjda će se jedna primit.jer nije isto kada je u zemlji i tegli,ako će im smetat sunce bit će pod tendom.jedva čekam proljeće.smile64
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 15:29
Baš sam blesava pa zašto ne bi slike mojih kana bile i na ovoj temi.
Sad ih možeš i tu vidjeti.
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 11:09
jel se kane mogu sad posaditi pa ih nekako čuvat na tamnome vidjela sam kod nas u dućanu raznih boja i jako su jeftine?Inače ih nema.Ili da ih kupim pa da čekam do proljeća da ih posadim?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:46
Slavonko, ja sam svoje povadila van iz zemlje i stavila u konobu za preko zime.
Ako su jeftine ti kupi ali bolje pričekaj proljeće da ih posadiš. Njih vadiš preko zime kao i georgine.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:49
i ja mislim da je bolje pričekat do proljeća,bilo bi mi žao da ih sad posadim pa da propadnu.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:52
Ja svoje vadim ovako sa zemljom i stavim ih u kante ili neke vece posude.To sve ide u podrum na tamnije mjesto da nema svjetla,jer inace  pocinju klijati i rasti.Dok se zemlja posusi malo ih zalijem sa vodom i to tako tokom cijele zime.U proljece ih onda stavim na malo svijetlije mjesto da mogu klijati jer onda prije niknu u vrtu
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:57
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:57
Bravo Toni i ja napravim isto ko i ti, traju mi godinama.
Jedno pitanjce da li se mogu ogrepsti za jedan mali dio onih crvenih ja imam samo žute špric.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 10:03
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Bravo Toni i ja napravim isto ko i ti, traju mi godinama.
Jedno pitanjce da li se mogu ogrepsti za jedan mali dio onih crvenih ja imam samo žute špric.
Ja ih ovako pospremam dvadesetak godina.Na proljece prije sadnje ih dijelim tako da sadim po jedan korijen,a onaj stari odstranim.Javi se na pp
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 10:36
wow Toni koliko ti to toga imaš,ja ih imam tek od ove godine.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 15:53

Embarrassed jel ima neko žute

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.